Eesti uudised

GALERII | Täna alanud Jehoova tunnistajate kokkutulekul on vene ja eesti keelele sama suurt rõhku pandud 

Johanna-Kadri Kuusk, 7. juuli 2017, 15:40
Jehoova tunnistajate kokkutulek 2017.Foto: Alar Truu
Täna algas selle nädala lõpuni kestev Jehoova tunnistajate suur kokkutulek, mis võib kuni 6000 Jehoova tunnistajat Tallinnasse meelitada. Täna oli Tondiraba jäähalli kogunenud 4700 inimest.

Uksest sisse astudes kõlab esimese asjana vastu vene keel. Inimesed on kogunenud jäähalli tribüünidele kuulama erinevaid kõnelejaid, kes rääkisid sellest, kuidas erinevate eluraskustega toime tulla. Tribüünide taga koridoris olid vaid nutvate beebidega lapsevanemad.

Samal teemal

Infolaua juures on üleval silt millel on kirjas ''eesti keel'' ja ''vene keel'', ning mõlema taga erinev sagedus. Selle kohta aru pärides tuleb vastus, et see on ainult jäähallis levivad raadiosagedused neile, kes tahavad kõnepidajate juttu erinevas keeles kuulata. Olgu selle põhjuseks siis keelebarjäär või viletsavõitu kõrvakuulmine.

Jäähalli tribüünid ja saal olid kahe vastassuundadesse laiuva ekraani ning kõlaritega pooleks jaotatud. Mõlema ekraani ees pidas üheaegselt nii eesti kui ka vene keeles keegi kõnet. Silma järgi paistis vene poole tribüünidel istuv rahvas oluliselt noorem kui eesti poolele jäävad kuulajad. Samuti olid venekeelsel poolel istmed palju tihedamalt täidetud.

Selline rõhk vene keelele võis alguses tunduda täiesti hämmastav, kuid põhjust ei ole vaja kaugelt otsida. Aprilli lõpus keelustas Venemaa ülemkohus Jehoova tunnistajate tegevuse Venemaal, määrates nende usu äärmuslikuks. 

Ürituse korraldajate esindaja Lembit Reile sõnul on see tõesti suure venelaste osaluse põhjuseks.

''Kuna Venemaal ei ole selliseid asju enam võimalik läbi viia, siis need, kellel oli võimalus, sõitsid siia. Kellel oli siin sõpru või sugulasi, see kohe tuli. Meil on siin palju vene sõpru,'' seletas Reile. 

Teine ürituse korraldajate esindaja Tõnu Lingi sõnul on kokkutulek aastatega populaarsemaks saanud.

''Viimaste aastatega on siin see piibliharidusprogramm nii huvitavaks tehtud, et igas kõnes on mingi video. See teeb ka lastele asja huvitavaks. Mul on hea meel et nad kohe lapsest peale hakkavad häid põhimõtteid õppima ja tahavad ise selle kõigega kaasa tulla,'' rääkis Ling.

Ling kirjeldas Jehoova tunnistajate kokkutulekut kui pisikest laulupidu, kuna kokkutulekul on palju laulmist ja kõik, kes vähegi söandavad, laulavad kaasa. Ka lapsed laulavad kaasa. 

Reile seletab, et atmosfäär on kokkutulekul optimistlik ja rõõmus.

''See ongi see põhiidee. Me räägime sellest, kuidas eluraskustega hakkama saada ja proovime inimesi rõõmsaks teha. Vahel on kirikus natukene manitsev ja rusuv olla, siin see nii ei ole,'' kirjeldas Reile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee