Eesti uudised

Vaata, kas leiad tuttavaid nägusid?

SUUR GALERII | Üle 1800 uue sõduri alustas teenistust kaitseväes (17)

Toimetas Maria Rozbaum, 7. juuli 2017 11:59
Foto: srs Siim Verner Teder
Sel nädalal saabus teenistuskohta ja alustas oma 11-kuulist väljaõpet kaitseväe erinevates üksustest üle 1800 ajateenija, kelle hulgas oli ka rohkem kui 20 vabatahtlikult teenistust alustanud neidu. Uute ajateenijatega täienesid 1. ja 2. jalaväebrigaadi erinevad pataljonid, toetuse väejuhatuse logistikapataljon, staabi- ja sidepataljon ning sõjaväepolitsei vahipataljon. "Tõele au andes ei ole järgmised üksteist kuud alati lihtsad, sest sõduritel tuleb hakkama saada nii füüsiliste kui vaimsete proovikividega, jätta hüvasti mugavustsooniga ning üsna tihti võidelda allaandmise sooviga. Boonuseks aga saate teada, kui paljuks te tegelikult võimelised olete," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm ja soovis noorsõduritele vastupidavust, sitkust ning järjekindlust. 

Alustas ka hulk naisi

1. jalaväebrigaadis alustas ajateenistust ligikaudu 1000 ajateenijat, nende hulgas kümmekond neidu. Sõduri baaskursuse läbivad 1. jalaväebrigaadi ajateenijad Jõhvi ja Paldiski linnakutes.

"Uute ajateenijate saabumine on alati olnud märgilise tähendusega. Algab järjekordne õppetsükkel, kus nii teenistusse tulnud noored kui ka pataljoni tegevväelased peavad andma endast parima, et õnnestuda. Loodan, et uute sõdurite tervis ja vaim peab vastu ning tahtmine ei rauge," ütles 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni staabiülem major Tõnis Vau. 

2. jalaväebrigaadi saabus teenistusse üle 400 kutsealuse, kelle hulgas oli ka kümmekond neidu. Sõduri baaskursuse läbivad 2. jalaväebrigaadi ajateenijad Taara linnakus Võrus. 

Tallinnas Filtri teel asuvas staabi- ja sidepataljonis alustas teenistust ligikaudu 160 noormeest, kellest seitse hakkavad teenima spordirühmas. Tallinnas Miinisadamas paiknevas vahipataljonis alustas teenistust umbes 170 ajateenijat, kellest 25 jätkavad pärast sõduri baaskursust teenistust mereväes. Ämari lennubaasis asuvas logistikapataljonis alustas teenistust ligikaudu 130 ajateenijat. 

Ajateenistusse kutsutakse kolmel korral aastas: jaanuaris, juulis ja oktoobris. Arvuliselt aasta suurima suvise ajateenistusse kutsumise valdava osa moodustavad gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud noored, kes läbivad 11-kuulise väljaõppe. 

Ajateenistus kestab 11 kuud

Kui ajateenija läbib teenistuse mereväes, saab allohvitseri, sõjaväepolitseialase või side- või infotehnoloogiaalase väljaõppe, kui omandab ajateenistuses mootorsõiduki juhtimise õiguse või täidab mootorsõidukijuhi ülesandeid. Järgmine ajateenistusse kutsumine on aasta 40. nädalal - 2. ja 3. oktoobril.

Samal teemal

29.10.2017
LIIKLUS HÄIRITUD | Tallinna sõdurid marsivad aastapäeva puhul Raua tänavale
15.08.2017
FOTOD | Kuperjanovi jalaväepataljonis kontrollitakse ajateenijate oskusi 
01.08.2017
Sõjaväepolitseid asus juhtima kolonelleitnant Meelis Sarapuu
10.07.2017
FOTOD | Kuperjanovi pataljonis algas baasväljaõpe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee