Aarne RannamäeFoto: Teet Malsroos
Geidi Raud 7. juuli 2017 04:00
Möödunud aasta oktoobris 92aastasena meie seast lahkunud Ülo Rannamäe pärandas Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefondile 9087 eurot. Ülo suri ligi kuus nädalat pärast oma teleajakirjanikust poja Aarne ootamatut surma.

Raha jõudis lastefondi arvele tänavu 26. aprillil. Selle eest soetati lastekliinikule kolm uut protseduuritooli. Iga selline tool maksab 1858 eurot ja kliinikumi eelarve ei võimaldanud nende soetamist.

Lähiajal Tartusse jõudvad üldpediaatria ja neuroloogiaosakonda tellitud toolid on mõeldud päevastatsionaari patsientidele, kes viibivad haiglas üle nelja tunni – näiteks mõnel uuringul –, kuid ei vaja alati voodikohta. Lastekliiniku ülemõe Evelyn Everti sõnul on protseduuritoolid pisikestele patsientidele väga mugavad ja seda nii ravi saamiseks, analüüside võtmiseks, teleri vaatamiseks, söömiseks kui ka raamatu lugemiseks. Toolidel saab reguleerida kõrgust, käetugesid, seljaasendit jms.

Pärast toolide ostu on Ülo Rannamäe tehtud pärandannetusest alles veel 3514 eurot.

"Praegu pole veel teada, mille jaoks ülejäänud annetust kasutatakse, aga kindel on see, et see läheb lastekliiniku tarvis ja ka ettepanek, mida soovitakse, tuleb sealt," ütleb lastefondi strateegiajuht Küllike Saar.

"Lastefondile oli see esimene Eesti-sisene pärandannetus. Varem on meieni jõudnud pärandusi väliseestlastelt."

Möödunud kevadel pärandas Kanadas elanud vanaproua Ira Lunin lastefondile 72 931 eurot. Selle raha eest soetati lastekliinikule muu hulgas inhalatsioonraviaparaadid, psühholoogide testid, logopeedide ja eripedagoogide töövahendid, jälgimismonitorid, glükoosi monitooringu süsteem ja elektrilised rinnapumbad.

Pauluse kiriku esindaja Küllike Lääne kinnitab, et Ülo Rannamäe pärandas Tartus Vasara tänaval asunud väikese korteri kolmes võrdses osas Pauluse ja Tori kirikule ning lähedastele.

Võrumaa Teataja andmeil annetas Ülo Rannamäe raha ka 2010. aastal avatud "Eesti ema" monumendi fondi.