Eesti uudised

Tapatalgud Viimsis: koos hekiga maha saetud linnupesadest pääsesid eluga vaid kaks hallrästast ja neli kärbsenäppi (13)

LISA KOMMENTAAR

Imre 7. juuli 2017 23:31
Alar Mik ju ise lasi heki maha võtta.Ja nüüd ajab jama et ei tea midagi ja teehitaja vastutab
ehitaja 8. juuli 2017 12:11
vaadates asja ehitaja perspektiivist siis mina küsingi raielube alati selleks et ma ise ei oma teadmisi lindudest ja nende pesitsusest ja mul pole ornitoloogi palgatud. Raieõigus antakse (ehk seda vaatavad keskkonnakorraldust tundvad isikud läbi) ja mina tellin samuti vastava pädevusega arboristid tööd tegema. Ega ka tellija ei pea teadma kus mis ajal pesitsusajad on - igal pool on need erinevad. Oleme võtnud kuusehekki maantee äärest maha kilomeetri jagu juulikuus ja mitte midagi ei olnud. Juulis ei ole raierahu ja raieõiguse andmisest ei saa keelduda. Ja kui ma näiteks võtan siit suvalise kommentaatori ja palun tal otsida kuusehekist linnupesa, siis ma pakun, et ta ei leia seda... saemehed võivad olla hoolsad aga ka nemad ei pruugi mõnda pesa näha - antud juhul oli vist mingist 6-7 poegadega või munadega pesast juttu. Me oleme ka munasid asenduspesadesse ornitoloogidega toimetanud, kui mune on leitud. Ei saa ehitajat või tellijat süüüdistada. Meil ´viiakse riigis läbi riigihakeid ja neid ei tohi osadeks jaotada - et heki võtame ühel ajal eraldi ja siis midagi veel teeme eraldi - nii jälle ei tohi. Ei ole tellijal lihtne, ei ole ehitajal lihtne, ei ole alltöövõtjal lihtne. Rohkem mõistmist.
JUSS 7. juuli 2017 11:10
Ma ei tea miks oli vaja hekk maha võtta, ma ei tunne slsid asjaolusid eg argumente. Kuid kui hekk ikkagi tuli maha võtta, ju siis oli seda vaja. Aga ma ei poolda mõttetuid julmusi. Sest heki saanuks vististi maha võtta ka kas kevadel või sügisel, mitte pesitsusajal. Seega - organiseerimise küsimus.
Mulle näib, et kärarikas päästeaktsioon on kahjuks suuresti läbi kukkunud. Arvestades seda, et paljud laululinnud eelistavad pesitsuskohane inimasustusi (see on ohutum, kuna inimeste tõttu seal on vähem ohtlikke röövlide ning kiskjaid) oli seal hekis kindlasti rohkem kui paar linnupesa. Aga kui palju suudeti neist päästa? Nagu lugeda võis, et tule seal varjupaigas linnumunade inkubaatoris välja haudumisest midagi välja. Nood munas looted ongi juba hukule määratud. Ka vaeseid kärbsenäpipoegi ei õnnestu ka toita, sest nagu ma aru sain, ei ole hoiupaigal vastavat sööta, mida nii verinoored linnupojad vajaksid, mitte kusagilt võtta. Seega on ainus lootus, et vahest jäävad vaid need kaks hallrästapoega ehk ellu. Kuigi kindel olla ei või selleski. Sest ma ei tea, millega ja kuidas neid seal toidetakse. Puudub linnupogade eest ennasalgavalt hoolitsev ja neid ööseks tiiva alla võttev linnuema. Ja kasvav linnulaps tahab süüa hommikust õhtuni, ka puhkepäevadel. Aga kuidas on organiseeritud töötajate töö tolles varjupaigas, seda ma kahjuks ei tea.
Seega võivad nad ellu jääda ja suureks kasvada, kuigi see ei ole praegu veel sugugi kindel.
Aga kui need kaks linnulast suureks kasvavadki, on suur päästeaktsioon, kus osales kordades rohkem kaasundlikke inimesi kahjuks siiski üsna väheefektiivseks osutunud. Sest heki mahavõtmise tõttu hukkunud linnupoegi ja linnumune tuleb ilmselt lugeda kümnetes.,
.... 7. juuli 2017 11:09
noh, rästastel peaks praegu olema juba teine tänavune pesakond kasvatada. Kuid probleem ei ole mitte hukka saanud lindudes - loodus on poegi teinud varuga. Jama selles, et nendele poegadele ei soodeta sisse päris suurt hulka neid mutukaid-ussikesi, keda muidu oleks söödetud. Ja kahjurid tunnevad sellest vaid rõõmu! Hävitame aga putuktoidulised väikelinnud ning siis kirume sääseuputust ja hulgaliselt levivaid puuke ning igasugu muidu röövikuid jms. Kõik on omavahel seotud!
ma ka 7. juuli 2017 09:57
mõrtsukas, eile tapsin mitu sääske. lisaks olen shovinist, sest vaid emased sääsed pidid verd imema.
Juulius 7. juuli 2017 08:06
Pange mu komm tagasi. Mis selles koledat oli, kui ütlesin, et kommunaalameti juhataja ütlused kahes artiklis olid erinevad. Ja tõin jutu välja.
ab 7. juuli 2017 07:54
kas tõesti sündides enam mõistust kaasa ei antagi? Nagu näha, lambist juurde ei teki seda küll paljudel!
Käsk 7. juuli 2017 09:38
"kas tapad või tapetakse (jääd tööst ilma) sind" paneb hoolimata mõistuse keelust tegutsema!
nonoh 7. juuli 2017 06:44
võite kindlad olla, et need, kes asju organiseerivad, võivad teile oma kõrgete koolide diplomeid näidata.
Juulius 7. juuli 2017 06:24
Esimestes artiklites üles hr. Alar Mik hoopis midagi muud. Nii et asjade veeretamine kellegi teise kaela ja tuha päheloopimine ei aita. Vastutus tuleks ikka ise võtta.
Kõva Ketas 7. juuli 2017 11:56
to: Juulius - just valla ametnik Mik kinnitas, et maha raiumisele minev hekk on kontrollitud ja probleeme polevat, aga oh üllatust viimsilased said jaole linnupoegade tapatalgutele.
Vallamajas on veel tööl ametnike, kes keskkonna korrasolu eest peaksid hea seisma. Lookese autor, vist ka viimsilane Küllike Rooväli, ehk toob meieni selle k.ameti juhi, abivallavanema, volikogu vastava komisjoni esimehe ametlikud sisukohad ja edaspidised sammud, näiteks noomitus käskkirja kujul või lisatasudest loobumised möneks ajaks jne.

tulge mõistusele 7. juuli 2017 05:47
iga päev tapavad jahimehed sadu loomi,lihtsalt oma lõbuks,kedagi ei koti.
! 7. juuli 2017 11:13
Inimpopulatsioon kasv ning majandustegevus ning majandushuvid on loomade ja lindude populatsioonide iseregulatsiooni juba sedavõrd segi ajanud, et see enam ise ei toimi. Jääb üle vaid kunstlik arvukus reguleerimine. Ja sedagi taas inimesimajandushuve silmas pidades.