Eesti uudised

Yana Toomi ja kaasvõitlejate nimekirja saatus selgub täna (35)

Denes Kattago, 7. juuli 2017 04:00
KOLM ÕDE ja kaKs venda: Yana Toom koos kaas­võitlejatega.Foto: Teet Malsroos
"Meedia ennetab sündmusi," ütles Euroopa Parlamendi liige ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom. Pea­minister Jüri Ratas loodab, et ei pea kedagi seoses nn Toomi nimekirjaga parteist välja viskama.

Yana Toomi kannatuse pani katkema kõmulise pealkirjaga kirjutis "Viimase minuti otsus: kas Keskerakond lõheneb?", milles öeldi: "Homme keskpäeval selgub, kas Keskerakond läheb kohalikele valimistele ühtse meeskonnana või pudeneb sealt omaette nimekirjana Yana Toomi ja Edgar Savisaare leer."

Samal teemal

"Ei tea, mis moel on press juba täpselt informeeritud sellest, mis juhtub Keskerakonnas 7. juuli keskpäeval, aga tean täpselt, et inimesed, kes läbirääkimistes osalevad, on informeeritud paremini. Ning kui saabub aeg, siis me ise teatame läbirääkimiste tulemustest ja kutsume kokku pressikonverentsi," sõnas Yana Toom Õhtulehele.

Teda toetav riigikogulane Oudekki Loone oli võimaliku nimekirja osas samuti napisõnaline. "Homme ütleme. Meil on selline kokkulepe."

Peaminister Jüri Ratas saatis eile pressiteate: "Viimastel nädalatel on meedias palju spekuleeritud erakonna tuleviku osas. Ilmaasjata. Kinnitan, et Keskerakond jätkab ühtselt ning seisab ka edaspidi iga Eestimaa inimese heaolu eest. Mis puudutab jutte Tallinna linnapeakandidaadi kohta, siis Keskerakonnal on kombeks üks linnapeakandidaat korraga. Meie linnapeakandidaat on Taavi Aas, kes on Tallinna juhtimisse panustanud üle 12 aasta. Ta on kõige tugevam, asjatundlikum ning parem kandidaat juhtimaks Eesti pealinna ka järgmised neli aastat."

Ratas tõdes valitsuse pressikonverentsil võimalikust Yana Toomi ja Edgar Savisaare nimekirjast ja sellele järgnevatest sammudest kõneldes, et Keskerakonnast väljaheitmise otsustavad parteipiirkondade osakonnad. "Töötan selle nimel, et kedagi ei tule välja visata," ütles ta.

Yana Toom on koos mõttekaaslastega pidanud oma võimaliku valimisnimekirja üle parteijuht Ratasega pikki kõnelusi. Reedel peaks selguma nende tulemus. Kui dialoog ebaõnnestub, siis Edgar Savisaar ja tema sadakond toetajat eesotsas Yana Toomiga on ähvardanud teha sügisesteks kohalikeks valimisteks oma nimekirja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee