"Teretulemast põrgusse!" - meeleavaldajate loosungFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 6. juuli 2017 20:43
USA president Donald Trump saabus täna Hamburgi G20 riikide suurkohtumisele. Trumpi ja teisi riigipeasid tervitasid aga vihased meeleavaldajad sõnumiga "Teretulemast põrgusse!". Reuters kirjutab, et politseil on järgmise kahe päeva jooksul Hamburgis käed-jalad tööd täis.

Kohtumise võõrustajaks on Saksamaa kantsler Angela Merkel. Paljud riigijuhid on ettevaatlikus tujus - neil on meeles see, kuidas Trump Pariisi kliimaleppest lahkuda otsustas. Tõenäoliselt tulevad kliimamuutused taas jutuks ja Merkel pidavat lootma, et suudab kõiki osapooli pisut lepitada.

Donald Trump ja Angela Merkel Foto: Reuters / Scanpix

Kohtumisel osaleb ka Türgi president Recep Tayyip Erdogan. Euroopa Liit teatas täna, et kui Türgi kavatseb põhiseaduse reformiga presidendi võimu laiendada, siis on Türgi liitumisläbirääkimistel lõpp peal. Ankara vastas, et europarlamendi hääletus oli ebaõiglane. Tõsi küll, varasemat entusiasmi euroliiduga ühinemiseks pole Türgi juba mõnda aega nagunii üles näidanud ning suhted on pikka aega jahedad olnud.

Veelgi külmem - või tuleks öelda, tuliselt vihane - oli vastuvõtt, mis ootas kõiki riigipäid aga Hamburgi tänavatel, kuhu kogunes kogu Euroopast ligi 100 000 kapitalismivastast meeleavaldajat. Kohaliku politsei hinnangul võib arvata, et kusagil 8000 nendest on vägivaldselt meelestatud. Meeleavaldust valvavad 20 000 korravalvurit. Protestiaktsiooni mitteametlik nimi on "Teretulemast põrgusse!".

Hirmunud Hamburgi poodnikud sulgesid täna uksed varakult, mitmed lõid aknad-uksed laudadega üle. Eile õhtul süütasid vandaalid ühe Porsche esinduse, kus tuleroaks läksid kaheksa luksusautot. Hamburgi politsei ei kinnita, et see oli kuidagi G20-vastase meeleavaldusega seotud. Kohalikud on Merkeli peale pahased, et see korraldas ürituse Saksamaa suuruselt teises linnas, kuhu mahub palju märatsejaid ning elanikud kardavad oma äride ja üldise ohutuse pärast.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

See 6. juuli 2017 22:46
protestimine meenutab kunagist nõukogude liidu mahitusel toimunud nn.rahuliikumist,kus protestiti ka igakülgselt lääne väärtuste vastu.Maailmas peaks lõpetatama sellise kontingendiga siidkinnastes ümerkäimise ja kõik läheks peagi normaalsetesse rööbastesse.Kui on teada,kes on kes-arreteerida ja väänata neile täiega!
lääne väärtused 7. juuli 2017 06:25
Lugesime ,kuida Eestimaa ehitab uut Tallinna vanglat.
tähelepanelik 6. juuli 2017 21:54
ohhooo, liberaale nimetatakse ÕL-s esimest korda vandaalideks. Kas kurss hakkab muutuma? :D
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS