Alustame seadusest, mille ees on kõik võrdsed: "Alarmsõiduki juht võib eriseadmeid kasutada ainult kiireloomulise ameti- või tööülesande täitmisel või siseturvalisuse alases õppetegevuses."

Nagu arvata oligi, on Eesti ELi eesistumisega kaasneva poliitilise kasu varjuküljeks pealinna häiritud, et mitte öelda halvatud liiklus. Tõsi, tõenäoliselt elavad tallinlased pooleaastase eesistumise perioodi koos tuhisevate korteežide ja lakkamatult undavate sireenidega üle, kuid õigustatud on küsimus, et kas politsei ei pinguta juba esimestel päevadel liikluse liigse sulgemise ja sireenide ohtra kasutamisega üle.

Et praegu toimub ELi sise- ja justiitsministrite mitteametlik kohtumine, võib vaid oletada, kui rangeks lähevad piirangud siis, kui toimuvad tipptasemel protokollilised kohtumised. Praegu tähendas ministrite hommikuse tipptunni ajal ükshaaval lennujaamast linna vedamine tuhandetele linlastele tööle hilinemist. Miski poleks aga takistanud roheliselt mõtlevas Tallinnas võtta ministrite autod ühte kolonni või tuua nad linna mugava bussiga.

Sireenide pideva kasutamise nurina peale võib politsei küll öelda, et nende helitase on kooskõlas Euroopa direktiividega ning et sireene on lubatud kasutada senikaua, kuni korteež liigub, kuid igaüks saab aru, et tegu on formaalsete vastustega. Kui põhitrassil ja külgnevail tänavail on liiklus niikuinii täielikult seisatud, siis tühjal tänaval mõjuvad sireenid lihtsalt jõu­demonstratsiooni või tobedusena.

Tuleb rõhutada: eriseadmeid võib kasutada ainult kiireloomulise ameti- või tööülesande täitmisel. Bürokraatide transportimine punktist A punkti B on selline olukord? Vaevalt.

Mis saab aga liikluses sügisel, kui rahvas puhkustelt naaseb ja tööd alustavad ka koolid? Võimalik on anda tippkohtumiste ajaks rahvale vabad päevad või nihutada koolide-asutuste tööaega. Mõistlikum oleks küll vippide asemel arvestada rohkem linlastega.

Jaga artiklit

8 kommentaari

T
to hähh  /   09:00, 7. juuli 2017
Mitukümmend eri riikide ministrit saabuvad ilusti lennujaama, teevad väikese tuisutopsi lounge´s kuni kõik kohal on, siis antakse business classi buss ette ja sõidetakse sujuvalt vajalikku kohta. Selline NSVL stiilis juhtivate seltsimeeste vedamine nii et muu rahvas kahte lehte lükatakse ei kõlba kusagile.
V
Vargamäe Andres.  /   07:03, 7. juuli 2017
Eestlane ju peaks harjunud olema teerulli all lömitama.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis