Krimi

Priit Dievese ja Järva-Jaani Gümnaasiumi kohtuvaidlus lõppes kompromissiga

Toimetas Kristin Aasma, 6. juuli 2017 18:40

10 KOMMENTAARI

j
JUSS/ 7. juuli 2017 09:59
Sõnavabadus on ainult näiline. Tegelikult on meil lisaks ametlikele modraatoritele veel hulgem isehakanud tsensoreid. Kunagi olin ise aktiivne kirjasaatja nii kohalikku kui vahel ka vabariiklikesse meediaväljaannetesse. Kuni meie kontorisse tuli uus ülemus. Ja see vaatas asjale kohe viltu. Tema tees oli, et ametnikud ja teenistujad ei tohi mitte midagi kritiseerida vaid ainult halleluuja laulda ning kiita. Neil ei tohi olla oma isiklikku arvamust. Ja ammugi mitte õigust seda välja öelda. Kuigi pieteeditundest ma meie enda valdkonda muidugi ei käsitlenud ja oma kontori tööd ning ametialast infot välja ei lobisenud. Kuid kas meil on siis mujal vähe asju, mis on kahjuks kiivas? Teemasid jagub lõputult. Hoia ainult silmad lahti. Ja mõte ning võrdle.
Uus ülemus hakkas mind omavahelistes vestlustes nimtama ""meie tuntud riigivaenlaseks" ja pani mulle peale nõude, et ma iga oma artikli mustandi pean viima temale läbi lugemiseks ning kooskõlastamiseks. Ja kui ma seda ei teinud, siis nõudis mult seletuskirja.
Aga minul oli asjadest oma nägemus ning algaski peiumäng. Hakkasin edaspidi kirjutama mitte oma nime vaid pseudonüümide all. Mida tuli tihti vahetada. Sest hoolikamad lugejad kippusid minu stiili ära tundma. Nii mõnigi kolleeg küsis minult vahel pärast mõne artikli ilmumist naljatóonil, et kuule Juss, kas mitte sina ei olegi seal selles lehes too Peeter või Jaan? Sest neilegi tegi see kassi ja hiire mäng nalja. Tuli taas pseudonüümi vahetada. Ja nii korduvalt. Üldiselt jäin ideelise ülemuse silmis mustaks lambaks kui vabamõtleja ja kõigi pühaduste üle irvitaja. Lõpuks oli mõlemal villand ja meie teed läksid lahku. Poolte kokkuleppel. Rongilt maha astuja olin muidugi mina. Ülemus aga jätkas oma karjääriredelit.
b
Brita/ 6. juuli 2017 22:37
kuidas kõlaks maakeeles ÕIGUSRAHU ?
n
naine(lati alt)/ 6. juuli 2017 20:47
milline kaunis ja meelas sell!
n
6. juuli 2017 20:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
nooneh/ 6. juuli 2017 20:15
Olgu see case siis kõigile neile, kel on miski teine arvamus võrreldes meile pähemääritava ametliku ajupesuga, ka hoiatavaks näiteks, et avaliku sektori töötajatel ei tohi olla mingisugustki oma isiklikku arvamust.
t
To nooneh/ 7. juuli 2017 04:42
Isiklik arvamus? See ei olnud ainuke põhjus miks teda vallandati, see oli nö viimane tilk karikasse sest ka õpilased kaebasid ta peale. Kogu "isikliku arvamuse" mõte oligi see, et naised on sünnitusmasinad ja need kes pole endale õiget kaasat leidnud tehku siis mingi suvalisega lapsed valmis, peaasi et oleks tehtud. Jäi selline mulje, et ta ei vaata naisi kui inimesi vaid lihtsalt lastetegijat. See arvamus oli suunatud naistele, aga miks meestele sama öelda ei saa?
m
Mann/ 7. juuli 2017 12:16
Kui teaksid meest, vaevalt nii ütleksid
r
ruuligu tõde/ 6. juuli 2017 19:36
s
6. juuli 2017 19:35
Sotside initsieeritud ühiskonna suukorvistamine ja hirmuõhustiku loomine sai seekord väikese tagasilöögi, kuid oht säilib.
t
Tasuta reklaam/ 6. juuli 2017 19:10
Vennale tehti tasuta reklaami. Oleks sellest mööda vaadatud, ei oleks mitte midagi juhtunud. Tühja koha pealt suur tüli tekitada - direktor pole tasemel, siin pole muud varianti. Oleks tahtnud venna lahti lasta, oleks saanud seda teha ilma lehelugu mainimata. Kas siis ebakompetentsuse või mõnel muul põhjusel. Ma võin täiesti seaduslikult inimese ühe päevaga lahti lasta, teen 3 käskkirja ja kõik täiesti seaduslikult. Loomulikult pole mul vaja seda teha, sest mul on asjalikud inimesed. Aga mingile ekreiidile reklaami teha, sorry. KOV peaks sellest direktorist kiiresti lahti saama.
o
oot/ 6. juuli 2017 19:06
töövaidluskomisjon kiitis heaks, aga kohus andis õiguse õpetajale? mis? uskumatu, et meie kohus oskas olla õiglane, töövaidluskomisjon on alati olnud tööandjate kasuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee