Kommentaar

Maido Pajo | Poisid tuleb kasvatada meesteks ja tüdrukud naisteks (51)

LISA KOMMENTAAR

toktor 8. juuli 2018 07:21
Teadaolevalt, 140 aastat tagasi, kui oli esimene eesti ärkamisaeg, töötas isa hommikust õhtuni põllul. Ja emal ei olnud aega koduste talituste kõrval kõiki oma 7 last õpetada rahvuslikku vaimu ega pereväärtuseid. Lapsed kasvasid ise. Suuremad hoidsid väiksematel silma peal, või tegid samuti tööd.
Nagu näha, seisneb traditsioonide ja pereväärtuste omandamine mujal kui koos lapsega aja veetmises.
tõdemus 9. juuli 2017 00:13
Geiparaad meie noorsoole küll seda eeskuju ei näita
Kalle (56) 7. juuli 2017 19:33
Kirjutab: "... eesti rahva, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade." Jurist peaks Põhiseadust paremini tundma. Mitte "eesti rahva", vaid "eesti rahvuse". Piinlik.
https://www.riigiteataja.ee/akt/633949?leiaKehtiv
Kalle (56) 7. juuli 2017 19:39
Eksisin: sõna "põhiseadus" kirjutatakse väikese tähega. Vabandan.
lugeja 8. juuli 2017 20:32
Piinlik tõesti, kui ei tea kuhu suur täht panna.
teine lugeja 8. juuli 2017 22:18
Teadjamees 11. juuli 2017 09:22
Terminit "eesti rahvus" ei juleta enam kasutada, saab kohe süüdistuse natsionalismis või marurahvusluses. Selle asemel räägitakse müstilisest "eesti rahvast".
Ariel Süvari 7. juuli 2017 08:47
"Keegi ei vaidlusta üldinimlikke põhimõtteid, nagu viisakus, ausus, õiglus jne." Ühe lühikese lausega suudab autor seada tausta või normi oma mõttekäigule, mis edasi on raskesti toestatav. Viisakus võib gardinaalselt erineda regiooniti: minu arusaam viisakusest ei tarvitse ühtida minu naabri omagagi. Ausus on ikka väga väänatav nähtus (kasvõi lähtudes omakasust) ja õiglusest ei hakka ma rääkimagi (ja mida iganes see "jne" peaks endas sisaldama.) Ma saan aru kultuurist: on ilmselge, et mingis "külas" tekib kord, kuis "meil" asjad käivad. Mul pole õrna aimugi, mille muuga kui traditsiooniga seda suudetakse õigustada (ülalmainitud 3 puhul vägisi tahaks religiooni järele haarata, ent seda me siin üritame meeleheitlikult vältida.) Seega autori argumenti võiks lühidalt võtta kokku järgnevalt: meil ei ole siin nii kombeks. Kusjuures sellele on raske vastu vaielda - eks igas külas on õigus ajada asju nii nagu seal sobilik tundub (kui kellelegi ei meeldi võib endale uue "küla" otsida.) Muidugi problemaatiliseks osutub kohtumine "naaber külaga" ja eriti veel siis, kui oma naba imetlemise uimast ärgatakse ja avastatakse, et peale minu vaatenurga ja positsiooni eksisteerib veel teisigi minu omast totaalselt erinevaid arusaami maailmast.
hmm 7. juuli 2017 09:17
Gardinaalselt vale / kardinaalselt õige
lugeja 7. juuli 2017 10:42
Kas teil, Ariel Süvari, on järglaste saamisest teine arusaam? Kui jätta ära meditsiiniline vahelesekkumine ja surrogaatemaduse võimalused, siis kuidas on teie külas sajandeid tittesid tehtud?
7. juuli 2017 12:55
Eks ikka nii, et mehele otsagi ei vaata, muudkui tehakse ja tulemus on kommentaarist näha.
liane 7. juuli 2017 19:30
Tänapäeval on mõeldud välja selline asi nagu kunstemakas transide jaoks.Milleks ja kellele on üldse tavalisi naisi vaja .
See võiks olla ka Eesti Nokia uute maksumaksjate tekitamiseks.
Valdeko 15. juuli 2019 23:28
Viisakus, ausus ja õiglus on ainult üheselt mõistetav. Kui neid mõisteid juba väänama hakatakse, siis on tegu juba silmakirjalikkusega ja valetamisega.
7. juuli 2017 08:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
uudishimulik 7. juuli 2017 10:34
Eesti Vabariigis kehtib KEELESEADUSE nõue. Iga võõrkeelne tekst, tuleb ära tõlkida. Miks arvad, et kõik peavad valdama inglise keelt.? Paljud meie haridussüsteemis võõrkeelt omandanud inimesed on õppinud prantsuse või saksa keelt. Seega, mida uuring kinnitas?
Mõtleme kaasa. 7. juuli 2017 07:33
Homod nõuavad samu õigusi nagu on heterodel. Kõik õige. Ega neile keelatagi. Aga näiteks: Miks peavad homod neid nõudmisi demonstreerima poolalasti, tänaval, suudluste ja kallistustega demonstreerides? Olete te näinud heterode seksistlikke, miilustamist täis paraade tänavatel? Heteroid peetakse loomulikeks. Homod väidavad enda kohta sama. Miks siis on võrdsetel õigustel ühtedel demonstratiivselt omale õigusi nõuda kui teised seda ei tee ja mõlemad on võrdsed? Kes siin võrdsem on? Varem või hiljem demonstreerib loodus oma õigusi.
:D 7. juuli 2017 08:34
Jah oleme näinud seksifestivale. Euroopas ja mujal. Sinu loogika on nii .... et ma parem ei hakka :D
Parem on, kui ei hakka ! 7. juuli 2017 19:13
Mõtleme, 7. juuli 2017 22:01
et miks nõuavad homod õigusi heterodelt?Kas me saame jagada neile õigusi, mis on meile kaasa antud sünniga, või nimetagem seda looja poolt?Seda pole võimalik ümber jagada ka parima tahtmise juures. Nad peaksid ise pöörduma otse Looja poole.
Tartlane 7. juuli 2017 07:25
Teema on tegelikult õhus ja ootamas naabrite juurest, et meiegi õuele astuda. Soome laseaedades on lisaks sellele, et ei tohi Soome traditsioone austada (vaid ikka moslemite omi!), poistel sageli seelikud seljas ja tüdrukutele tehakse poistele sobivaid harjutusi. Mõni Soomes töötav lasteaednik võiks selles pikemalt kirjutada. Rootsis on asi veel hullem.
7. juuli 2017 13:00
Need kohustused eelistada moslemite traditsioone (EU ja Venemaa islamiseerimise leping aastast 2015) tulevad Brüsselist ja need seadused on ju seatud ülemaks kohalikest otsustest, sh vanemate tahtest.

1 7. juuli 2017 06:38
Kust saab põhiseadus oma autoriteetsuse? ; )
7. juuli 2017 13:01
Õige küsimus, Põhiseadus on EU seaduste taustal kehtetu.
Tartust 7. juuli 2017 02:38
Minule kohe EKRE MEHED meeldivad! Nad taovad oma mantrat nagu hiidtrummi 24/7 ja ei muuda seisukohti. Mis probleem üles võetakse, sellele pannakse ka kõvasti hagu alla ning antakse tuld Sõrvest Sääreni. Mina, EKRE valijana, vähemalt tean, mida need mehed ütlevad, mõtlevad ja teevad. Respect aususe eest! Leian, et Maido Pajol on absoluutselt õigus ka selles küsimuses trumm
põrisema panna ning kaasata laiemat üldsust probleemi teadvustama ja ühiskonnas oma arvamust
avaldama. Aga ähvardada siin sõnumitoojat vihavaenu õhutamisega, näitab ähvardaja funktsionaalse lugemisoskuse puudulikkust!
A. 7. juuli 2017 02:20
Ma ei mõista, millest siin artiklis üldse räägitakse. Kuidas on võimalik lapsi n.ö kasvatada? Iga inimene sünnib isiksusena ja ainuke tegevus, mida saab nii kool kui kodu teha, on leida/toetada kaasasündinud andeid, näidata enda käitumisega eeskuju ja mitte kahjustada kasvavat inimest. Põhiseadusel põhinev ja sellest tulenev (kuna seadus on selline?) armastus isamaa vastu? Mis asi see on selline?
7. juuli 2017 13:06
Lapsi kasvatatakse läbi iga suhtlusakti lapsega, (iga puudutus, iga naeratus, iga sõna, iga reaktsiooni kaudu lapse käitumisele) alates sünnist, kui sa ei tea, kuidas see toimub siis tuleks ennast harida.
10. juuli 2019 09:12
Inimene ei tea, mis on Isamaa armastus!? Kahju kohe niisugusest, tühja südamega isendist.
Valdeko 15. juuli 2019 23:52
Nagu sa ütlesid, et Iga inimene sünnib isiksusena ja ainuke tegevus, mida saab nii kool kui kodu teha, on leida/toetada kaasasündinud andeid, näidata enda käitumisega eeskuju, see kõik on juba osa lapse kasvatuset pluss suunamine õiges suunas. Ja kui sa ei tea isamaa, oma kodumaa tähendust!!! Ja mis eeskuju peaks kaks isa või ema näitama lastele, etsee ongi normaalne või? Igal lapsel peaks ikka olema nii isa kui ka ema.
reede 6. juuli 2017 23:19
Asjalik kirjutis normaalsele lugejale Valige EKRE sest see erakond austab eestlusele omaseid põhiväärtusi
Liisu Salm 6. juuli 2017 23:19
Kust see Maido seda teab,
mida keegi teine peab?
Halleluuja! 6. juuli 2017 22:18
Muidu ilus jutt, aga kahjuks väga eluvõõras. Meie agulis ei tea pooled vanemad midagi, mida nende lapsed koolis õpivad ja ega neid ei huvita isegi see, kas nad päeval kuskil kõhu täis saavad. Talvel pole viga, aga suvel liiguvad meil majas lapse sõprade hordid ja toitlustamisele kulub ikka aega. Samas - ei saa neid ka tänavale pelutada söögiajal. Siis nad ei söögi midagi. See jutt, et ema ja isa peavad olema, siis on päris pere, siis on kõik hästi ja korras - sellega võib hr Maido Paju tagumikku pühkida, kui tahab. Ma tõesti ei viitsi seda lollust, mida temasugused ajavad enam kuulata. Lapsel on vaja vanemaid, kes tast hooliksid, temaga aega veedaksid ja neid väärtusi kujundaksid. See eluvõõras tola, kes ilmselgelt elab silmad kinni oma pisikeses maailmas ei veena mind, et ainult meessoost isa ja naissoost ema ongi need õiged vanemad. Kui nad ikkagi millegi muuga, peale lapse eostamise eriti hakkama ei saa, siis parem, kui põhisedus sellist pere ei kaitsekski. Mina tahaks, et põhiseadus kaitseks rohkem lapsi ja just selliste enda naba imetlevate hr maidopajulate eest. Ma ei tea, kui tihti nimetatud härra lastele hommiku- ja lõunasööki teeb. Kui tihti ta räägib nendega kiusamisest ja koertest ning elust ja rõõmust ja inimeste erinevatest eludest ning saatustest, aga tundub, et sellele see teisi hariv härrasmees just väga palju aega ei kuluta, muidu oleks ta natukenegi kursis päris eluga. Põhiseadus on kena, aga kallis mees, tule sealt välja ja vaata ringi.
Vastik pärismees 6. juuli 2017 21:50
No ei ole ikka nii, et poisid peavad meesteks ja tüdrukud naisteks kasvatatama. Tänapäevases, liberaalses ja demokraatilises kogukonnas valib igaüks ise, millisest soost või rabast ta olla soovib, kui tahan olen mees, kui tahan naine, kui tahan hakkan kolme küüruga kaameliks ja püüdku keegi vastu vaielda, kohe saab ta rassistiks, homo-pomo vms. foobiks tituleeritud, veisbuki häbiposti naelutatud ja õhtulehes täis süljatud saada.
aiku 6. juuli 2017 20:29
Jutt jumala õige. Igasugune vikerkaaritamine ja muidu nunnu-munnutaminetuleb ära lõpetada.

erinevad koolid 6. juuli 2017 20:29
Me teame enam-vähem, mis toimub eesti koolides aga ei tea eriti midagi mida õpetatakse vene koolides, millist perkonna-, kodanikuõpetust või ajalugu.
täielik 6. juuli 2017 20:16
jura, millele enda arust "tark" mees on asjatult enda ja teiste aega kulutanud. selles pole küll midagi hullu ega riigivastast, kui keegi on mustanahaline või osa inimesi homod. pätid, vargad ja laiskvorstid on igal juhul palju suurem probleem. aga vanemad kasvatagu oma lapsi nagu tahavad, kasvõi kosmonaudiks ;-)))
lugeja 8. juuli 2017 21:36
Sa täielik ei saanud vist ikka üldse aru, millest jutt. Kui mina vanemana ei taha homojura oma lastele lasteaias pähe määrida lasta, siis on mul selleks õigus ja seda peab ka aktsepteerima lasteaed. Täna kaldub lasteaed ja kool EU laulu laulma ja sundima seda peale.
kasvataja 6. juuli 2017 20:16
Rahvaliitu see säga juba kasvatas, aga nagu näha ei tulnud midagi mõistlikku välja.
Andrus 6. juuli 2017 19:54
Maido Pajole meeldetuletuseks, et Eesti Vabariigi Põhiseaduse II peatükis on §12, mis ütleb, et kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel.
ww 6. juuli 2017 20:07
Mis mõttes siis nn geid ei ole võrdsed?
Jah, Andrus, väga õige, 6. juuli 2017 22:17
seda just hr. Pajo just ütlebki, et ei tohi lapsevanemaid diskrimineerida, kui nad soovivad oma lapsi, poisist meest ja tüdrukust naist kasvatada. Ja kõik, kes vihkavad traditsioonilist, põhiseaduses reglementeeritud perekonda, õhutavad vihkamist ja vägivalda ning ning olen, Andrus, sinuga nõus, et neid inimesi tuleb karistada.
Kõik õige 6. juuli 2017 23:45
aga mida sa, tohman, lärmad? Sellest ju autor kirjutabki.
Eino Taruk 7. juuli 2019 03:23
Andrus, hakka homsest peale käima naiste wc's ja naistesaunas ja vaata kuidas Põhiseaduse punkt soolise diskrimineerimise ja võrdsuse kohta peab :P
Valdeko 16. juuli 2019 00:06
Sinu kommentaari järgi võiks arvata, et peame kaitsma homosid, pedofiile, zoofiile, ja igasuguseid pätte, kuna neil on heed muud veendumused.
Hanna 6. juuli 2017 19:51
Kasvan selliseks, nagu tahan, mitte nagu keegi mulle tundmatu ütleb, et ma "pean" tema arvates kasvama. Kasvan selliseks nagu tahan ja mulle kõige sobilikum on. Hitler, Stalin jne teised diktaatorid on ka öelnud, kuidas kõik "peavad" olema.
meh 6. juuli 2017 20:01
Keegi ei keela sind. Keelata tuleb sinu suunamine kui sa veel ise täpselt ei tea.
Kasva või Staliniks.
Vanasti käisid igas peres mõlemad vanemad tööl 6. juuli 2017 19:35
” Kui aga mõlemad vanemad on hõivatud suure osa päevast leiva teenimisega (nii nagu tänapäeval ka suur osa vanavanematest) …”
Vastupidi – just tänapäeval on paljud kodused, mõned lausa perekonniti töötud.
Mind lausa häirib see, et TÄNAPÄEVAL pole vanematel lastele TÖÖ pärast aega. Oma kooliajast mäletan, et ainult ühel klassikaaslasel oli ema kodune, sest tal oli süda väga haige.
*
Muidu pikk jutt sellest, mida igaüks niigi teab.
Kõik, kahjuks ei tea, 6. juuli 2017 19:49
nagu "võrdõiguslastest" sallivad tolerastid näiteks. Paraku see kontingent on nii madalalaubaline, et nii kui nii ei loe. Seega muusika kurtidele kõrvadele.
veider 6. juuli 2017 19:35
milleks neid siis kou aeg kasvatatud on, kas kaameliteks, jänesteks või tolgusteks.
selleks tahetakse kasvatada 6. juuli 2017 19:39
Poisid täna roosas lasteaeda,tüdrukud homme sinises. Ja mänguasjad ,nukud ja auto, valedesse kätesse suruda---siis on rikastav!
Nii see kuuldavasti on Rootsis 6. juuli 2017 20:10
Ei ole sobiv lapsi eritada - poisid sinises ja tüdrukud roosas.
mis roosadesse, juba kleidid on poistel seljas, ikka nii r õ ve, et anna olla. 6. juuli 2017 20:13
Ära pane! 6. juuli 2017 21:49
Omale kleiti selga, kui poiss oled.
veelgi hullem 6. juuli 2017 19:43
viimasel ajal sallivateks