Cinamoni suvekinoFoto: Patrik Tamm / Cinamon
Toimetas Kristin Aasma 6. juuli 2017 16:33
Cinamoni kinokett tegi kummarduse Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning rullis eile õhtul Tallinna Telliskivi Loomelinnaku südames lahti oma suvekino, mille vabaõhuekraanilt saab juulis ja augustis vaadata Eesti kinoajaloo kõige erksamaid pärleid. 

"Mis saaks olla veel mõnusam, kui istuda sumedatel suveõhtutel sõpradega õues ja nautida suurelt kino ekraanilt Eesti filmiklassika viimase 50 aasta šedöövreid. Filme, mille repliigid ja laulud on üles kasvatanud mitmeid Eesti rahva põlvkondi või mis on Eestile tuntust toonud,” ütles Cinnamoni kinoketi kommertsdirektor Toomas Luhats. “Cinamoni Suvekino on meie etteruttav tänu järgmisel aastal ilusat juubelit tähistavale Eesti Vabariigile.”

Cinamoni Suvekino avanädala kava – "Mandariinid", "Klassikokkutulek", "Sangarid" ning "Hukkunud Alpinisti hotell" – reedab juba ise, et allahindlust ei tehta ja ekraanile tuuakse vaid Eesti rahva tõelised lemmikud. 

Vabaõhukino mahutab 200 klienti. Filmide heli jõuab klientideni traadita kõrvaklappide kaudu. Paljud filmid on varustatud ka inglisekeelsete subtiitritega.

Halva ilma korral toimuvad seansid loomelinnaku väljaku Punases Majas.  
“Soovitusi, kommentaare ja mõtteid, et Telliskivi Loomelinnaku väljak sobiks suurepäraselt välikinoks, oleme kuulnud juba mitmeid aastaid. Seepärast on eriti hea meel, et sel suvel saab see mõte lõpuks ka teoks,” ütles Telliskivi Loomelinnaku sisujuht Raimo Matvere. “Eesti filmide programm sobib Eesti sünnipäeva eelseks suveks suurepäraselt. Usun, et kinohitid toovad kohale hulga filmifänne.”

Pilet kolmapäevast laupäevani toimuvatele vabaõhukino seanssidele maksab 5 eurot, kui see osta eelmüügist Cinamoni kinoketi kodulehelt. Piiratud arv pileteid on müügil ka kohapeal enne filmi algust hinnaga 7 eurot.