11 kommentaari

E
eeri  /   10:25, 7. juuli 2017
Kui staadioni süvendit kaevati, olnud ka seal luustike, mis pandud kottidesse. Kuhu need viidi või pandi - ei tea.
O
orava peanupp  /   07:42, 7. juuli 2017
Ja kuipalju on veel neid ilkujaid ,kes pole mittemillegagi rahul
R
reede  /   23:29, 6. juuli 2017
Ja mis õnnistust need poolakad siit Maarjamaalt otsima tulid Poola aega arvatakse eestlastele üheks ajaloo koledaimaks Pole seal muud enam kui mõni kondike Aga kui polju on siin eestlasi nimetutes haudades
J
Jalgpallivõistlus 1921. aastal  /   23:01, 6. juuli 2017
“Musttuhat inimest surnuaia mäel tallas maatasa 175 hauda, murdis pooleks teist niipalju riste ja hulk puuoksi, paremat istekohta valides. Ka haigemajas oli haigete arv harukordselt suureks tõusnud, täites kogu mäekallaku, vahel ka üle aia varisedes. Ja maeti surnuidki elagu-hüüete ja pöörase hulgumise, ragina-kärina saatel, millest vaevalt läbi kostsid koraali kahvatud helid.”
http://ekspress.delfi.ee/kuum/nahkpall-veereb-eestisse?id=69047061
V
Võimatu  /   22:45, 6. juuli 2017
on Tallinnas üldse midagi teha, kui arvesse võtta kõiki kalmistuid, pommitamises hävinud alasid, võllamägesid jm huvitavat, mida Tallinna ajalugu ikka roppu moodi täis on. Aga elu läheb edasi ja mis saaks olla toredam elu edasikandmise sümbol kui väikesed andekad inimesed selle maapinna peal, mille sees kontidel enam sooja ega külma ei ole.
J
Jätab külmaks aga jahedaks ikke teeb kah.  /   22:14, 6. juuli 2017
Milles küsimus, lahkunud said peost osa. - ? Tallinnaga on nii, et kaeva kus tahes, ikka hakkad konte leidma. Kaua võib - maailma "parimais paigus" mille kultuur kõvaste kangem kui Eestimaa oma kaevatakse kalmistutel hauad mõne aja pärast lahti, koristatakse säilmed ära, et "uutele tulijatele" ruumi teha. Mõnede Euroopa rahvaste esindajad on meie vanu kalmistuid vaadanud ja imestusega küsinud, et mis, kas teil on mingi surnukultus või? Remmelga sündroom?
S
Siselinnast  /   21:22, 6. juuli 2017
"Seal on kunagine kalmistute ala, kuid see on aastakümnete möödudes saanud uue kasutusviisi: praegu on seal näiteks tenniseväljakud ja spordihall." – Tenniseväljakute kohal voolas varem Härjapea jõgi. Spordihalli asemel oli vanasti veskitiik, seejärel – pärast tiigi täitmist Estonia teatri vundamendiaugu kaevamisel saadud mullaga – aiand ja puukool, pisut eemal jalgpalliväljak. Sinna alale maetud pole. Küll aga asuvad juba ammusest ajast surnuaiad naabruses, vanimana Aleksander Nevski kalmistu (rajatud 1775). Siselinna kalmistu kompleksi kuulunud seitsmest surnuaiast on praegu alles kolm.
https://et.wikipedia.org/wiki/Siselinna_kalmistu
H
Huvitav,  /   18:24, 6. juuli 2017
et mööda Kaarli puiesteed sõites, veeretakse üle kunagise St.Barbara surnuaeda, ei kotti kedagi, mis?
L
Lihtsalt teadmiseks  /   17:37, 6. juuli 2017
Me trambime lahkunud inimeste haudadel hommikust õhtuni, sest viimase 2000 aasta jooksul on neid kokku saanud ca 660 ühel ruutkilomeetril.
Asulate lähedal on tihedus kordajates suurem.
.
...   /   17:28, 6. juuli 2017
Ilmselt on Tallinnas väga vähe kohti, kuhu kedagi maetud poleks aastatuhandete vältel. Küsimuse tõstatajal soovitaks kindlasti uurida ka oma magamistoa ja wc alust maapinda vähemalt 5m sügavuselt.
I
Irisejaid  /   17:23, 6. juuli 2017
leidub alati. Protestime, keelame ära ja anname kohtusse,

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis