Eesti uudised

Yana Toomi pahandab "suure reede" eel meedia surve tema nimekirjale (52)

Denes Kattago, 6. juuli 2017 14:52
KOLM ÕDE: Yana Toom koos oma kaasvõitlejatega.Foto: Teet Malsroos
"Meedia ennetab sündmusi," ütles täna Euroopa Parlamendi liige ning Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom. Peaminister Jüri Ratas loodab, et ei pea kedagi seoses nn Toomi nimekirjaga parteist välja viskama.

Yana Toomi kannatuse pani katkema neljapäevane Delfi kirjutis kõmulise pealkirjaga "Viimase minuti otsus: kas Keskerakond lõheneb?", kus räägitakse, et "homme keskpäeval selgub, kas Keskerakond läheb kohalikele valimistele ühtse meeskonnana või pudeneb sealt omaette nimekirjana Yana Toomi ja Edgar Savisaare leer."

"Ei tea, mis moel press on juba täpselt informeeritud sellest, mis juhtub Keskerakonnas 7. juuli keskpäeval, aga tean täpselt, et inimesed, kes läbirääkimistes osalevad, on informeeritud paremini. Ning kui saabub aeg, me ise teatame läbirääkimiste tulemustest ja ka ise kutsume pressikonverentsi kokku," sõnas Yana Toom.

Yana Toomi pressikonverents Kolmes Ões.Foto: Teet Malsroos

Oma valimisnimekirja loomise või sellest loobumise üle läbirääkimisi pidav Yana Toom ütles, et pärast reedet keegi mingeid lisapäevi arutamiseks ei võta ja siis saab selgeks, kas valimisnimekiri tuleb või mitte.

Teda toetav riigikogulane Oudekki Loone oli võimaliku nimekirja osas samuti napisõnaline. "Homme ütleme. Meil on selline kokkulepe. Aga põhimõtteliselt on veel täna õhtul viimane arutelu," ütles ta Õhtulehele.

Ratas loodab pääseda väljaviskamisteta

Peaminister Jüri Ratas seisab oma tõe eest kindlalt. "Viimastel nädalatel on meedias palju spekuleeritud erakonna tuleviku osas. Ilmaasjata. Kinnitan, et Keskerakond jätkab ühtselt ning seisab ka edaspidi iga Eestimaa inimese heaolu eest."

"Mis puudutab jutte Tallinna linnapeakandidaadi osas, siis Keskerakonnal on kombeks üks linnapeakandidaat korraga. Meie linnapeakandidaat on Taavi Aas, kes on Tallinna juhtimisse panustanud üle 12 aasta. Ta on kõige tugevam, asjatundlikum ning parem kandidaat juhtimaks Eesti pealinna ka järgmised neli aastat," märkis Ratas.

Ratas tõdes valitsuse pressikonverentsil, et Keskparteist väljaheitmise üle otsustavad piirkondade osakonnad. "Töötan selle nimel, et kedagi ei tule välja visata," ütles ta.

Kahelt Mihhaililt  – Korbilt ja Kõlvartilt, Õhtulehel kommentaari saada ei õnnestunud.

Jüri Ratas.Foto: Teet Malsroos

Samal teemal

31.07.2017
Korb usub, et Keskerakonna suurimaks trumbiks on laiapõhjaline toetus
12.07.2017
Keskerakond pakkus Savisaarele esinumbri kohta
10.07.2017
„Kolm õde” käisid Keskerakonna juhtide ette radikaalsed nõudmised
07.07.2017
Kehakeeleekspert pressikonverentsist: kõik viis on segaduses ja löödud, Toom pööras tüdrukutele selja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee