KÕIK EI OLE KULD, MIS HIILGAB: Eluga puntrasse sattunud inimesed viivad tihtilugu oma viimase raha kaardimooridele ja imeravitsejatele, kes lubavad neile edaspidiseks kõike head ja ilusat ning ravida terveks millest iganes. Paraku ei pruugi juhtuda aga midagi muud peale selle, et inimene jääb rahast ilma. Foto: Vida Press
Kristiina Tilk 6. juuli 2017 04:00
Eksperimendi korras nõia juures käinud naise sõnul oskavad posijad inimesi töödelda ning rääkida seda, mida oodatakse

Eksperimendi korras nõia juures käinud naise sõnul oskavad posijad inimesi töödelda ning rääkida seda, mida oodatakse

"Vastasin igale kaardimoori küsimusele, et mina teda ei usu. Ainult seda uskusin, kui ta ütles, et mul läheb elus väga hästi. See, mida posijad, nõiad ja ennustajad teevad, on puhas ajupesu," ütleb naine, kes käis eksperimendi mõttes selgeltnägija juures.

Olles lugenud Õhtulehe artikleid tervendajate lõksu langenud inimestest, kes kõik lubati terveks ravida, kuid kes jäid veelgi haigemaks, võttis Aino (nimi muudetud) minuga ühendust, et pisut selgitada – nagu ta ise ütleb – nende ohtlike mängude tausta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (78)

arvamus 28. september 2017 07:33
Kui rasket haigust põdevale inimesele arstid enam lootust ei anna ,siis ravitsejad on kohe nõus suure raha eest ravima ja paranemist lubama. Keegi pole ka nende juures terveks saanud ,aga kaotavad veel matusteks kõrvale pandud säästud. Kui arstid ei saa enam aidata ei aita paranemist enam keegi. Olge ettevaatlikud. Ärge uskuge paljaid lubadusi.
7. juuli 2017 12:40
Artiklis on 18 korda kasutatud sõna "posija" . Ent ise asi on see, et keda me posijaks nimetame, kes seda enda kohta ütleks. Natuke esineb ka muid sildistamisi, määratlusi: "kaardimoor", "nõid", "tervendaja" ja "ennustaja."
Loos on juttu kellegi Aino (nimi muudetud) arvamustest, kes on väga palju
pühendanud aega posijaksnimetatute sajaprotsendiliseks mahategemiseks, käies ise neist mõne konsultastioonil, korjanud nende kohta üksnes negatiivseid näiteid. Ka väidab Aino, et ta teab, mida inimesed mõtlevad ja arvavad ning mis on nende eesmärk. Nii et põhjata julgeb, aga oma nimel seda ei tee.
Jääb mulje, et tema arvates on kõik ravijad, kaardipanijad nõiad, soolapuhujad, fatalistid, kes räägvad ainult seda, mida tahetakse kuulata, kes on huvitatud ainult rahast. Muidugimõista tekitab see tõenäosusteooriaga seoses palju küsimusi ning näib maaimavaateliselt totakana.. Selline lajatamine ja üldistamine mõjub pehmelt öeldes imelikult, aga eks seda, mida otsitakse, ka kindlasti leitakse, või mõeldakse ise juurde. Ja ikka oma mõõdupuuga. Aga mis teha, kui kellegi maailm on vaid ainult must või valge. Nii et kõik on ainult , täiesti ja kõik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS