Eesti uudised

Posimine: kas puhas pettus ja ajupesu? (78)

LISA KOMMENTAAR

arvamus 28. september 2017 07:33
Kui rasket haigust põdevale inimesele arstid enam lootust ei anna ,siis ravitsejad on kohe nõus suure raha eest ravima ja paranemist lubama. Keegi pole ka nende juures terveks saanud ,aga kaotavad veel matusteks kõrvale pandud säästud. Kui arstid ei saa enam aidata ei aita paranemist enam keegi. Olge ettevaatlikud. Ärge uskuge paljaid lubadusi.
7. juuli 2017 12:40
Artiklis on 18 korda kasutatud sõna "posija" . Ent ise asi on see, et keda me posijaks nimetame, kes seda enda kohta ütleks. Natuke esineb ka muid sildistamisi, määratlusi: "kaardimoor", "nõid", "tervendaja" ja "ennustaja."
Loos on juttu kellegi Aino (nimi muudetud) arvamustest, kes on väga palju
pühendanud aega posijaksnimetatute sajaprotsendiliseks mahategemiseks, käies ise neist mõne konsultastioonil, korjanud nende kohta üksnes negatiivseid näiteid. Ka väidab Aino, et ta teab, mida inimesed mõtlevad ja arvavad ning mis on nende eesmärk. Nii et põhjata julgeb, aga oma nimel seda ei tee.
Jääb mulje, et tema arvates on kõik ravijad, kaardipanijad nõiad, soolapuhujad, fatalistid, kes räägvad ainult seda, mida tahetakse kuulata, kes on huvitatud ainult rahast. Muidugimõista tekitab see tõenäosusteooriaga seoses palju küsimusi ning näib maaimavaateliselt totakana.. Selline lajatamine ja üldistamine mõjub pehmelt öeldes imelikult, aga eks seda, mida otsitakse, ka kindlasti leitakse, või mõeldakse ise juurde. Ja ikka oma mõõdupuuga. Aga mis teha, kui kellegi maailm on vaid ainult must või valge. Nii et kõik on ainult , täiesti ja kõik.
appikarje 7. juuli 2017 12:15
Kus on inimmõistus jäänud nad helistavad "Jututuppa" 30 minutit = ligi 100.- eest ja siis nad halavad pärast, et raha on otsas ja haiged.Ja sellest veel vähe nad homme ei mäleta ja helistavad veel nii mitu korda kuus oma raha maha abi saamata.Ja jutu mõjutuse ajel jooksevad lisaks veel viimane sularaha näpus vastuvõtule ,kus tasu kuni 100.- . Loomulikult nad seda juttu kumbki pool pärast enam ei mäleta.Õnnelikuks saab ikka see kes teenib.Jutustajal on aga enneolematud võimed igale helistajale momentaalselt keskenduda suutes ja vastust teades,luuletades igale küsimusele ilma hariduseta.VAU !!! Pane või Rekordi raamatusse lausa üligeeniuse raha teenimise tase.
mis on posimine 7. juuli 2017 11:45
Posimine on otsene ajurünnak ära rääkimine,pehmeks rääkimine,usu mind - uskuma pannes ja seda mitu tundi järjest.
Posimine pole loodusravi,ned on ri asjad,neil tuleb vahet teha.Loodusravi ,teed ,taimed, marjad ravivad.
Eksperimendid... 6. juuli 2017 21:47
... on huvitavad asjad. Aga käesolevat ei saa küll kuidagi tõsise eksperimendina võtta. Et üks naine rääkis, et lubati rikkust, mida ei tulnud jne. Ja siis veel teine naine lubati terveks teha ja ei tehtud... Kui tahetakse asja tõeliselt uurida, siis see nõuab ikka läbimõeldud tegutsemist ja ulatuslikumat statistikat. Mul ei oleks midagi posijate vahelevõtmise vastu, aga eelpoolkirjeldatud meetoditega see küll veenev ei ole.
nh 6. juuli 2017 18:08
Aga mina usun posijatesse, kui nad on tõelised ja mitte tavalised šarlatanid! Minu vanaema juttude põhjal oli tema isa just niinimetatud posija- korjas metsast päevad läbi rohtusi ja keetis mikstuure kokku ja ravis inimesi igasuguste hädade vastu ja ravisõnadeks olid tal oma raamatud, mida vanaema kunagi seal nähtud kritseldusi koos õega põrandale kaapisid ja siis peksa said! Mul isa oli vitsamees ja otsis veesooni, aga vanaemale andsid arstid teada ühel ajal, et jalad tuleb amputeerida. Oli siis mures oma nutuga Petseri kloostri juures ja kurtis oma muret- mingi mutike andis murest murtud naisele maarohtusi ja õpetusi, kuidas kasutada- jalad jäid elu lõpuni alla! Nii, et usun posijatesse, ainult küsimus on selles, palju neid reaalselt tänapäeval alles on!- ilmselt polegi, sest iidsel vanal posijal on varasemate ja oma ülestähendustega raamat, mis näeb välja natuke teistsugune, kui ette võite kujutada!
Ajupesu 6. juuli 2017 16:55
See posimine ja ennustamine tekitab hea tunde, sellise nagu pea maseerimine, minule on kaarte ladunud mehe ema, sellepärasttean ja sellepärast ei lähe ühegi posija juurde sest ega elu paratamatu kulgemisest muuta ei saa. No tuleb surma kaart , ega midagi ei ole teha , kui sugulasel on süda haige ja ära sureb ja siis ämm ütleb, näe kaardi näütivä. Olen mitmeid kordi sattunud kuulma vestlust , kui soomes töötavad tädid räägivad kuidas nad on käinud eestis ennustajate juures, no kas selleks on tõesti vaja käia välismaal tööl, et see raha posijatele tassida.
maakas 6. juuli 2017 15:44
Näete ise ka, Buratino elab ikka Lollidemaal...

HAHAHAAA 6. juuli 2017 14:13
NAGU KEEGI TEIST HOOLIKS TEGELIKULT KAASINIMESEST. MIS SEE KELLEGI ASI ON KUHU VÕi KELLELE SAADUD ABI EEST MAKSAN! KA ARSTID EI VÕTA TIHTI VASTUTUST TEHTUD VIGADE EEST. MINA ISE KORJAN LOODUSEST VAHENDEID JA HOOLITSEN TEADLIKULT ENESE EEST. LOODAN VÄGA; ET ENNEM SUREN; KUI KELLEGI ARMULE JÄÄN. JA ÄRGE MURETSEGE, OLEN VÄGAGI TEADLIK, ET VÕIB KA KEHVEMINI MINNA.
hurraa 6. juuli 2017 13:31
Kaartide pealt pole võimalik ennustada (tulevik) ega ka mitte minevikku vaadata. Kaardid on üksnes teadvusseisundi esilekutsumise vahendiks. Nii on lood ka muude nn nägijate (suurushullustuste käes vaevlejate) poolt kasutatavate materiaalsete esimetega (fotod, küünlad, kivid või mistahes muud materiaalsed asjad). Ilma nende asjadeta muutuvad nad abituks, kuid sic! sellest holimata peavad nad end ISE ennustajateks, selgeltnägijateks või kelleks iganes. Muide, eelnevalt nimetatud ei ole nõiad. Nõidateks nimetati inimesi, kellest usuti, et nad on suutelised muutma materiaalset tegelikkust, mõjutama tahteväliselt ja -vastaselt teise inimese teadvust või kehalisi protsesse. Selliste inimeste olemasolu sai võimalikuks üksnes seetõttu, et tolle aja inimese teadmised polnud tänapäeva teadmistega võrreldes praktiliselt mitte midagi. Seega need tänased, keda nõiaks nimetatakse, on teaduspõhiste valdkondade teadmiste seisukohalt nagu pimedalt sündinud ja arengupeetusega titad, kes eo ole kas muuks võimelised või/ja kes samas soovivadki sellisele tasandile jäämist (sest samal tasandil uskujaid on murdu).
arvaja 6. juuli 2017 12:43
Lugu, mis võiks nii mõnelegi õpetust jagada, on ikka ja alati tasuline!
SsS 6. juuli 2017 14:36
ajurünnak 6. juuli 2017 12:03
Nõiad ja posijad ründavad kodudes TV kaudu inimajusid päevast - päeva,äri õitseb . Ärge uskuge igasugust pada,mille eest küsitakse raha ja kooritakse kümme nahka,muu neid ei huvita.Sama tehakse muudes valdkondades ja äris.Inimmõistus on selleks loodud ,et ise mõelda ja vastutada oma tegude eest.
täpselt 6. juuli 2017 11:52
nigu poliitikud ,neil ka see kunts äste käen.
küsimus 6. juuli 2017 11:45
Lille Lindmäe sõidab seal,kus pensionärile pähe tuleb .Lennujaama kassas TASUTA sõidupiletid teda lausa ootavad,sest tema peab sinna sõitma liine parandama.
6. juuli 2017 11:35
igasugust ajupesu tehakse raha nimel, sest on üksjagu lihtsa ajuehitusega inimesi, kes on valmis uskuma ja maksma. no mida teha? ega midagi. eks rahakott paneb piirid.
teadja 6. juuli 2017 11:31
Kui arstid kabinettides hakkaksid tõeliselt tööle nagu arsti kohus, siis kaoksid ka nõidadel teenistus. Praegu on nad lihtsalt ravimifirmade teenistuses,kes posijatega peaagu samal pulgal.

arvamus 6. juuli 2017 11:14
Hoidke oma raha rahakotis ja mõistus kahe kõrva vahel selge,siis ei juhtu midagi halba.
Eile 6. juuli 2017 11:04
Alavainu, täna Tilk, kes homme? Miks selline rünnak, mis toimub?
Tõepoolest, miks? 6. juuli 2017 11:11
Selline rünnak alternatiivmeditsiini vastu?
.. 6. juuli 2017 10:54
ajud sõidavad,kui ikka minna luulude usku, pärast tehakse veel needusega nii, et suremine või invaliidistumine on kiirem kui arstidega ravimine.Lihtsalt inin esed peaksid ise olema arstidega nõudlikumad ja ajad saama, et õigel ajal eriarstile saaksid, kui on ikka opp tarvis näiteks sapikivide puhul, siis tuleb seda teha ja kui on veresoontes juba seinad kinni, siis tuleb opile minna, siin tehakse posimisega vaid surmale head teed.
Goroskoopiline elu 6. juuli 2017 10:37
Tellige endale goroskoobad selliselt saidilt \\\www.liizgaavel.ru \\\ Raha ette ja palju !
isiklik kogemus 6. juuli 2017 10:33
Lasin endale aastaid tagasi naljaviluks ennustuse sünniaja järgi koostada, horoskoop on vist selle asja nimi. Olen pessimist ja otsustasin, et ei ütle ennustajale mitte midagi. Seda polnuki vaja. Ta oli koostanud joonise ja rääkis üle kahe tunni ja täiesti õigesti. Ta kirjeldas minu elus ette tulnud või tulevaid probleeme ja väljakutseid. Mõnest asjast ei saanud ta ise aru ja nii ütleski, kuid mulle oli täiesti selge see, millest ta räägib.
6. juuli 2017 11:26
Kas Te ise üldse olete huvi tundnud, kuidas horoskoobindus alguse sai ja miks see täielik uhuuvärk on?
olen küll huvi tundnud, 6. juuli 2017 12:42
raadios rääkis,kuidas ühel hommikul jäi neil endil horoskoop kuhugi teise majja ja siis koostasid kohapeal selle,mille ka ette lugesid...
mina 6. juuli 2017 10:28
Lihsalt üks raha teenimise viis!
Öndsad on need,kes ei näe,kuid siiski usuvad 6. juuli 2017 11:29
Muidugi puhas pettus ja ajupesu. Aga kes tahab,las usub. Platseebo.
Pensionil onu 6. juuli 2017 10:28
Ilmselt on siiski ka inimesi, kellel mingid erilisi võimeid siiski on. Nagu näiteks olid Vanga või meie kadunud Kaika Laine. Ning veel mõned. Aga ma olen kindel, et 99,9% tasulisi teenuseid osutavat "selgeltnägijaid" ja posiijaid on lihtsalt osavad petised. kes naiivsete arvelt endale elatist teenivad.
.... 6. juuli 2017 11:07
Mõned suured tervendajad ,kes lüpsid inimestelt raha,on saanud kätte oma KARMA võla.Nii,et pole mõtet olla oma raha peale vihane.Tule uskuda oma saatust.Elu on üürike,et veel lasta kellegil seda risustada.
minu vend 6. juuli 2017 11:36
küll Kaika Laine käest abi ei saanud, ei mõjunud tema "rohud".
küsimus 6. juuli 2017 10:20
Kas Kalju Paldis tõesti elab söömata juba 5. aastat?

Härrad-Prouad! 6. juuli 2017 09:59
Tulge siia teeme teile ennustust ja kiviteraapiat! Hiina ja Tiibeti meditsiini ning joogasaladusi! Püsiklientidele (st. kes jäävad surmani käima) soodustused!
Aga 6. juuli 2017 11:41
tantrajooga aitab ju härrasid ja prouasid
murueit 6. juuli 2017 09:55
Lugege parem neuroloog Oliver Sacks'i “Mees, kes pidas oma naist kübaraks” raamatut. Saate selles kõiges vägagi haritud! Seal juttu ka sensitiivsusest.
Kaardimooridest 6. juuli 2017 09:42
Oma kogemusest võin öelda, et enamus neist on petised. Vähe on neid, kes tõesti näevad ja ka midagi näevad. Kaardimoori juurde minnes ei tohi kunagi öelda kelle käest Sa tema asukoha said, või kes Teda soovitas. Ka seda ei tohi öelda miks Sa Tema juurde tulid. Ütle lihtsalt, et tahad teada mida kaardid Sinust räägivad. Kuula hoolega ja väldi igat küsimust, sest asi on enamuses ülesehitatud psüholoogilisele küsitlusjäreldusennustusele. Petturi tunned aga ära kohe, kui ise vait oled ja lased ainult ennustajal rääkida. Enamusjuhtudel lõpeb see sellega, et ennustaja läheb vihaseks ja viskab Su välja. Ütled alguses, kelle kaudu tulid ja Sa ei jõua imestada, kui täpselt ennustaja Sinust räägib. Tegelikult räägib Ta seda, mida Sinu tuttav eelmine kord ennustajale Sinust rääkis.
8o8oh 6. juuli 2017 09:38
Trükiviga- palun pealkirjast ``kas`` eemaldada
pro 6. juuli 2017 09:21
Eksperimendi korras ja muud uudishimutsejad ei saagi senssidelt mingit asjaliku abi. Abi saavad vaid tõeliste probleemidega saabuvad. Teiseks võiks see eksperimenteerija uurida kui paljud jäävad abita meie ametliku tervishoiu süsteemi kasutades. Ilmselt sadu tuhandeid per aasta on neid. Kes on siis need tõelised soolapuhujad!?
Tohoh 6. juuli 2017 09:10
Arstijärjekorrad on Eestis juba aasta pikkused. Nüüd siis selline vaen alternatiivmeditsiini vastu.?! On tuhandeid näiteid, kuidas ravitsejad on inimesi terveks ravinud. Fakte eirate siin artiklis.
wolf 6. juuli 2017 09:19
paljudele inimestele ongi vaja moraalset tuge selleks, et ta saaks aru, et on terve
6. juuli 2017 09:24
Tõesti? Alternatiivmeditsiin, posijad, nõiad, pendeldajad, kupupanijad, soolapuhujad, joogid, Hiina meditsiini arstid jne jne jne
Platseebo 6. juuli 2017 09:44
Platseeboefekt. Neid uuringuid on päris palju tehtud, kus testgrupile antakse jahutablette ja öeldakse, et see on ülimoodne ja ülikallis ravim. Testgrupi hulgas, kes sõi jahutablette usus, et see on ülimoodne ravim, oli paranemine märksa efektiivsem, kui nende hulgas kes sõid samuti jahutablette kuid kellele ei öeldud, et see on ülimoodne ja kallis ravim.
Inimese tervist saab päris palju mõjutada sõnadega ja pole kahtlustki, et posijad seda teemat valdavad. Tegemist ei ole pettusega, vaid psühholoogilise mõjutamisega, suunamisega.
mahvalda 6. juuli 2017 09:06
kuna me oleme osa suuremast siis on meie saatus siiski ette määratud, kuid ometi pole see nagu raudnael , et nii on ja jääb, oma käitumisega võib seda kas hullemaks muuta või parandada
kaarte panna on mõtet lühemate probleemide puhul - elukoha- või töökoha vahetus, suhted jms
pikema perioodi puhuks ei tasu
6. juuli 2017 09:25
Kuidas saavad mingid paberilipikud inimese saatust ja tulevikku ennustada???
09:25-le 6. juuli 2017 09:51
Aga näe,isegi Kerro arvab, et Timmerile tuleb avada tee rikkusele---hakka totudele kaarte panema!
ekstaole 6. juuli 2017 09:04
Fatalistid usuvad, et tulevik on valmis kujul olemas ja et see pole nö liikuv ega muudetav, see on ette määratud. Edasine sõltub uskumisest sellesse, mis meeldib ja mis mitte, mida tahetakse näha, mida mitte. Ehks siis: kui ülehomme sajab vihma, siis kas vihmapiisk kukub ka ühe konkreetse lille õiele? Jah, võib kukkuda, aga võib ka mitte kukkuda, aga kui on suurem sadu, siis kindlasti kukub (jne). Kuid kas asjaolu, et ülejärgmise aasta x kuupäeval sajab vihma, on ettemääratud või mitte, st et kas tulevik ses küsimuses on ettemääratud? Vastus: see ei ole ette määratud, sest vihmasadu sellel tuleviku x kuupäeval sõltub mh ka inimtegevusest (terve inimkonna tegevusest) ja inimtegevuse summaarne mõju loodusele sõltub omakorda sõltub üksikisikute tahte ja tegude summast. Kas see oleks ette ennustatav? Inimene ei saa sellist asja nii pikalt ette ennustada, isegi nii pikalt ette ei saa välja arvutada, sest muutujaid on liiga palju (aga teoreetiliselt võiks see olla ette arvutatav, mitte aga olla ette teada ilma vastava arvutuseta). Vihmasaju näide oli toodud selleks, et saada aru, et tulevik ehk tulevikus saabuvad tehnilised asjaolud esinevad üksnes võimalikkuse ja võimalikkuse liikuvuse tähenduses (sest samaaegselt esinevad mitmed võimalused, mille puhul pole ette teada, mis saabub ja mis mitte, sest inimese tahe on vaba, ta saab valida oma tegevuses erinevaid võimalusi, mis kõik erinevad võimalused mõjutava tehnilist looduslikku tulevikku ehk saabuvat asjaolu looduses). Nii on lood absoluutselt igasuguse inimtegevusega - inimene võtab vastu otsused vaba tahte alusel, ta teeb valikuid ja need pole ettemääratud (fatalistid usuvad vaikimisi, et vaba tahet pole olemas, kõik on ette määratud, st inimene oleks justkui mingi robot, keda juhitakse või mis töötab mingi kindla sisemise tegevusjuhise abil, see oleks inimesel justkui mingi konkreetse saatus). Asjaolu, kas tulevik on ettemääratud või on tulevik liikuv ehk kujundatav (st võib olla nii ja naa või hoopis kolmandat pidi), saab iga inimene ise kindlaks teha, katseliselt, vaatluste teel. Laisad ei viitsi, nende jaoks on mugav uskuda ettemääratust.
pro 6. juuli 2017 09:23
Tulevik on muudetav aga 99,99% inimestest pole jõudu, et seda muuta - seega on õigus fatalistidel.
ekstaole 6. juuli 2017 10:00
Ma ei räägi üheski kohas tuleviku muutmisest, sest tuileviku muutmine eeldab usuku, et tulev oleks valmiskujul olemas. Minu väiteks on, et tuleviku EI OLE 100% valmiskujul olemas, see luuakse, loomine on liikuv, seega tulevik on kujundatav. Kui tulevik oleks valmiskujul olemas, siis ei oleks mitte ühelgi inimesel võimalik seda muuta. Teie viide 99,99%-le tõendab üksnes suurushullustust ja võimete ülehindamist. Tulevik saab olla üksnes kas ette teada üksnes tõenäosuse ja progoosimise (ehk aimamise) mõttes, ei muud. Tõenäosus aga sisaldab variantide paljusust. Edasi võiks tõusetuda küsimus sellest, milline tulevik ja mil määral võiks tulevik olla tõenäosuse alusele INIMESELE ette teada, kas inimmõtlemise ja käitumise (tahtelised aktid) või nende asjaolude tulevik tagajärgede tähenduses, mida inimene ei ole võimaline mõjutama ja suunama subjektiivse tahtelise akti abil? Kui inimene saab teist inimest oma tahtelise akti abil mõjutada, siis järelikult on ta võimeline kujundama teise inimese tulevikku (ja nii see toimubki). Muudes küsimustes ei ole inimene võimeline tulevikus saabuvat asjaolu ette nägema, ta saab seda üksnes prognoosida olemasolevate lähteandmete ja teadaolevate muutujate alusel. Seega, kaardipanemisega saab mitte ette näha, vaid mõjutada inimest ühel või teisel viisil käituma. On ainult üks viisi tuleviku täpseks nägemiseks, see on kui selline teadmine saadakse kelleltki teiselt, st sellelt, kes teab ja kes on võimeline automaatselt raalima kogu maailma inimtahtelise tegevuse summa, seda nägema ja seda kas kättesaadavaks tegema või ette ütlema. Inimene selleks võimaline pole. Järeldus: kuna kaardid osutuks siin ebavajalikuks, siis järelikult ei saa mingid kaardid näidata tulevikku täpselt, ei sele suhtes, mis sõltub inimtahtelisest tegevusest ega ka mitte sellest, mis sellest ei sõltu. Pealegi sisaldavad kaardid üksnes piiratud hulga variante, tegemist on prognoosimisega, mis siis moori poolt pettuse või valeks tituleeritakse ja mida naiivsed usuvad, et ise kujundada sele järgi oma saatust.

arvan 6. juuli 2017 08:54
et n.ö tervendajad on inimestele nagu psühholoogid.Inimene räägib mured ja nad pakuvad lahendusi.Nad on meile võõrad ja mõnikord on hinges ikka palju valu,mida tahaks jagada.Muidugi kui need tervendajad suurt raha ei küsi. Arstide juurde suured järjekorrad.
... 6. juuli 2017 11:17
Arstid tahavad saada suurt palka,selletõttu lahkuvad mujale tööle,kus antakse raha kergemalt kätte.Vaadates,kuidas käib ravi siis loobudki arsti juurde minemisega.Arst istub arvuti taga,küsib paar küsimust ,kirjutab mõned tabletid ja ongi kõik kogu ravi.Igaks juhuks saadab vereproovile ka.Kui tahad minna spetsialisti juurde,seda ei pakuta.Käib mingi tükitöö.Ometi ju on nii suur konkurs arstiks pürgimiseks.Kus need arstid siis on????Kas ainult Tartus ja Tallinnas???
lisaksin veel,et tõelised hiromandid 6. juuli 2017 12:58
on nahaarstid.Kui sul on mingi lööve nahal,siis naha-arst ütleb selle ilmeksimatult(silma järgi)ära ja kirjutab salvi.Määrid ja määrid,tulemust pole,lähed uuesti arsti juurde,siis kirjutab veel salve,tulemus ikka null.
Valid siis teise nahaarsti,saad UUE diagnoosi(lambist)ja kõik kordub.
Patsiendina leian,et ravi peaks alustama ikka lööbe laboratoorsest uuringust,
siis on ka ravi tõhus kui on teada,MIDA ravitakse.
Nojah,kuid siis kaoksid ka järjekorrad ja see juba sisse ei too...
lugeja 6. juuli 2017 08:36
Uskumatu, et 21. sajandil selline jura haritud inimesi huvitada võiks. Madala kultuuri- ja haridustasemega ning psüühiliselt ebastabiilsed inimesed moodustavad selle jura poolt mõjutatava seltskonna. Mingil juhul ei tohi seda jura riiklikus meedias levitada.
vaata 6. juuli 2017 08:49
loo autor tegi eksperimenti.. see näitab juba, et ka temal ei ole kõik korras. ja täpselt märkisid et 21. sajand. mõned on jäänud 10. sajandit oma arengust maha. ainus mis võiks sealt ajast tänapäeva tulla on nõidade põletamine. aga ei tohi. siis oleme 21. sajandi mõistusega eurooplased. kahepalgelisus ruulib.
ha ha 6. juuli 2017 09:24
Miks ei tohi levitada kui see "jura" on?
Helle 6. juuli 2017 08:30
Mingil kanalil jookseb "Jututuba". Oleme jäänud suu ammuli vaatama, kuidas nii naised kui mehed suure tasu eest (üks minut ca 3 eurot) paari lausega oma hädasid kurdavad ja stuudios istuv šarlatan mingit pendlit liigutab või midagi muud sama idiootlikku teeb ja muudkui jahvatab, kus miski asi umbes on või kuidas ta kuskilt mingi prundi ära võtab või muidu kõik probleemid lahendab. See on üsna õõvastav sissevaade eestlaste pahupidisesse uskumiste maailma (arst rumal-posija tark).
võti 6. juuli 2017 08:27
_Posimine: kas puhas pettus ja ajupesu?_
Posimine on ebamäärase sisuga sõna, see pole arusaadav ega täpselt mõistetav, tegemist on negatiivse hinnanguga, mis reedab tegelikult seda, et küsimust - kas on pettus - tegelikult üldse ei ole, küsija üritab selle küsimuse abil petta teisi. Aga vastuseks on: see on 100% pettus ettenägemise ja ajupesu mõttes, kui inimene nii usub ja uskuda tahab. Ja teiselt poolt: see ei ole pettus, kui nn posija ise ei usu, et see on pettus (sest pettus eeldab kindlat teadmist, et valetatakse). Aga kõik posijad ei tea, et nad eksitavad, on küllaga inimesi, kes siiralt usuvad tõde, mis on teiste jaoks vale.
võti 6. juuli 2017 08:20
_Eksperimendi korras nõia juures käinud naise sõnul oskavad posijad inimesi töödelda ning rääkida seda, mida oodatakse_
Mitte posija ei töötle ja räägi seda, mida sa usud ehk uskuda tahaks, seda teed üksnes SINA ise! Teine inimene saab olla üksnes abiks, et sa ennast töötleks ja usuksid seda, mida sa soovid. Otsuse teed üksnes sina, mitte teine inimene sinu eest. Sellepärast ongi oluline, et see teine teaks, kes ta ise on ja kes oled sina ning et ta oleks vastutustundlik ja eetiline; ta peaks teadma, et teisi ei tohi nende rajalt kõrvale lükata ja eksitada, jätta mulje, justkui need otsused, mida sina teed, on tema tarkused (ettenägemine) sinule.
žž-le 6. juuli 2017 08:16
see needusejutt mida selgeltnägijad armastavad rääkida on ju jama, eriti vene rahvuse juures on see armastatud teema, kui midagi öelda ei oska, siis needus peale pandud, ei soovita käia selgeltnägijate juures, nad on head psühholoogid.
1 6. juuli 2017 08:13
Kuidas siis seletada ,et täiesti võõras inimene räägib kaartidelt sinu mineviku täpselt ära , iga pisimagi detaili ? Tulevik on muidugi valikute küsimus, seda väga ette ennustada ei saa.
mn 6. juuli 2017 08:31
Milleks on inimesel vaja teada kellegi teise käest iseenda minevikku? Ta teab seda ju ise! Ta räägib inimeselel tema minevikust pea-asjalikult üldistavalt, ja räägib selleks, et valmistada pinnast ette kuulja petmiseks ehk talle tuleviku ennustamiseks. Alguses tuleb ohvris tekitada usaldus, pärast läheb kõik juba kut lepase reega. Sellist võtet kasutavad absoluutselt kõik kelmid.
no 6. juuli 2017 08:33
Kaatidega saab ennustada ja ka minevikku näha, samuti kohati tulevikku. Aga siin on suur-suur vahe. Kes võtab raha,see on pettus, kunagi ei ohi võtta sentigi, sest kui inimesel on mingid võimed, siis raha võtmisega kaob kõik ja häda kaelas, Andjaga sama lugu.
mn 6. juuli 2017 08:41
Ja midagi ei tea ta inimesest kõike, see pole võimalik. Ta võib äärmisel juhul panna täkkesse mõne asjaga, aga detailid jäävad talle kättesaamatuks. Minevik on osaliselt nö kättesaadav teise inimese olemasolu tõttu. Aga kõigepealt tuleks aru saada, mis on konkreetne minevik faktide mõttes ja mis on tõlgendus ehk kas oletus või hinnag, mida mingile asjaolule antakse. Suur osa inimesi ei tee vahet faktilisel asjaolul ja tõlgendusel.
võti 6. juuli 2017 08:12
_Ainult seda uskusin, kui ta ütles, et mul läheb elus väga hästi._
Ühesõnaga - võtmeks on uskumine. Käisid seal, et saada teada, mida sa usud või uskuda tahaks. Aga miks sa selleks teise abi vajad, kas sa siis ise ei tea? Kuidas on see võimalik, et teine teab, aga sina ei tea, ehkki mõlemad olete inimesed? Loomulikult ei tea kõik, mida nad tahavad ja mida mitte; mida tahta ja uskuda ja mida mitte, see ei olegi nii kerge ülesanne, tundugu see alguses nii imelik kui tahes. Ennast tuleb tundam õppida! (ka see pole kergete ülesannete killast, sest inimesel on kalduvus uskumise läbi end pidevalt samastada ja võrrelda end kellegi teisega, see algab pihta juba varasesta lapsepõlvest, sellest tekib harjumus, millest on keeruline vabaneda). Ja inimene käib ennustaja juures mitte selgeltnägemisse uskumise tõttu, ta käib seal selleks, et ta ei tunne iseennast, on laisk, ja seetõttu ta ei tunne ka teisi, ehkki protesteerib selle peale, sest keegi ei taha olla pime elukas, eksole. Aga elu karm reaalsus on just selles, et me ei tunne ja ei taha tunnistada paljusid asju eelkõige iseendaga seoses. Lapsepõlveharjumus elada eeskujude, iidolite ja võrdluste (võrrelda end teistega) järgi on nii tugev, et see tekitab illusiooni pidada ennast selleks, kelleks me end arvame olevat (aga tegelikult pole). Iseenda tundmise ja iseenda juurde jõudmise tee on pikk tee. Selgeltnägija juurest oma elutee kohta küsimine on ohtlik, see programmeerib ja lükkab inimese oma teelt kõrvale, paneb inimese elama võõrast ehk võõra kujutlusega samastumise elu. Ühte kindlat saatust pole olemas, inimesel on lõpmata palju erinevaid võimalusi, ja isegi selliseid, kus halb muutub lõpuks heaks. Aga ilma usuta on inimene kui pime lammas, kes jookseb mööda koplit, ühe juurest teise juurde ja ikka pole ja ei saagi olla küllalt, sest inimene tahab teada, kes ta on ja kuhu ta on teel. Jõudu!

.. 6. juuli 2017 08:06
aga miks ei kehtestata siis seadusi nii, et ei saaks neid olla ja juurde tekkida, poleks keeruline,kui igalpool mujal saab seadusi kehtestada.
Ka arstiabi peaks seljuhul kohe kättesaadav olema ja peaks ka õigel ajal saama haigus tuvastatud kui inimene juba arstile on saanud, mitte et ta on koju saadetud näiteks muu põhjendusega.
no 6. juuli 2017 08:40
Seadusi teeb meil valitsus. Pöördu sinna. Haiglast haiget vaevalt koju saadetakse , muidugi juhu kui Haigekassa pole kõik ...no tead isegi.
Helle 6. juuli 2017 08:00
Jah, nii ongi, tegemist on puhta pettuse ja ajupesuga. Jään ootama esimest kohtuasja, mis mõne sellise šarlatani rajalt maha võtaks ja teistele temasugustele hoiatuseks oleks.
ab 6. juuli 2017 07:58
Ärge unustage, et kaardimoor on lihtsalt topograafiaga tegelev vana tädike!
Helle 6. juuli 2017 08:26
Aitäh hea definitsiooni eest, minu päev on päästetud:)
Aga... 6. juuli 2017 08:31
...kui poliitikud teie ajusid pesevad, keegi ei saa arugi. Nad on kavalad, oma kaarte nad ei paljasta ja klaaskuulikesed on ka peidus.
Raivo 6. juuli 2017 07:57
See on meelekahutus,oma viga kui usud.või on see meditsiini tegemata töö.või ligimeste poolt unustusse jäetud inimeste proov muresid võita.
Ei tea miks sa arvad ,et inimesed lähevad 6. juuli 2017 08:15
kaardimooride ja ,,ravitsejate ,, juurde kalliraha eest meelelahutust otsima ??
see sinu arvamus ... meelelahutust otsitakse ikka teatrid , kinod , kontserdid ,sellised kohad ikka ja tublisti odavamalt saab hakkama .
Raivo 6. juuli 2017 11:37
See esimene oli ühe selgeltnägija vastus arupärimisele.
aszx 6. juuli 2017 07:33
Täielik pettus ja kergeusklikele mõeldud lollus.
... 6. juuli 2017 08:32
Ei mõista 6. juuli 2017 07:20
Mis vaenu õhutamine Õhtulehes käib?! On tuhandeid näiteid, kus tavameditsiinist inimene abi ei ole saanud, aga tervendajalt küll. Iseäranis veel praegu, kus arstijärjekorrad on kuid ja aastaid pikad. Viljandi ja Tartu arstid ei saanud kalakonti patsiendi kõrist kätte - ja siin seletatakse, et tervendajatest pole abi.
Jan 6. juuli 2017 07:48
No miks sellist täiesti rumalat juttu üldse ajada?
Kaasaegne meditsiin on ülikõrgelt arenenud; see osa, mis puudutab füüsilisi kaebusi.
Olen 100% kindel, et mitte ükski posija ei too sinu kurgust mitte ühegi kaardi ja käevibutusega kalaluud välja!
6. juuli 2017 08:14
Meditsiin on jah korgelt arenenud, kuid paraku ei ole arstid jumalad, mis on ravitav, mis mitte.
100% 6. juuli 2017 11:20
Asi pole kaartides. Asi selles, kus Abivajav Patsient saadetakse arstijärjekorrast lihtsalt minema. Kojukutseid ei tehta. Luumurdudega patsiente saadetakse arsti ukse tagant koju. Traumapunktides ootavad inimesed tundide viisi ja ei saagi abi. Sellise asjakorralduse juures ei ole " ÜLIKÕRGELT arenenud " peavoolumeditsiini jutt si..agi väärt!
Zz 6. juuli 2017 07:18
..selle kaudu tuleb needus jm sellinne jama millest ilma Jumalata lahti enam ei saa..ei soovita proovida..