Juhtkiri

Juhtkiri | Eestlane ebateaduse ja nõidade kütkes (19)

LISA KOMMENTAAR

Looduslik valik? 7. juuli 2017 23:10
Inimkooslus ei ole ühtlaselt arenemisvõimeline. Mõelda vaid, mitmed ahvinimeste liigid surid välja, elujõuliseks osutustd just meie eellased. "Peaaegu inimene" neandertallane arvatakse viimane olema kellest inimest ikkagi ei saanud kuigi järglasi nad meie kaudu andsid. Kas loodus teeb järjekordse valiku, tänasest inimkooslusest pole kõik suutelised edasi minema, nad on jäänud oma "ürgaega" - ?
Posijad? 6. juuli 2017 22:36
Mingi imelik viha kostub sellest artiklist.Kas ennustaja lubas (suure raha eest) rikast meest/naist aga ei saanud?
Mina kes ma olen maapeal 6. juuli 2017 20:41
olen kindel et igasuguste posijate poole ei pöörduks keegi kui inimesed saaksid õigeaegselt klifitseeritud terviseabi. inimesed lähevad sinna ikka viimases hädas. Ravijärjekorrad on kohutavad. pole siis ime et otsitakse võimalusi.
oujee 6. juuli 2017 10:33
Kui see on juhtkiri, siis kes see juhtoinas teil seal on? "Teaduse võidukäik", ehee, see kõlab nagu väljend mingist kommunistlikust teosest. Meenub, et oli üks kõlav Lenini fraas, mida pidi pähe tuupima. algust ei mäleta, aga lõpp oli " ja kogu maa elektrifitseerimine".
Jep 6. juuli 2017 07:23
See inimliku lo..se pealt teenivate äri on võtnud juba hirmuäratavad mõõtmed, algas kõik tasapisi - helista ja me ennustame sulle tulevikku, paneme kaarte jne. Telefoni teel??? Nüüdseks müüakse juba ilusti pakendatud/maisestatud kraanivett ja tehakse telkuekraani kaudu Kaspirovskit.
Kas neil kivikeste ostjatel pole ka kunagi pähe tulnud, et kõik need ametüstid ja safiirid sellistes kogustes ja ühtmoodi kenasti lihvitud ei ole päris?
Masina abil toodetul teatavasti võlu/ravi jõudu ju pole.
Olen 100% nõus, maksuametil tuleb need sulid liistule tõmmata, las ostavad lisentsi ja maksavad ettevõtlusmaksu.
caff 6. juuli 2017 08:33
kuidas peakski üks tavaline kivikeste ostja vahet tegema kristalli ja klaasi vahel? Ja kui teekski, mis siis? Ega kristall paremini ravi, aga osta on ikka vaja. Õigust olla loll tuleb kasutada.
caff 6. juuli 2017 08:33
kuidas peakski üks tavaline kivikeste ostja vahet tegema kristalli ja klaasi vahel? Ja kui teekski, mis siis? Ega kristall paremini ravi, aga osta on ikka vaja. Õigust olla rumal tuleb kasutada.
nonoh 6. juuli 2017 06:03
las inimene maksab selle eest, mida ta soovib. Inimeste arengutase on väga ülehinnatud - ära proovi kedagi õpetada. Õpetada saab seda, kellel küllalt aru , mõtlemisvõimet, analüüsivõimet.
Samas on ka tavainimesele kättesaadav kaasaja ametlik meditsiin üsna tihti ülehinnatud. On ka arste, kes on küll diplomi saanud, kuid ei oska patsientidega käituda. Haige inimene saab ehk ravitsejalt jõudu, lootust ja alternatiivmeditsiin paneb aruka inimese oma tervise peale mõtlema - kus on minu enda võimalused.
liane 5. juuli 2017 22:30
Mis siin imestada, kui ka mõnedes kristlikes kogudustes rohkem nagu deemonikummardamise ja rahajumala kultusega tegeles. Sellega võrreldes on lihtlabane jumalasse uskumine normaalsus. Ja Jeesus Kristus oli vaene mees, kes ravimise eest raha ei nõudnud.
Rahvaravitsejatest ja usuvendadest võib nn. psühhosomaatiliste haiguste puhul tulu tõusta ja las siis inimesed otsivad neilt abi.
Lugu on tõsisem, kui püütakse näit. vähki ravima hakata. Pole ka huvitaval kombel nagu eriti kuulnud, et ekstrasensid hambaarstide mängumaile tükiksid.
On 5. juuli 2017 21:58
olemas inimesi ,kes ise otsivad imearsti-nii öelda.Kuid on olemas (ravitsejad),kes ise valivad lollikesi ja vägisi suruvad oma (võimed) peale.Vanataat Eevald oma 30 aastat noorema armukese Liisiga,teevad oma arust päris imet.Ravivad aju ja hinge,kasutades narkootikuid.Tegutsevad julmalt,sest Liisi töötas kunagi politseis, seal tutvus ,maksuametis töötab sugulane,advokatuuris kah poolvend-nii et kaitstud.Ja selliseid ehk veel palju ,kes alatult ja julgelt tegutsevad.

haaaa haaaa haaa 5. juuli 2017 19:54
Teaduse võidukäik? Kui pime peab pimedusega löödu olema, et rääkida midagi teaduse võidukäigust?
ei ole siis või? 9. juuli 2017 21:59
Veel napilt 300 aastat tagasi ei teatud midagi keemilistest elementidest (tunti 4 elementi ja eetrit), ei teatud, mis on valgus, heli, elekter, energia jäävuse seadus ja suurem osa täna põhikooli teadmistesse kuuluvatest asjadest, kasvõi inimese embrüoloogia jpm oli veel avastamata, DNA-st ei osatud unistadagi. Põhilised saavutused ja kvalitatiivsed muudatused inimese elus on toimunud viimase saja-saja viiekümne aasta jooksul. Enne seda ei olnud ei röntgenit ega kaitsepookimist. Ei teatud, miks inimesed haigestuvad, sest ei olnud ei viiruse ega bakteri mõistet. Muidugi ei saa loota, et teadus kõik probleemid lahendab - seda ei suudeta kunagi -, aga teadus on saavutanud väga palju - kasvõi needsamad arvutid, millel me teiega kirjutame, on ju vaid viimase 30 aasta saavutus, enne seda olid nad väga algelised, rääkimata lennukitest, globaalpositsioneerimisest, mobiiltelefonidest (või üldse telefonidest, mis on ka ju natuke üle saja aasta vanad) või näiteks lihtsast vereanalüüsist ja selle alusel diagnoosimisest - ja on ülim rumalus seda eitada.
T.Mets 5. juuli 2017 19:48
Kahjuks on Eesti rohkem müüdavate poliitikute kui nõidade küüsis
huvitav küll 5. juuli 2017 19:20
Aga kelle oma on selline õpetus nagu - kabala?
uimaivõi 5. juuli 2017 18:14
On hämmastav, et tänapäeval, kus pole ületamatuid keelebarjääre ega raudseid kardinaid, leidub veel neid, kes ei tea või ei taha teada (nagu näiteks skeptikute kogudused), et on olemas inimesi, kes hangivad infot muud moodi, kui tavapäraste meeleorganitega ja kes suudavad infot manipuleerida ka nii, et toimub tervendav efekt. Harimatus sel alal ruulib ja teaduse võidukäigu jutlustajad aitavad sallimatusega kaasa, et aferistide äri õitseks. Kui sel alal juba avalikustatakse uuringid ja projekte, siis olge nii kenad, ja kasutage võimalust süüvida selmet artikleid sepitseda. Alustage või siit:
"Пси-войны. Запад и восток. История в свидетельствах очевидцев."
Autorid В. Рубель, А. Савин, Б. Ратников
USA-s on seadusega reguleeritud kõikvõimalikud alternatiivse ravi suunad.
http://www.whccamp.hhs.gov/fr2.html
aga meil siin muudkui ohitakse ja ahhetatakse.
JoppEduardo 5. juuli 2017 17:50
Artiklis on väga õigesti asjast kirjutatud. Lisaksin veel, et ei saa keelata kellelgi loll olla, raha maksta pettureile ja enda tervis hooletusse jätta. Jääb üle vaid imestada kuidas keskaegne pimedus on nii mõnegi kõrgharidusega inimese mõistuse ära keeranud ja pannud teda asja eest, teist taga nõidasid toitma. Tegelikult - jube kui inimene on nii loll, et annab enda elu ja tervise "ravitseja" kätte....
OOO JAAA 5. juuli 2017 17:48
VOT ON KOHT KUS MAKSUAMETIT EI HUVITA, NÖIASAATED EGA HÖLTULU SAAJAD.
Maksud vaja maksta 6. juuli 2017 20:22
Imelik, et koige valusam koht tundub olevat inimestele maksuteema, mitte et mida imelist papi siis ikkagi teeb inimestele, et nad sinna voorivad? Maksudest aga - valdavalt on neil inimestel ju oma firmad ja puha, et koik korrektne oleks nii nagu saiakupsetajad, korstnapuhkijad ja teiseidki teevad...
Taevake 5. juuli 2017 17:41
Kas see on Alavainu, kes ei saanud ühe artikliga veel suud puhtaks? Mis tobe jutt - teaduse võidukäik. Kui teadus oleks nii suurepärane ja häid tulemusi andev, ei huvitaks ebateadused ju kedagi. Ja miks mõnikord ei pöörduta tavaarsti poole? arstijärjekordadest oled midagi kuulnud, kallis autor?