Eesti uudised

Maasikas jõuab põllult poodi vähem kui 24 tunniga 

Laura Nõlvak, 5. juuli 2017 16:29
SUVE MAITSE: Magus eestimaine maasikas.Foto: Aldo Luud
15 hektarit, 200 kilomeetrit maasikavagusid. Õhtuleht käis Tartumaal Haaslava vallas asuvas AranFarmingu maasikatalus uurimas, kuidas täpselt maasikad peenralt ostjateni jõuavad.

“Korjame maasika otse karpidesse, milles neid müüme. Puudutame maasikaid võimalikult vähe, et marja kvaliteet säiliks,” räägib maasikatalu juht Paavo Otsus.

Maasikakorjajate töö on tempokas, kuid täpne. Korjajatele kehtivad ranged hügieeninõuded. Enne põllule minekut peab käed puhtaks pesema. Haigena on marjakorjamine rangelt keelatud. “Tööle võib tagasi tulla siis, kui terve oled,” lisab Otsus.

NOBEDAD NÄPUD: Maasikakorjajate töö on tempokas, kuid täpne. Foto: Aldo Luud

“Meie maasikatele tehakse aeg ajalt kontrolle, kas need on puhtad, bakterite ja pisikuteta. Meie teadmata ostetakse poest karp meie maasikaid ja tehakse erinevad testid,” selgitab Otsus ja lisab, et eelmisel aastal tegi veterinaar- ja toiduamet neile samasuguse kontrolli. Maasikatalu on üllatuskorras kontrollimas käinud ka põllumajandusamet.

Värskelt korjatud maasikad põllult otse poodi ei jõua. Esimese asjana viiakse nad külmhoonesse, kus marjad jahtuvad suures külmkambris, milles on viiekraadine temperatuur. “Põllult tulnud maasikaid me kohe ei pakenda,” selgitab Otsus, kelle sõnul säilitab korjamise ja pakkimise vahepealne jahutamine marja kvaliteedi.

KÜLMAPUHKUS: Maasikate jahtumine on tähtis vaheetapp. Foto: Laura Nõlvak

Maasikad tuuakse kastide kaupa pakendamise tarbeks teise külmkambrisse, kus töötajad juba ootamas. Iga karp kaalutakse individuaalselt, lisaks sorteeritakse välja kriteeriumitele mittevastavad maasikad – näiteks muljuda saanud või pruunide lehtedega marjad. “Kuigi kriteeriumite järgi võib maasika diameeter olla 20 millimeetrit, siis mulle endale see ei meeldi. Ma ei taha, et karbis oleks segamini suured maasikad ja siis eriti väikesed,” räägib Otsus pakendamisest.

MARJAD KARPIDESSE: Kitlid seljas, kindad käes ja pakendamine alaku! Foto: Laura Nõlvak

Kümnekaupa pannakse maasikakarbid kastidesse. Veendumaks, et kastis on viis kilo maasikaid, viiakse see kaalumisele. Seejärel tõstetakse kastid kaubikusse. Niimoodi päev läbi.

Seejärel laotakse viiekilosed kastid kaubaalustele. Maksimaalselt võib olla üksteise peal kümme kasti, nõrgemate kastide puhul ainult viis. Nendes kastides lähevad marjad veelkord külma.

Korjamisele järgneval hommikul stardivad kaubikud, mis on sisuliselt suured ratastel külmkapid, erinevate Eesti linnade poole. Tavalise sõiduautoga, kus pole külmkappi, ei tohi maasikaid transportida.

LÄHEB SÕIDUKS! Maasikafarmi juht Paavo Otsus sätib maasikad transpordiks valmis. Foto: Aldo Luud

Eestimaised maasikad lähevad müüki nii erinevatesse toidupoodidesse kui ka AranFarmingu enda taluletile. “Me tahtsime kindlad olla, et ostjaid ei petetaks, kui nad meie marja ostavad,” selgitab Otsus.

Turgudel Otsus enda maasikaid ei müü, kuna kahtlustab seal pettust – müüjad kippusid Eesti maasikaid kokku panema odavamate ja kehvemate Poola maasikatega, et nõnda hinda odavamaks muuta. Seepärast saigi AranFarming enda leti.

Kui maasikad poe laos vastu võetakse, pole nende korjamisest möödas veel 24 tundigi. Laos täidetakse vastavad paberid tõendamaks, et maasikad on poodi kohale jõudnud, ning tehakse kontroll saalis olevatele maasikatele, et veenduda nende kvaliteedis. Kui midagi on valesti, siis võetakse karp müügilt ja pannakse uus asemele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee