Omar Khadr. (REUTERS/Scanpix)

Kanada valitsus kavatseb maksta Guantánamo endisele vangile Omar Khadrile 10,5 miljonit Kanada dollarit (7,13 miljonit eurot) valuraha.

Päevaleht The Guardian vahendab, et USA sõjaväelased võtsid Egiptuse juurtega Kanada kodanik Omar Khadri vangi 2002. aastal Afganistanis. Tol ajal vaid 15aastast Khadri süüdistati USA seersandi Christopher Speeri tapmises ja noormees viidi Guantánamo vanglasse.

2010. aastal tunnistas kohus Khadri tapmises süüdi ja talle määrati 40aastane vanglakaristus. 2012. aastal saadeti Khadr Guantánamost karistust kandma Kanadasse ning 2015. aastal pääses ta vabadusse.

Khadr väitis, et ta nõustus süüdimõistva kohtuotsusega piinamise tõttu. Tema advokaadid kaebasid Kanada valitsuse kohtusse. Valitsust süüdistati Kanada kodaniku kaitseta jätmises. Kuna Khadrilt võeti vabadus ebaseaduslikult, siis nõuti valitsuselt talle 20 miljoni Kanada dollari suurust kompensatsiooni. 

Uurimine tõestaski, et Khadri piinati Guantánamos ning Kanada valitsus on seetõttu nõus maksma talle 10,5 miljonit Kanada dollarit valuraha, rääkis ajalehele The Guardian anonüümsust palunud ametnik, kes on asjaga kursis.

Ametniku sõnul arutasid Omar Khadri advokaadid ja Kanada valitsuse esindajad tehingu üksikasju eelmisel kuul.         

Jaga artiklit

15 kommentaari

S
See teeb ju  /   12:31, 6. juuli 2017
poolmilli euri aasta eest. Sellise aastasumma eest istuks hea meelega isegi paar aastakest Qantamo vanglas. Seda enam, et piinamine, muslimite väite kohaselt oli noorte naisvalvurite poolt seksuaalne ahistamine.;)
B
Brita  /   12:02, 6. juuli 2017
haige maailm. keegi ei suuda terveks seda enam mitte kunagi teha. nagu keskaeg. piinamine !? nagu me ei elakski 21.saj- l ? kas pole irooniline. et ühelt poolt suur nutindus ja muud haiged tilu-lilud. ja siis nagu keskaeg ja piinamine ?! maailm astub ühe jalaga pika sammuga edasi. teisega ülipika sammuga tagasi . mis tasakaalu siis oodata ongi ?
see kopikas ei korva midagi ! see on kommiraha tehtu kõrval .

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis