Eesti uudised

Konkurentsiameti heakskiit olemas: Farmi ja Tere koonduvad! (9)

Toimetas Maria Rozbaum, 5. juuli 2017 12:07
TERE PIIMATÖÖSTUS Foto: TEET MALSROOS
Konkurentsiamet rahuldas ASi Maag Grupi taotluse, mille kohaselt AS Tere koondub ASiga Farmi Piimatööstus. Koondumise esimeses faasis jätkab Tere tegutsemist Farmi Piimatööstuse tütarühinguna. Ettevõtete kaubamärgid jäävad alles, koondunud ettevõtte pikaajaline strateegia töötatakse välja saneerimiskava elluviimise ajal.

"Tere jätkab koondumise esimeses faasis Farmi piimatööstuse tütarühinguna, mis on koostöös emaettevõttega väärikas ja usaldusväärne partner kõigile Eesti piimatootjatele ja klientidele," ütles ASi Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp.

"Koondumisega saavutame finantsilise stabiilsuse ja kindluse, millest on puudust tundnud piimatootjad, ettevõtte töötajad ja võlausaldajad. Tere tooteportfell on mitmekesine, kõrge kvaliteediga ning tarbijate hulgas hea mainega, kuid just finantspool on tekitanud ebakindlust. Konkurentsiameti otsus parandab märkimisväärselt Eesti põllumajanduse tervist."

TOORJUUSTU Foto: ALDO LUUD

"Toorpiima hind sõltub piimatoodete ekspordivõimekusest ning maailmaturu hinnatasemest, kuid kohalikel töötlejatel on oluline roll tootmisvõimekuse ja piimaturu stabiilsuse tagamisel," rääkis Roland Lepp. "Kahe piimatööstusettevõtte koondumine avaldab positiivset mõju kogu Eesti põllumajandusele ja tootmisettevõtetele ning kasvatab nende konkurentsivõimet eksportturgudel.  Usume, et suudame koondunud ettevõttega jõuda senisest rohkem piiri taha. Kahe ettevõtte sünergia loob selleks väga head eeldused."

"Koondumine annab Terele võimaluse tootmist jätkata ning kasutada olemasolevat potentsiaali jõulisemalt ära," rääkis ASi Tere juhataja Margit Talts. "Kasutame seni rakendamata tootmisvõimalusi, et väärtustada rohkem eestimaist toorpiima, ühtlasi saame oluliselt suurendada lõssipulbri tootmist. Koondunud ettevõtetes püüame tööd tõhustada – suuremad tootmisvõimsused loovad eeldused üksuste spetsialiseerumiseks."

Merevaik Foto: TIINA KÕRTSINI

Merevaik saab juubelikujunduse

Margit Taltsi kinnitusel tekivad koondumisjärgselt seotud ettevõtted, mis vaatavad Eesti turust kaugemale. "Koondunud ettevõttel on ühiselt paremad võimalused ekspordi kasvatamiseks ning piisav tootmisvõimsus, et suurendada müügimahtu lähiriikides," sõnas Margit Talts. "Tere tegeleb ka aktiivselt tootearendusega – juba juulis uuenevad põhipiimapakendite kujundused, üks vanimaid ja armastatumaid tooteid Merevaik saab juubelikujundusega pakendi, sügisel tuleme turule uute tootesarjadega."

Maag Grupp esitas selle aasta 15. märtsil Konkurentsiametile taotluse Tere ja Farmi Piimatööstuse koondumiseks ning amet väljastas koondumisloa 4. juulil. Luba võimaldab Farmi Piimatööstusel omandada Tere aktsiad.

Samal teemal

19.06.2017
Tere kaebab saneerimiskava kinnitamata jätmise edasi