Eesti uudised

Täiendatud!

Eestis haigutav palgalõhe on endiselt suurim kogu Euroopa Liidus (52)

LISA KOMMENTAAR

Juhan. 6. juuli 2017 07:48
Kui tahate nii võrdsed olla siis võistelge spordis ka võrdselt, seal tahate eraldiautasusid saada.
Kas 6. juuli 2017 13:12
Juhani loogika järgi võiks ju õigusemõistmine näiteks inimese kaalust oleneda.
mugul 5. juuli 2017 19:14
mis lõhest te kaagutate koguaeg? tehke sama palju ja sama hästi tööd kui vastaspool siis saate ka sama palju palka. kõik meediakanalid on täis õpetusi naistele et leia see õige paksu rahakotiga mees ja edaspidi käi ainult stokmannis sisseoste tegemas, tööd pole vaja teha. kuni veel noor ja prink saad veel alasti pilte postitada, kõik imetlevad ahh kui vapper ja uhke. hiljem kui aastad ja kilod lisanduvad pole sul töökogemusi ega viitsimist tööd teha, siis hakkad riiki süüdistama, et miks meestel on palk kõrgem. tööl käivad naised 10-15% aja arvestuses vähem - igasugused haigused ja laste mured. siit siis ka tulemus - kes sellisele ametikõrgendust pakub?
. 5. juuli 2017 19:13
Töötasin 15 aastat Soomes. Samas ametis mehed ja naised said ka seal väga erinevat tunnitasu, sest omanik vaatas pikemas perspektiivis seda, kui palju otsest kasumit üks või teine tema firmale tõi.
Peale pensile jäämist sain hea pakkumise Eestis. Ja sii--ole lahke--kohtab midagi sellist, mille peale Soomes poleks mitte keegi tulnud.
Siin tuleb naistel aidata vedada, tõsta, lohistada--ja ei tea mida veel, sest "nemad on ju naised, nemad ei jõua".
Aga palka tahavad saada ka nemad võrdselt.
Kulakut 5. juuli 2017 14:27
On küll lõhe palkades ja ebavõrsus on kohutavaks muudetud 25 aastaga.See lõhe pole mitte meste-naiste vahel,vaid nomenklatuuri ja töölisklassi vahel.See on suurim lõhe,aga sellest vaikitakse.Esmalt on see ebavõrdsus vaja likvideerida,siis alles mingid pisilõhed.
! 5. juuli 2017 12:13
See on suhteline. Töötasin kollektiivis, kus olid naisülemused. Naiste võim. Ja meil said naised meestest enam palka, Eriti sõbrannad. Igasuguste lisa,- tulemustasude ning preemiate arvelt.
Nojah 5. juuli 2017 12:48
See on teine asi. Ülemuse lähimale meeskonnale antakse ka tähtsamaid - vastutusrikkamaid - kallimaid otsi. Ootamatud komandeeringud, tähtsad lepingud - kõik ikka neile, keda ülemus rohkem usaldab. Teeni usaldus välja, mitte ära ole " haige " kui midagi ebamugavat on vaja teha.
to Nojah 5. juuli 2017 13:40
Eksid sõbrake, sõbrannad ja nö "siseringi" inimesed saavad tööülesanded, mis ei nõue erilist vaeva, kuid mille eest on tasu "mitmekülgne" (makstud lähetused, koosolekud, kus midagi ei otsustata, kohtumised tähtsate inimestega, kutsed erinevatele üritustele, vastuvõtud jms). Keerulised ja ebamugavad ülesanded (paberitöö, rahaliste nõuete väljanõudmine, vaidlused teise osapoolega jne) suratakse ikka teistele, kes ei ole sõbranna. Kus sa elanud oled, et sa seda ei tea?
to Nojah 5. juuli 2017 16:29
13.40 juba vatas Sulle ja selgitas, kuidas asjad on. Minul sellele midagi sisuliselt uut lisada ei ole. Võin vaid vastanule järele kiita, et nii see tõesti on, nagu ta räägib. Ise töötan asutuses, kus selline sõbrannatamine toimub. Kui sa ikka proua ülemusega koos suitsetamas ei käi (mina ei suitseta üldse) ja muudmoodi pugeda ei taha ega oska, siis jääd sellest siseringist välja, kellele "nänni" jagatakse. Kusjuures "haige" olemisega pole siin midagi pistmist. Mina pole aastate jooksul kunagi "haige" olnud. Ka haige olen olnud väga harva. Küll aga olen teinud töid ja täitnud kohustusi, millest mõni teine on ennast peenelt kõrvale nihverdanud "haige" olles.
aus 5. juuli 2017 13:17
avalikust see koht, hirmuks teistele
Tegelikult... 5. juuli 2017 11:33
Jääge, naised, koduseks. Pangu see vähene meeste palgale otsa ja rahu majas.
No 5. juuli 2017 12:26
Ja kuidas need vallalised mehed siis vallalisi naisi üleval pidama hakkavad ? Igaühele määratakse keegi või ?
Et 6. juuli 2017 13:14
Kui vallaline naine koduseks jaäb ja 'see vähene meeste palgale otsa pannakse, siis millest see koduseks jäänud vallaline naine elab?
konsa 5. juuli 2017 11:20
to Et / 09:49, 5. juuli 2017
Igale mõtlevale inimesele on selge, et ei võrrelda ju kaevurist mehe ja koristajast naise sissetulekut. Aga no see on selge ainult mõtlevatele ja järeldusi teha suutvatele inimestele.
---
to just nimelt / 10:47, 5. juuli 2017
võrreldakse üldist naiste ja meeste sissetulekut.
.-.-.-.
et KÕIK NAISED ja KÕIK MEHED peavad ÜHESUGUST PALKA saama,
nagu endises NSVL'is või siis paeguses PÕHJA KOREAS.
..
et siis kõrgelt haritud- koolitatud, ise usinasti ennast harinud, NAIS-MEES spetsialistid peavad saama sama palka NAIS-MEES koristajatega.
et inimkonda päästab KOMMUNISM
monsa 5. juuli 2017 12:13
et siis kõige ebameeldivama lihttöö tegitajete tööväärus peab olematu olema ja nemad ei väärigi normaalset palka ning nende tööd ei väärtustata? Need samad NAIS-MEES haritud spetsialistid on lihttööliste kliendid(poed,haiglad,ametnike töökohad,koolid,lasteasutused,hooldekodud jms),kus nad teenendavad,koristavad,õpetavad ja hooldavad nii neid endid,kui ka nende lapsi ja eakaid lähedasi. Ja nad EI VÄÄRI Teie arust kõrgemat palka?Nn.kommunismi aegu hävitati nii vähegi mõelda julgevad ja mõtlevad inimesd,et luua kuuletuv ja mittemõtlev orjamass,kelle seljas haritud ametnikud seadusi väänates liugu lasta ja rikastuda saaks.
monsa 5. juuli 2017 12:41
Parandus sõnades-Tegijate ja tööväärtus
konsa 5. juuli 2017 12:49
to monsa / 12:13, 5. juuli 2017
et siis kõige ebameeldivama lihttöö tegitajete tööväärus peab olematu olema ja nemad ei väärigi normaalset palka ning nende tööd ei väärtustata? ....
.-.-.-
et naisterahvas, näiteks MED-TEADUSTE DOKTOR, peab saama samasugust palka,
kui MEES-KORISTAJA
___ 5. juuli 2017 12:41
No ikka päris keeruline on aru saada, et just ühes ameti olevate inimeste palku võrreldaksegi ?
konsa 5. juuli 2017 13:02
to ___ / 12:41, 5. juuli 2017
No ikka päris keeruline on aru saada, et just ühes ameti olevate inimeste palku võrreldaksegi ?
.-.-.-
eh, on ju nii, et sama ametit pidavatel NAISTEL on täpselt sama palk,
naistel palgalõhet ju ei ole
..
et kõik naisajakirjanikud saavad ühesugust palka
et kõik nais juuksurid saavad ühesugust palka
et kõik nais arstid saavad ühesugust palka
et kõik nais KEEVITAJAD saavad ühesugust palka
jne. jne.
oh-jah 6. juuli 2017 13:17
üks mõtlemisvõimetu targutab ees ja teised kõik järel plusse jagamas. Jah ühte tööd tegevad naised saavad sama palka aga nende naistega sma tööd tegevad mehed saavad kõrgemat palka. Ilmselt ei saa konsa ikka aru, sest see on tema jaoks liiga keeruline jutt.
Ei ole 5. juuli 2017 11:10
Suhkrurtahvid ja sõjakulutused ühe inimese kohta on meil €uroopa suurimad. Palgastatistika näitab, et Eesti töölkäivad mehed rabavad rohkem. No ja statistika ajab sassi ka ebaloomulikult suur riigivalitsejate arv, kus naisi ikka vähe on.

Tegelikult 5. juuli 2017 11:07
Töökohtade struktuur on erinev ja sealt see erinevus tulebki. M, Mikko peaks vaatama soolst diskrimineerimist meie haridussüsteemis. Koolis käivaid lapsi on sooliselt 50/50, kuid õpetajate suhtarv on 90/10 naiste kasuks. Parlamendisaadikule tööpõld paarikümneks aastaks!
Uss 5. juuli 2017 10:54
Ära tüütab jah. Kaua see lõhe siin Eestis ikka haigutab, sööme ta ära. Mina juba alustasin eile ja ostsin lõhefileed, mis koosnes sabast. Kui selle haigutava osa ka keegi ära sööks, oleks mure murtud ja lõhe kadunud.
Nii lihtne see ongi.
tark 5. juuli 2017 13:18
vana nali juba , vanamoor
sa pole originaalne va nuustik
Eestlannad 5. juuli 2017 10:38
:: 5. juuli 2017 12:27
Oma tutvusringkonna alusel pole mõtet üldistusi teha.
Lugeja 5. juuli 2017 10:33
Meie majanduskasv sõltub Põhjamaade omast, ehk oleme nende slepis pika-pika nööri otsas. Kui tahaksime isegi pisut lähemale jõuda, oleks vaja neist palju kiiremini liikuda, kuid nende liikumise aeglustumisel jääme hoopis ka ise seisma. Elementaarsete loodusseaduste järgi ei jõua Eesti seega kunagi Põhjamaadele järele.
Mitte nööri! 5. juuli 2017 11:05
Vaid aina veniva kummi paela otsas!
Esimesed 5. juuli 2017 10:04
Kommentaarid on madalalaubalisted palgamaksjad, ehe näide , mille tunnus on jobu, mõtlemiseks mõeldud aju puudub
Vaataks siis ka pensioni lõhet! 5. juuli 2017 10:16
Oskab keegi öelda--kui suur on EESTI kõige suurem riiklik pension!?
eks 5. juuli 2017 10:53
endistel Riigikogu liikmetel ulatub see tuhandetesse ja kui igal aastal seda tõstetakse 5%, siis väikese pensioniga saab natuke juurde, aga suure pensioniga pool väikesest pensionist.
eu 5. juuli 2017 12:49
Esimesed - Palun põhjenda oma väidet.
Ka Mikko ei suuda veenvalt oma seisukohti põhjendada. Mikko kõige suurem mure ei ole selles, et meestel ja naistel on erinev palk vaid, et naised saaksid kõrgelt tasustatud riigiametitesse mitte teadmiste/kogemuste eeldusel vaid lihtsalt sellepärast, et on naised.
Ja veel. Mikko võitlused inimkaubanduse teemadel on asendunud nüüd "palgalõhe" trummi tagumisega. Peaasi, et pildil püsida.
Mikkolt võiks veel küsida, et mis on saanud Moldaavia teemast, see oli talle äärmiselt südamelähedane. Ju Moldaavia ja inimkaubanduse teemade üleskütmise eest enam ei maksta.
tegemist on valimiseelse propagandaga 5. juuli 2017 09:25
peale valimisi ei meenuta 10 kordseid keskmisi saavad enam midagi peale selle kuidas oma kordasid taas tõsta,muidugi sest elame ju madalate maksudega riigis,vaid 67,3% võetakse ära riigi hüvanguks. http://www.eesti.ca/eesti-madal-maksukoormus-on-maailmapanga-aruande-kohaselt-muut/article38074 Ei maksa ka unustda ku see palgalõhe on kadunud kaubad ja teenused on oma hinna sama palju tõstnud,üüridest ning energiakandjate hindadest rääkjmata,elame ju MITTE kulupõhises ülemaksustatud riigis.Kui usas on bensiini hind 3 korda odavam mis maailmahindadest jutt käib?
aitab 5. juuli 2017 09:23
Kui suur on selle istuva juhtstatistiku palk? Kui suur on d.... Marianne Mikko palk? Võrrelge seda mõne tõsist tööd rügava mehe palgaga. Kaua te kaagutate.

Nagu ikka, varas karjub: võtke varas kinni. 5. juuli 2017 09:14
Suurim lõhe haigutab kahtlemata kontorites bürokraatiat punuvate ja reaalset tööd tegevate inimeste vahel. Kusjuures esimesed on varmad oma õiguste nõudmisel ja viimased langevad suurema kärata asotsiaalsusesse. Vaatama milline on sooline tasakaal asotsiaalide hulgas ja selgub tegelik lõhe.
Noo 5. juuli 2017 09:24
Ja miks peaks reaalset tööd tegev inimene asotsiaalsusesse langema? Peamiselt on asotsiaalsus ikka harimatusest ja alkoholismist tingitud.
Alkoholism viitab ühiskonna konnasilmadele 5. juuli 2017 10:17
Miks peaks? Palgavaesusest tingitud maksejõuetusest näiteks. Bürokraadile meeldib ikka mõelda, et mitte tema pole oma kallil (maksumaksja jaoks kallil) töökohal riiki koorimas, vaid alkoholism tekib tühjale kohale. Inimesed lihtsalt joovad meie heaoluriigis. Muide ka asotsiaal on maksumaksja, sest ka süütevedelik on maksustatud 20% käibemaksuga ja seesugused ei saa erinevalt parketikõlbulikest, riigilt või maksuametilt enamasti sentigi tagasi.
Ja harimatus... kas harimatus muudab inimese mingiks teisejärgu loomaks, et seda on parketikõlbulik tuua argumendina vaesusest või kuulub selline suhtumine ühte kategooriasse selliste nähtustega nagu rassism, sallimatus, jms???
5. juuli 2017 08:43
See on nyt taas hämamine, see va 27% mees- ja naistöötunni vahel. Ilmne näide kuidas juhitakse tahtlikult ja piltlikult tähelepanu kõrvale tõsiasjast ehk sügavast probleemist Eestis makstavatest madalatest töötasudest.. Kuus 420€-ga ei ela ära!
hea, 5. juuli 2017 10:49
et kehtestasid, muidu ei maksaks mõni ettevõtja sedagi. Näiteks paljudele bussijuhtidele ei maksta bussijuhi min. palka. Tahtsin seda min. saada, jäin tööta.
Ainult loomadele 5. juuli 2017 08:26
Viska koertele kont, et nad saaksid pureleda. Just nii saab vaadelda seda palgalõhe teemat, iga paari kuu tagant ikka otsast pihta, et igasugu õiguslased saaksid suud vahutamas tatti pritsida. Väike vale, suur vale ja statistika aitavad sellele tõhusalt kaasa.
Mees 5. juuli 2017 08:20
See on rohkem palgapragu. Peame muutma poliitilist suunda ja hakkama kommunismi poole rühkima. Sotsid ees ja kõik ülejäänud nende järel. Valitsus kinnitab hinnad ja palgad- vingujatel see meeldiks.
aga mina olen kuulnud, et 5. juuli 2017 08:19
Euroopa Liidu kõige ülekohtusemad ja suuremad elatusmaksud on Eestis!
Oi 5. juuli 2017 07:47
mul naine saab 2600 kätte, mina 1500... palgalõhe missugune...
Milleks 5. juuli 2017 07:44
nii totakaid lugusid läbi lasta? Mingu naised samuti ehitajateks, lenduriteks ja kaevuriteks, teenivad samapalju kui sama tööd tegevad mehed. Küll on palju nöökimist hoopis hariduspaberi abil ja seda juba meestega. Töötavad riigiametnikena koos udujutlustajana kõrgharitud naine (mitte oma erialal!) ja kutsekaharidusega mees (oma erialal) aga naise palgaaste on kõrgem, kuigi 75% tööst teeb ära mees.
Miks taolise ahistamise kohta ükski lõhepüüdja ei kirjuta midagi?
Et 5. juuli 2017 09:49
Igale mõtlevale inimesele on selge, et ei võrrelda ju kaevurist mehe ja koristajast naise sissetulekut. Aga no see on selge ainult mõtlevatele ja järeldusi teha suutvatele inimestele.
just nimelt 5. juuli 2017 10:47
võrreldakse üldist naiste ja meeste sissetulekut.
see jääbki 5. juuli 2017 07:34
Nii kaua kui kestab see kokkuleppeline palk ei muutu see palgalõhe kunagi.

konsa 5. juuli 2017 07:31
Eestis haigutav palgalõhe on endiselt suurim kogu Euroopa Liidus
.-.-.-
see kehtiks juhul, kui KÕIK NAISED SAAKSID ÜHESUGUST PALKA ja ka siis kui kõik mehed saaksid ühesugust palka.
antud juhul on tegemist SOOLISE VAENU ÕHUTAMISEGA.
küsimus, milline on NAISTE OMAVAHELINE PALGALÕHE
Miks 5. juuli 2017 07:45
peab Marianne Mikko saama mölisemise eest 10 korda enam kui tootvat tööd tegev naine kuskil Põlvamaal? Aga sellest ei räägita.
ja kuidas 5. juuli 2017 10:45
on meeste omavaheline palgalõhe? Pensionite lõhe, mul näiteks pension 297 euri, mõnel endisel poliitikul 10 korda suurem. Miks sellest lõhest ei räägita, pensionärid teevad ju võrdset tegevust?
statistika 5. juuli 2017 05:50
eesti kõige suurem palgalõhe,naiskaevurid saavad vähem palka kui meeskaevurid.
Mees 5. juuli 2017 08:22
Nina nokkimine on kõigile jõukohane ja seal ei tohi olla palgalõhet ega kuristikku.