Juhtkiri

Juhtkiri | EKRE ja Keskerakonna katusepakkujad (9)

Õhtuleht.ee, 4. juuli 2017 18:48
EKRE ja Keskerakonna koostöö «Eesti omavalitsuste elu edendamisel» võib nende endi seisukohalt olla küll konstruktiivne, kuid avalikkuse jaoks kindlasti mitte läbipaistev. Kui tegu olnuks ausa tehinguga, siis kas olnuks Martin Helmel vajadust kirjutada omadele, et «seda skeemi palun mitte kellata, muidu tuleb pahandus ja jääme veel üldse ilma.»

Loomulikult tekib esimesena küsimus, milline on Keskerakonna ja EKRE ühisosa, et esimene neist loobuks viimase kasuks 100 000 euro jagamisest?

Poliitikas ei pea asjad üksnes mitte olema puhtad, vaid ka näima puhtad. Nii kerkib selle tehingu järel küsimus sellestki, miks sai raha vaid EKRE, aga mitte Vabaerakond. Ja kui katuseraha jagamine on seni olnud kiivalt vaid erakonna ja valimispiirkonnakeskne, siis tulnuks kahe erakonna koostööd salajas hoidmise asemel kohe hoopis reklaamida kui head eeskuju koostööst.

Praegu on katuserahasüsteemi usaldusväärsus saanud järjekordse hoobi. Näpuotsaga katuseraha andmine ühelt poolt jätab mulje riikliku almuse jagamisest opositsioonile. Kuid mis olulisem – madaldab ja killustab riigikogu kui seadusandja rolli, kui parlament seadusloome asemel lapib paari tuhande euro kaupa külaseltside lekkivaid katuseid. Nüüd on esialgne idee, olgugi et sellisenagi küsitav – taandumas hoopis erakondadevahelise poliitilise katuse pakkumiseks ega ole sellisena kuidagi aktsepteeritud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee