Maailm

Kas väike Charlie tohib elada või peab surema? (30)

Aadu Hiietamm, 4. juuli 2017 18:00
Charlie Gard.Foto: AP/Scanpix
Ravimatult haigeks tunnistatud Charlie Gard (pildil, 11 kuud) on pime, kurt ja ei suuda end liigutada. Eelmisel nädalal otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus, et Londoni haigla arstidel on õigus vastu vanemate tahtmist beebit elus hoidvad seadmed välja lülitada, vahendab telekanal n-tv.

Euroopa Inimõiguste Kohtu otsus oli suur löök raske ajukahjustusega Charlie vanematele Connie Yate´ile ja Chris Gardile, kes soovisid viia lapse Ameerika Ühendriikidesse eksperimentaalravile. Selleks oli portaali gofundme.com vahendusel korjatud 1 319 000 naela.

Algse plaani järgi tahtsid arstid kunstliku hingamise aparaadi välja lülitada juba läinud reedel, kuid siis otsustati anda vanematele lapsega hüvasti jätmiseks rohkem aega.

Samal teemal

Ootamatult avaldasid vanematele toetust paavst Franciscus ja USA president Donald Trump.

Esmalt teatas Vatikani esindaja Greg Burke nädalavahetusel, et paavst palvetab väikese Charlie ja tema vanemate eest ning soovib samuti, et vanemad saaks hooldada oma last lõpuni. Vatikan pakkus välja, et väikese Charlie võiks tuua Londonist Rooma ravile. Rooma Bambino Gesu lastehaigla juht Mariella Enoc lubas võtta kontakti Londoni haiglaga, et uurida, kas Charlie´t on võimalik Rooma tuua.

Esmaspäeval kirjutas USA president Donald Trump Twitteris: «Kui me saame väikest Charlie Gardi aidata, siis teeme seda rõõmuga.» Tema pressiesindaja lisas, et president soovis pärast Charlie juhtumist kuulmist tema vanematele abi pakkuda ning valitsuse liikmed on vanematele juba helistanud.

Londoni arstid seevastu on veendunud, et palju räägitud eksperimentaalravi USAs ei anna tulemusi ning parem oleks Charlie kannatused lõpetada.

Samal teemal

24.07.2017
Väikese Charlie Gardi vanemad loobusid kohtuvõitlusest
12.07.2017
Elu või surm? Kohus arutab taas väikese Charlie saatust
11.07.2017
TV3 VIDEO | Briti kohus andis arstidele õiguse lülitada välja raskelt haige Charlie hingamisaparaat