Maailm

Teismeline mõrvar pidas tapetud tüdrukut robotiks  (19)

Aadu Hiietamm, 4. juuli 2017 16:00
MATUS: Väike Katie Rough saadeti viimsele teekonnale 13. veebruaril Yorki katedraalist. Tema kirst oli kaunistatud raamatutegelaste piltidega. Leedsi kohus arutab praegu, mida teha tema 16aastase mõrvariga, kes pidas inimesi robotiteks.Foto: PA Wire/Scanpix
Inglismaal arutab Leedsi kohus 9. jaanuaril Yorki lähistel toimunud seitsmeaastase Katie Roughi mõrva, milles süüdistatakse 16aastast koolitüdrukut. Esmaspäeval suhtles kohus eeluurimisvanglas viibiva mõrvariga videosilla vahendusel ning ta tunnistas end süüdi, vahendab BBC.

Põhja-Inglismaal Yorki lähistel Woodthorpe´is asuva mänguväljaku lähistel leidsid koeraga jalutanud kohalikud elanikud 9. jaanuari pärastlõunal väikese koolitüdruku teadvusetu keha. Lapse kõril oli sügav haav. Samuti oli tal 20 sentimeetri pikkune lõikehaav rinnal. Tüdrukus tunti ära kilomeetri kaugusel elav seitsmeaastane Katie Rough. Kohale kutsuti nii tüdruku vanemad, politsei kui ka kiirabi.

Ema langes karjudes põlvili

Katie`i ema Alison Rough (38) langes verist tütart nähes karjudes põlvili: “Ei! Ei! Ei! See on minu väike tüdruk! Aidake kutsuda kiirabi!” Kiirabi toimetaski raskelt haavatud lapse Yorki haiglasse, kuid oli juba hilja. Arstid tunnistasid tüdruku surnuks. Kohtumeditsiiniline ekspertiis selgitas, et Katie ei surnud haavadesse, vaid ta oli surnuks kägistatud.

Enneolematule veretööle pöörati tähelepanu ka Suurbritannia parlamendi alamkojas, kus nii peaminister Theresa May kui ka opositsioonilise Tööerakonna liider Jeremy Corbyn avaldasid kaastunnet Katie perekonnale.

Mõrvas süüdistatuna vahistati tol ajal veel 15aastane tüdruk, kes ise helistas politseisse ja ütles: “Ta on surnud.”

Uurimisel selgus, et üks tunnistaja oli näinud hilisemat mõrvarit vaid pisut enne mõrva oma ohvriga rahulikult mängimas. Teine tunnistaja märkas teda veerand tundi pärast mõrva hirmunult ja üleni porisena tänaval liikumas.

Ajalehe Sun andmetel oli mõrvar kodus oma tegu mänguloomade peal harjutanud. Nii leidsid uurijad tema toast veretööl kasutatud Stanley noa ja mängulooma, millel oli üks kõrv ära lõigatud ja rind läbi torgitud.

Mõrvaril on probleeme vaimse tervisega

Kuna Leedsis elanud mõrvar on alaealine, siis ei ole tema nime ja fotot avalikustatud. Esimene ülekuulamine toimus Yorki kohtus kaks päeva pärast mõrva. Siis keeldus ta tunnistusi andmast ning tema eest vastas kohtuniku küsimustele nime, elukoha ja sünniaasta kohta advokaat.

Briti meedia väitis juba siis, et noorel mõrvaril on probleeme vaimse tervisega. Uurimise ajal leidis see kinnitust. Prokurör Graham Reeds rõhutas esmaspäeval  kohtuistungil: “Ta mõtles, et Katie ei ole inimene, vaid robot. Mõrvar jättis sündmuskohta sedeli, millele oli kirjutatud: “Nad ei ole inimesed.””

 Prokurör andis ühtlasi teada, et Katie`i tapja ei vastuta täiel määral oma tegude eest ning seetõttu on ta valmis mõrvasüüdistusest loobuma. Kohus kestab praeguse plaani järgi 20. juulini ning siis selgub, mis karistus teismelist tapjat ootab.

Katie oli heasüdamlik ja töökas tüdruk

Westfieldi põhikooli direktor Tracey Ralph ütles, et esimese klassi õpilase Katie Roughi surm on kohutav kaotus, mis teeb kogu koolikogukonna kurvaks. Ta iseloomustas Katie´it heasüdamliku ja tööka tüdrukuna, keda armastasid nii kaasõpilased kui ka personal, ning avaldas tüdruku perekonnale kogu koolipere nimel sügavat kaastunnet.

Roughi perekonda raskel ajal abistada soovinud Yorki elanikud algatasid portaali GoFundMe vahendusel korjanduse Katie Roughi perekonna fondi.

Tasub teada, et Katie`i ema  Alison Rough abiellus alles mullu 28. detsembril oma uue abikaasa Paul Roghiga. Pulmas oli pruutneitsi väike Katie, paari ainus ühine laps. Alisonil on ka kolm vanemat last eelmisest abielust ja Paulil kaks last varasematest suhetest.

Väike Katie Rough  saadeti viimsele teekonnale 13. veebruaril Yorki katedraalist. Tema kirst oli kaunistatud raamatutegelaste piltidega. Mälestusteenistusel osales üle 300 inimese.