Eesti uudised

Ravikindlustust vajab 85 munka ja nunna (29)

Toimetas Kristin Aasma, 3. juuli 2017 18:06
Kuremäe kloosterFoto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia
Munkade-nunnade lisamine erandite nimekirja, kelle eest riik ise sotsiaalmaksu tasub, võib jõuda valitsusse suve lõpus. Siseministeeriumi arvutused puudutavad umbes 85 inimese ravikindlustust, kelle eest seni on tasutud ühe ministeeriumi eraldisena kirikute nõukogu vahendusel, kirjutas ERRi uudisteportaal.

ERR.ee kirjutas eelmisel nädalal, et viimased 12 aastat ei ole riik munkadele-nunnadele riigi poolt ravikindlustust võimaldanud, kuid kuna kloostrite eelarved on pingelised, nii et raha ei jätku isegi gripiravimite ostmiseks, siis pöördus Kuremäe kloostri juht, iguumenja Filareta tänavu jaanuaris peaministri ning tervise- ja tööministri poole palvega taastada 2005. aastani valitsenud olukord, kus mungad-nunnad said kõrvu üliõpilaste ja pensionäridega ravikindlustust riigi poolt tasutud sotsiaalmaksu eest.

Peaminister Jüri Ratas võttis pärast kohtumist iguumenjaga küsimuse oma südameasjaks ja saatis oma büroojuhi käe läbi neljale ministeeriumile laiali korralduse valmistada ette sotsiaalmaksu muutmise eelnõu, mis võimaldaks püha õdedele-vendadele samuti riigi toel ravikindlustuse.

Kui reedel valitses siseministeeriumis veel segadus, kaugel eelnõu ettevalmistamine on, siis esmaspäeval selgus, et ettepanek muudatusteks on rahandusministeeriumisse siiski ära saadetud, mis ootab nüüd valitsusse jõudmist, nii et pall on rahandusministeeriumi väravas.

Samal teemal

30.06.2017
Mungad ja nunnad ootavad juba 12 aastat riigilt ravikindlustust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee