Eesti uudised

Ravikindlustust vajab 85 munka ja nunna (29)

LISA KOMMENTAAR

k 3. juuli 2017 22:47
Mungad tahavad rahva kulul suguhaigusi ravida ja nunnad tasuta aborte teha?
kuulge 3. juuli 2017 22:40
Jätke need nunnad ja mungad rahule, nad ei lebota seal kloostris niisama. Mõelge hoopis sellele, kas pätid, vargad, vägistajad, röövlid ja mõrtsukad vanglates maksavad makse? Ja kas nad tööd ka teevad või hoopis maksumaksja rahaga naudivaid oma euromugavustega eluaseme hüvesid. Kõik nende ravi saab korralike töötavate kodanike rahaga kinni makstud ja kui neile miski selle juures ei meeldi, siis sisustavad oma aega kaebuste kirjutamisega õigusorganitele ja näe keegi ei tee sellest probleemi. Nunnad ja mungad elavad oma vaikset elu kümne käsu järgi ja aitavad ise hädalisi, kui vaja, aga kõvad kommenteerijad siin muudkui kaagutavad. Kas piinlik ei ole?
! 4. juuli 2017 04:20
Vahe on. Need retsid pannakse vanglasse vgis, vastu nende tahtmist. Seega võtab riik nende eest ka vastutuse. Mungad ja nunnad lähevad aga kloostrisse ise. Kus palvetamise sildi all looderavad. Jaei maksa makse.
Stavropigiaalne 3. juuli 2017 22:18
Eesti Vabariigi vaenlased ei peaks midagi saama. Küsigu oma ülemuselt Moskvas.
lihtsalt 3. juuli 2017 21:41
üks kamp olesklejaid. egoistlikud mittemidagitegijad kes ei ole midagi selleks panustanud, et nautida hüvesid. päevast päeva lihtsalt ON. lastele taastusravi ei saa nagu vaja rääkimata abivahenditest. diabeedi kontrolli all hoidmiseks valve ja tarbekaup maksab hingehinda. spetstoidud jne jne... KORJANDUS. ma ei arva, et just nemad peavad saama midagi. kloostrielu on puhtalt vaba valik. taevariigis nõudku mida hing ihaldab siin tuleb vaeva näha. kui lapsed ei saa pole õigust ka tööjõulistel ja -ealistel lihtsalt saada.
Töövõimereform 3. juuli 2017 20:59
jätab ravikindlustuseta tuhandeid krooniliste haigustega ja puuetega EV kodanikku, siis tekkib küsimus : mis eriline grupp see nunnad-mungad on ?
Ministri loogikast 4. juuli 2017 04:25
Minister äsja just selgitas. et nunnadele ning munkadele võib riigi poolt lihtsalt kinkida ravikindlustuse, kuna neid on ju nii vähe! Ja kui selle loogika kärgi edasi mõelda. siis tuleb vaat et kümned tuhanded invaliidistunud tööinimesed ravikindlustusest ilma jätta sellel loogilisel põhjendusel, sest et neid on nii palju!
maamiis 3. juuli 2017 20:42
invaliidid sunnitakse tööle ja aktiivsusnõuet täitma ,et ravikindlustust saada .Kas nunnadega sama lugu?
maamihele 3. juuli 2017 20:55
Tema palvetab sinu hea käekäigu ja hingeõnnistuse, seega ka su igavese elu eest. Ta teeb palehigis seda rasket ja tänamatut tööd. Aga sinul on kahju oma küllusest tema,ooma siira heategija tervisekindlustuse ja ravi heaks väikest kübetki loovutada?
Stavropigiaalne 3. juuli 2017 22:16
Tema palvetab meie Püha Venemaaga taasliitmise eest.
ank 3. juuli 2017 22:36
las palvetab oma tervise eest
irooniliselt 4. juuli 2017 04:50
Miinused näitavad taas meie keskmise lugeja mõtte ja taibu küündimatust, kes ei taba ära isegi kõige elmentaarseimat ja läbipaiśtvaimat irooniatki.
4. juuli 2017 09:47
lugeja on täiesti adekvaatne ja nunnadelt munkadelt oodata meie eest palvetamist on üldse täielik absurd!
maksumaksja 3. juuli 2017 19:58
Tehku tööd ja maksku makse.Maksumaksja ei pea igasugu parasiite ülal pidama
??? 3. juuli 2017 19:48
Selgitage palun. Miks peaksid meie maksumaksjad nende kulud kinni maksma? On nad pensionärid? On nad puudega invaliidid? On nad tööotsijad? Ei, nad on isikud, kes on ise endale taolise kloostri elulaadi valinud. Kukub välja kuidagi vana keskaegse retsepti, et mina palvetan palehigis sinu eest ning sina pead seetõttu minu eest töötama ja muind ülal pidama? Kuidagi imelik lähenemine XXI sajandi kohta. Klooster on teatavasti isemajandav ettevõte, mis saab oma tulud annetustest, oma käsitöö müügist ning oma põllumajanduslikust tootmisest. No maksku siis ka makse! Ja kui napib,
eks siis palugu finantsabi oma kiriku juhtkonnalt. Ülepea, miks peaks Eesti riigi maksumaksja ülal pidama siin elutsevaid Venemaa, Moskva partiarhaadi usuteenreid?

mnjah 3. juuli 2017 19:18
tavainimesed peavad end registreerima FIEks või looma oma mistahesnimelise firma, maksma makse - alles siis saab haiguskindlustust. Miski ei sega nunnadel ja munkadel hakata FIEdeks ja hakata oma teenistuselt makse maksma. Ja EMOs saab arstiabi ka haiguskindlustuseta. Kirik on väga rikas asutus väga suurte varadega. Ah jah - ega nunna-mungastaatus keela ka arstiks õppimist. Kunstikõrghariduse omandamise järel sai nunnaks hakata küll, keegi ei vaadanud halvustavalt.
Juku 3. juuli 2017 18:55
see on nüüd pisut liiast ! ise on nad valinud selle tee ja muinasjutumaailma - mulli, milles elada soovitakse ja mida kiivalt teisitimõtlejate eest kaitstakse.Ja nüüd ühtäkki avastatakse, et mullist väljaspool olijad on loonud midagi, mida hing ihkab ja mille loomisse karvavõrdki ei panustata!
tähendab 3. juuli 2017 18:52
kui inimesed on otsustanud ühiskonda ja riigi toimimisse absoluutselt mitta panustada, siis pole neil õigust mitte ühelegi riigi pakutavale hüvele ja nii ongi.
Toompeal käib Nevski tserkovis bisnis miljonites. 3. juuli 2017 18:49
Makse ei maksta. Maksud sealsest ärist ei kindlustaks mitte ainult ravikindlustuse...
abq 3. juuli 2017 18:48
pole veel kuulnud, et üks rikkamaid riike pankrotis oleks!
Teeline 3. juuli 2017 18:47
Pensonärid on Eesti riiki juba panustanud. Üliõpilased panustavad. Mida head on need nunnad-mungad riigi heaks teinud, et rahvas peab nad oma turjale võtma? Kes tahab nende eest sotsmaksu maksta, palun,. Aga ainult oma isiklikust rahakotist!
ensv varjud 3. juuli 2017 19:34
Ükskord võiks selle pensionäride panustamise muinasjutu ära unustada. Saan aru, et paljud inimesed ei sa aru, et me ei ela enam ENSV-s, kus nad kunagi palka said ja selle läbi hammaste lasid. Aga võiks saada ja reaalsust oimama hakata- neid peetakse ülal mitte olematu "panuse" eest, vaid inertsist ja heast südamest.
??? 3. juuli 2017 19:57
Ja kes sind kord ülal pidama hakkab? Kes on võimaldanud sinule arstiabi, haridust ja sotsiaalseid hüvesid, kui mitte praeguse pensionärid? Või loodad sa äkki tõega miljonäriks või miljardäriks saada, kel vanaduses raha jalaga segada? Selline naiivsus viitab, et kommentaator on kas elukogenematu k.o.l-l-a,n.o.k.k. või ülimalt naiivne optimist. Naiivikud aga teatavasti miljonärideks ei saa. Või ehk oma küünilisusega anonüümselt hooplev küünik?
Miskipärast arvan, et invaliidiks jäädes või vanuriks saades hakkad teist laulu laulma.
Teeline 3. juuli 2017 23:34
Vaata, kllake! Kui poleks neid praeguseid pensionäre, oleks siin EV asemel Venemaa oblast, Nagu kunagi ka oli. Ja sinusugusel ei oleks kuskil oma mürgist keelt liigutada.
süües kasvab isu 3. juuli 2017 20:35
kui sa maksad nad kinni, siis nad ei radikaliseeru ega pane plaksukomme
3. juuli 2017 18:41
Nadi.nunnadi 3. juuli 2017 18:37

oot 3. juuli 2017 18:36
Kuidas selle jumala abiga on? Väheseid alles jäänud jüngreid peaks jumal ju erilise hoolega hoidma? Ehh, miks mulle tundub, et usklikel seda va usku kohe teps mitte pole...
Ebaõiglane 3. juuli 2017 18:36
oleks ravikindlustada mungad ja nunnad ja samas jätta ravikindlustamata praegu ravikindlustuseta olevad kodanikud.