Eesti uudised

Mustamäe lastepolikliinik: täna eluohtlik, sügisest kodutu  

Kersti EERO , 15. veebruar 1999, 00:00
Endises ühiselamus asuv Mustamäe lastepolikliinik on eluohtlikuks muutunud. 30. juunil lõpeb nendegi ruumide rendileping.

"36 aastat on õnnetu polikliinik koos lastega rännanud ühest ühiselamust teise," kommenteerib Tallinna Lastehaigla peaarst Merike Martinson. Viimased 26 aastat on polikliinik püsinud Vilde tee 90 ühiselamus paigal, kuid nüüd on 1967. aastal valminud hoone muutunud 12 500 ravitsemist vajavale Mustamäe lapsele eluohtlikuks.

"Kõige rohkem kardan ma tulekahju, sest elektrisüsteem on amortiseerunud," nendib doktor Martinson ja näitab paksu punast tulekustutit elektriravikabineti kobrutava värviga seinal. Kohal, kus niiskusest parkettki põrandalt tõusis, seisab nurgas õliradiaator. Ilma selle vähese soojata ei luba tohtrite südametunnistus elektroforeesile tulnud pisipõnne paljaks koorida.

Kevadpäikest, mis polikliinikusse küll pisut sooja tooks, väga ei oodatagi. Siis ronivad prussakad pragude vahelt välja.

Polikliiniku kasutuses on majast kaks korrust ja kelder. Tohtrite riietusruumi põrandal on restid - täpselt sellised, nagu olid kunagi lapsepõlves linnasaunas. "Iial ei või teada, millal vesi seinast sisse tungib," nendib polikliiniku vanemõde Reet Nõlvak. "Aga ükskord vaatas tohtrile WC-potist rott otsa," elavneb Nõlvak teist sorti sissetungijaile mõeldes.

"Paar aastat tagasi juhtus siin majas kõike. Isegi inimesi tulistati. Nüüd on kahtlasem rahvas üürivõlglastena välja tõstetud," on olukord majanaabritega Martinsoni sõnul paranenud.

Varsti jääb Mustamäe lastepolikliinik kodutuks. Üürileping Ehitajate EEVga, majaomanikuga, lõpeb 30. juunil. "Üheks kvartaliks veel lepingut ehk pikendatakse, aga siis müüakse ruumid maha," teab polikliiniku juhataja Esfir Umanskaja.

Kui 20 aastat tagasi ehitati Tallinna Lastehaigla, plaaniti kõrvale ka polikliinik. Kaks aastat tagasi valmiski lõpuks projekt, mis näeb ette 800ruutmeetrist juurdeehitust ja kahe haiglakorruse renoveerimist. Polikliinikuehitus läheks koos parkla rajamisega maksma 10,7 miljonit krooni.

Vaatamata korduvatele taotlustele pole siiani sentigi saadud.

"Eelmisel aastal saime heategevusega mõned miljonid ja nüüd vist loodetakse, et küll me ikka välja rabeleme," kahtlustab Merike Martinson ametnike ükskõiksust. Ta kinnitab, et 10 miljonit haigla heategevusega küll kokku ei saa.

"26 miljoni eest said korda lastehaigla läbitilkuvad katused, soojakeskused, operatsiooniplokk, intensiivravi- ja sterilisatsiooniosakond. Linn toetas neid töid vaevalt paarikümne protsendiga," ei näe peaarst kohta, kust polikliiniku ehituseks raha kokku hoida saanuks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee