Eesti uudised

Laulu- ja tantsupidu kulges tuhandetest osavõtjatest hoolimata rahulikult 

Johanna-Kadri Kuusk, 3. juuli 2017 16:54
LaulupiduFoto: Martin Ahven
Kuigi äsja lõppenud XII noorte laulu- ja tantsupeost võtsid osa kümned tuhanded inimesed, siis korrakaitsjate sõnul kulgesid pidustused rahulikult.

Täna Oru hotellis toimunud pressikonverentsil andsid korraldajad ülevaate sellest, kuidas suur trall kulges.

Kõige massiivsem osa pidustustest oli eile peetud kontsert, kuhu tuli kohale peaaegu 100 000 inimest. Nendest 40 000 olid osalejad, kes rongkäigus hõisates lauluväljakule marssisid.

Laulupeo käigus jagati välja 135 000 supiportsu, mille jagamisel ja valmistamisel oli abiks tulnud üle 100 naiskodukaitse vabatahtliku. 

Naiskodukaitse esinaine Airi Toomingu sõnul oli see suur väljakutse ja tunnistas, et tal tuli pisar silma, kui ta nägi tublisid kokkasid, kes juba kella viiest hommikul jalul olid ja õhtul kella kaheksani puhkepausideta tööd tegid.

Meditsiiniteenistusele tehti kokku 3745 pöördumist, millele 230 meedikut vastasid. Koju saadeti kokku 11 last.

Meditsiiniteenistuse juht Erik Vellerammi sõnul olid peamiseks pöördumise põhjuseks villid.

Politsei esindaja Kaido Saarniit ütles, et politsei ei ole mitte kunagi laulu- ja tantsupeo ettevalmistusse nii palju panustanud. Samuti kiitis ta Eesti noori.

''Kui ma laupäevasel üritusel(noorte enda korraldatud tantsimine Vabaduse väljakul-toim.) korraldajaid otsisin, siis need olid alaealised lapsed ja ma kahtlesin, kas nad peavad kinni nendest lubadustest, mis nad mulle andsid. Nad hoidsid neist kinni ja nad saavad aru, et politsei teeb oma tööd,'' jutustas Saarniit.

Ka päästeameti esindaja Priit Laos kiitis noori ja nende organiseerumisvõimet. 

Näiteks oli päästeametil ülesanne kontrollida tuleohutust kõikides koolides, mis noortele peavarju pakkusid. Samuti olid päästjad kohal laulupeol, et vajadusel korda hoida, kuid Laosi sõnul oli nende abi vaja vaid ühe päästetööga, kus oli vaja kaks jalgratast üksteise küljest lahti päästa.

Samal teemal

04.07.2017
Tantsupeol oli rohkemgi telepublikut kui laulupeol!
02.07.2017
SINIMUSTVALGE GALERII | Noorte laulupidu "Mina jään" on täies hoos
02.07.2017
GALERII | Laulupeo külastajaid ootavad ees pikad järjekorrad
01.07.2017
Tallinna välismaised sõbrad saabusid XII noorte laulu ja tantsupeole