Laulu- ja tantsupidu

Lastekooride liigijuht nautis laulupeorongkäiku koos üheksapäevase pojaga kaunis kaarikus: "Tema rahulolu terve peo vältel oli nii super." (13)

Geidi Raud, 3. juuli 2017 14:07
LAULUPEO NOORIM OSALEJA? Vabaduse väljakult lauluväljakule liikunud rongkäigus istus Janne kaarikus koos poegadega, kellest üks oli siis vaid üheksapäevane.Foto: Robin Roots
XII noorte laulupeo lastekooride liigijuhil ja noorte segakoori Vox Populi dirigendil Janne Fridolinil oli tänavusel rongkäigul vast kõige parem koht – ta istus koos kahe pisipojaga lilledega kaunistatud kaarikus, mida tirisid lauluväljaku poole Vox Populi tenorid ja bassid. Vaatamata sellele, et nooremal lapsel oli pühapäevase seisuga vanust vaid üheksa päeva, nautis ema sõnul laulupidu temagi.

Beebi, kellele veel ametlikult nime pandud pole, on Janne Fridolini neljas laps. Lisaks poegadele on peres ka kaks tütart. “Kogenud emana ma tean, kuidas beebi sellises vanuses käitub. Üldjuhul beebid magavad hästi palju ja ka tema oli rahulik ja kuulas laule. Teda ei häirinud ei plaksutamised ega hõisked,” rääkis Janne oma noorimast lapsest.

“Tema rahulolu terve peo vältel oli nii super. Kõik minu lapsed on kasvanud üles muusika sees ja ema-isaga koori proovides kaasas käies.” Kas pisipoisil oli laulupeol ka lemmiklugu, mida kuuldes ta teistmoodi reageeris? “Mitte ainult minu beebi jaoks, vaid laulupeol üldse oli super laul Rasmus Puuri “Meie”. Vot selle ajal hakkas beebi tõesti tegutsema – tõstis kulme ja tegi huvitavaid nägusid nagu väikesed lapsed ikka teevad,” meenutas Janne.

Seda, mis muusikalembelisele maimukesele nimeks saab, Janne veel avalikult öelda ei taha. “On üks väejuht, kes meid 23. juunil võidule viis ja vot selle väejuhi nime natuke mõtlesimegi,” kergitas ta natuke saladuseloori nimepaneku ümber.

Sellel ajal, kui Janne dirigendipuldis koore juhatas, oli tita teiste pereliikmete hoole all. Teiste hulgas olid lauluväljakul kaasas ka beebi kaks vanaema. Janne Fridolin, kes tegi tänavusel laulupeol oma dirigendidebüüdi, ütleb, et tema jaoks oli see väga ärevust tekitav päev.

“See tunne, mida laulupeo dirigent puldis kogeb, on midagi kirjeldamatut. Seda ei oska kahjuks sõnadesse pannagi. Puldi all oodates on suur ootusärevus, aga ärevust on ikka rohkem kui ootust. Juba kolmandal trepiastmel üles puldi poole astudes tekib väga soe ja äge tunne. See on lihtsalt midagi väga vägevat,” otsis Janne õigeid sõnu oma võimsa kogemuse kirjeldamiseks.

“Ma olin 2014. aastal Gaudeamuse – üliõpilaste laulupeo – kunstiline juht. Seal oli ka väga võimas lauljate ees seista, aga meie oma laulu- ja tantsupidu on ikkagi midagi muud.”

Laulupeokaarik kaunistab koduõue

Laulupeole eelnenud rongkäigus Vabaduse väljakult lauluväljakule veeresid Janne ja tema pisipojad lilledega kaunistatud kaarikus nagu kuninganna ja väikesed printsid. Kaariku tõid Janne juhitava koori Vox Populi liikmed pealinna Viljandimaalt. Kaarik soetati internetis olnud müügikuulutuse peale.

“Kuulutus oli üles pandud praktiliselt üks päev enne seda, kui selline idee üldse tuli. Nagu mingi õnnelik juhus oleks meid selle kaarikuni juhatanud,” mõtiskles Janne. Idee, et Janne koos pojaga kaarikusse istuks, tuligi tema segakoorilt. “Ma olen väga tänulik Vox Populile ja eriti hääleseadja Andreas Väljamäele, et ma sellise au osaks sain.”

Andreas Väljamäe sõnul ajendas kaarikuostu see, et Janne hiljuti lapse ilmale tõi ning seetõttu olnuks tal väga keeruline koos beebiga umbes viiekilomeetrist rongkäiku jalgsi läbida. “Mõtlesin, et ta peaks kuidagi teistmoodi liikuma, ja kaarik tundus selle jaoks praktiline lahendus,” sõnas Väljamäe. “Ega alguses me ei teadnud, millises seisundis see kaarik on, aga kui me ta kätte saime, siis selgus, et liigub ilusti,” selgitas ta.

Kui kaarik liikus edasi Vox Populi tenorite ja basside kondimootori jõul, siis hääleseadja Andreas Väljamäe oli pidurdustoimkonnas. “Mehed said kaariku opereerimisega suurepäraselt hakkama. See oli hea tiimitöö.”

Praegu seisab seesama kaarik Janne kodumaja õuel. “See kaunistab hetkel meie väikest aeda ning väga ehe ja ere tunne tuleb sisse seda vaadates. Aga ma usun, et tulevikus saabki sellest meie laulupeokaarik,” ütles Janne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee