Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhataja ja XII noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Aet Maatee.Foto: Stanislav Moshkov
Johanna-Kadri Kuusk 3. juuli 2017 14:41
Alkoholi tarbimine ja suitsetamine oli tänavu noorte laulu- ja tantsupeol keelatud. Keelust hoolimata oli laulupeo territooriumil inimesi, kes rahvast eemale suitsetama läksid.

Üritusel korda hoidnud AS G4Si töötajad käisid küll manitsusi jagamas, kuid G4S Eesti teenistusjuht Kristiina Eelmaa sõnul ei ole suitsetamisprobleemi lihtne lahendada.

''See on väga suur teavitustöö. Pöörasime tähelepanu kõigele, mis ei ole heas kirjas ja on taunitav. Mis siin salata, ka meie endi inimeste hulgas on suitsetajaid, kuid kandsime ka ise seda sõnumit, mida me külastajatele andsime,'' seletas ta. 

Eelmaa lisas, et selliste ürituste puhul võiks põhisõnum olla see, et teha üks suitsuvaba päev, sest kui tegemist on noortepeoga, siis alkohol ja tubakatooted sellega kokku ei sobi.

G4S kommunikatsioonijuht Reimo Raja sõnul pöörduti ka turvaväravates selle teemaga töötajate poole.

''Kui suitsukeelust väravas viisakalt teada anti, siis nii mõnigi lapsevanem tunnistas, et mis siis teha ja läks suitsuvaba päeva mõttega kaasa. Meid kõiki harjutatakse, et avalikus kohas ei tohi suitsu teha ja inimesed suhtuvad sellesse mõistlikult,'' jutustas Raja.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhataja ja tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Aet Maatee sõnul on see kindlasti probleem, kui avalikus ruumis suitsetamine keelatud on.

''Eraldi ala loomine oleks olnud võimalus, aga paraku oli meil ikkagi noortepidu. See on kindlasti asi, mida mõelda, et need inimesed teistest eraldada,'' rääkis Maatee.

2014. aastal toimunud üldlaulupeol oli alkoholi tarvitajate jaoks loodud eraldi õlleala, kuhu alaelisi sisse ei lastud.