Anett Kontaveit. (KOEN SUYK)

Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 3. juuli valik.

Möödunud nädala pluss | Kui täiskasvanute seas jäi spordinädala saak kasinaks, siis noored tõid pühapäeval kastanid tulest välja. Täna 18aastaseks saav ujuja Kregor Zirk sai Iisraelis lõppenud juunioride EMi 100 meetri liblikujumises ajaga 52,98 pronksmedali. Mullu sai ta juunioride EMil kolmanda koha 50 meetri liblikujumises. 19aastane kreeka-rooma maadleja Helary Mägisalu tuli Dortmundis peetud juunioride EMil kuni 55 kg kaaluvate noormeeste seas samuti pronksile.

KREGOR ZIRK. (ALDO LUUD)

Möödunud nädala miinus | Poola ralli katkestanud Ott Tänak ja eurosarjades (oodatult) mannetult esinenud Eesti jalgpalliklubid on head kandidaadid, aga poodiumi kõrgeima astme hõivab taas Eesti Suusaliidu ja siinseid suusatippe ühendava Team Haanja lepinguvaidlus. Pärast mulluse suusatalve nääklemisi on spordiavalikkusel juba täiesti ükskõik, kumb osapool üritab teiselt seitset nahka koorida. Aeg oleks olnud juba ammu sporditegemisele keskenduda.

Eesti suusaliidu president Andreas Laane (Foto: Teet Malsroos)

Tuleva nädala ennustus | 36% on tõenäosus, et Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit jõuab Wimbledoni turniiril vähemalt kolmandasse ringi. Selleks oleks tänases maailma edetabelis 38. positsioonile langenud Kontaveitil vaja esmalt alistada hispaanlanna Lara Arruabarrena (WTA 52.), edu korral tuleks vastaseks kas venelanna Daria Kasatkina (WTA 30.) või hiinlanna Saisai Zheng (WTA 71.). Eestlanna on tänavu kõikidest eelnimetatutest edukam olnud ja Arruabarrena vastu võiks tema võiduvõimalus olla 65 protsenti. Oletades, et teises ringis kohtub Kontaveit Kasatkinaga, oleks Kontaveiti võimalused 55-45. Kokku seega 36 protsenti.

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Kalle  /   14:47, 3. juuli 2017
Lõpetaks selle Tiim Haanja suusatüli kajastamise sootuks, sest OM asemel tuleb neil esmalt sokisöömise MM läbi teha. Kui sealt tuleb medal, siis on teine assi. Kui vaadata seda seltskonda, kes kõik ühel või teisel moel selle meeskonnaga seotud (Alaver, Veerpalu, Mae, Olle, Saarepuu), siis pole mõtet nende tegevuses midagi muud kui vana raja jätkamist otsida. Suusaliidus võimutsemise ajal suudeti valemängu avalikkuse eest varjul hoida, sest susserdamised mätsiti kinni. Nüüd aga libises võim käest ja kohe minnakse ajakirjandusse kiunuma. Ju see jama lõpeks, kui avalikkuseni jõuaks Suusaliidu siseaudit eelmise võimu tegevuse aegadest. Fiktiivsed lepingud, segased rahastused jne....sealsetele jamadele on raske mõistuspäraseid seletusi anda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis