Laulu- ja tantsupidu

VAHETU EMOTSIOON: Õhtulehe reporter hiilis laulukaare alla kooridega koos laulma (5)

Õhtuleht.ee, 2. juuli 2017 18:35
Lauljad laulukaare allFoto: Robin Roots
Laulupeo võimsatest emotsioonidest kantuna otsustas üks Õhtulehe reporter laulukaare all esinemise ise järele proovida. Kuna mõne kooriga nii viimasel hetkel liituda enam võimalik ei olnud, tuli seda teha salaja.

"Laule ma olin enne ikka kuulnud ning oskasin neid kaasa laulda. Õnneks ma tunnen nooti ka," räägib neiu. "Samas oli raske jälgida nooti, dirigenti ja sõnu samal ajal," kirjeldab reporter eelneva kokkuharjutamise vajadust.

"Tunne oli võimas! Kuigi see polnud mu esimene kord laulukaare all. Viimati laulsin laulupeol, kui käisin esimeses klassis, koos mudilaskooriga," meenutab ta.

"Mulle tuli seal täpselt sama tunne peale nagu kümmekond aastat tagasi. Aeg nagu polekski vahepeal edasi läinud. Võimas judin käis üle selja, kui kõik koos laulma hakkasime," kirjeldab ta tekkinud tundeid.

"Kuigi inimesed on külg-külje kõrval, oli noodilt pilku tõstes tunne nagu seisaksin seal üksi. Kõik need silmapaarid, mis meid vaatasid... Mul oli täpselt see tunne, et nad vaatavad ainult mulle otsa."

Samas tunnistab ta, et lauldes enam närvi sees ei olnud. "Käed värisesid hoopis siis, kui sinna kaare alla pääseda püüdsin. Seekord õnnestus!" naerab ta.

Päris üksi repoter siiski laulukaare alla ei hiilinud. Teda toetas sugulane, kes ise ühe kooriga laulupeoks valmistunud oli. "Viis ja sõnad tulid hästi väga hästi välja, aga rütmitaju võiks parem olla," andis sugulane sooritusele hinnangu.

Samal teemal

02.06.2017
FOTOD | Presidendid-peaministrid väisasid laulupidu rahvariietes!
02.06.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Vaata, kelle käest käis tõrvik läbi enne laulupeo tule süütamist
02.06.2017
SINIMUSTVALGE GALERII | Noorte laulupidu "Mina jään" on täies hoos
02.06.2017
BLOGI JA GALERII | Laulu- ja tantsupidu on selleks korraks läbi. Laulukaare all ja ümber pühiti pisaraid ja lauldi legendaarseid laule hingestatult kaasa