6
fotot

Täna kella 11 paiku toimus Tallinnas Koplis tulistamine, milles sai raskelt viga kaks turvatöötajat.

Praegustel andmetel said turvatöötajad häire Kopli liinidel asuvasse mahajäetud hoonesse. Väljakutsele läinud kahte turvatöötajat, 37-aastast meest ja 62-aastast meest, tulistati tulirelvast. Kiirabi viis viga saanud turvatöötajad raskes seisus haiglasse.

Äkitselt kubises muidu inimtühjana seisev rajoon politseinikest, kes käsi püstolitel hoides piirkonnas patrullisid ning maha jäetud maju kontrollisid. Kõrgesse rohtu kasvanud piirkonda saabus aina rohkem reageerijaid, et otsingute ulatust laiendada.

(Martin Ahven)Piirkonda saadeti täiendavad politseijõud ja sündmuskohal töötavad politseinikud, kes viivad läbi esmaseid menetlustoiminguid, koguvad tõendeid ning kontrollivad piirkonda. Hetkel on kinni peetud üks tulistaja kirjeldusele vastav vanemaealine mees, kelle seost juhtunuga kontrollitakse.

"See on tavapärane praktika," ütleb kriminaalbüroo juht Urmet Tambre piirkonna kammimise kohta. "Otsime võimalikult suure ala läbi, et asitõendeid leida." Endiselt otsitakse näiteks kuriteos kasutatud relva. Hetkel on kinni peetud üks kirjeldusele vastav vanemaealine mees, kuid praegu tema vahistamiseks põhjust pole leitud.

Mida otsis tulistaja tühjana seisvast majast? Tambre sellele veel vastata ei oska. Ta teab öelda nii palju, et ühel hetkel said valves olnud turvatöötajad märku sissemurdmisest ning kohale jõudes leidis aset konflikt.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Veiko Randlaine sõnul töötavad politseinikud selle nimel, et teo toimepanija välja selgitada.

"Praegu teadaolevalt tungis mees omavoliliselt mahajäetud hoonesse. Uurimine selgitab, miks mees majja sisenes ning mis viis tulistamiseni. Politseil ei ole hetkel alust arvata, et ümberkaudsed inimesed oleks ohus. Palume kõigil, kes nimetatud piirkonnas midagi kahtlast märkavad või kel on juhtunu kohta infot, anda sellest viivitamatult teada hädaabinumbril 112," ütles Randlaine.

Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ning juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Jaga artiklit

41 kommentaari

V
vot  /   22:12, 2. juuli 2017
See on kui pätte hakatakse heaga ümber kasvatama ....

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis