Eesti uudised

Martin Helme rahade jagamisest: "Toetuste eraldamisel ja presidendivalimistel ei ole mingit seost." (69)

Toimetas Gerly Mägi, 1. juuli 2017 16:02
Martin HelmeFoto: Aldo Luud
Delfi kirjutas täna, et salakokkulepe Keskerakonnaga tõi EKRE-le 100 000 eurot presidendivalimiste lubaduste lunastamiseks. Martin Helme sõnul ei ole aga toetuste eraldamisel seost presidendivalimistega.

"Eelmise aasta regionaalsete toetuste eraldamine langes kokku valitsuse vahetumisega. Keskerakond lubas Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Vabaerakonnale, et nad saavad võrdselt 500 000 eurot, mida eraldada näiteks koolide remontimiseks, kogukondade eluolu parendamiseks, koguduste abistamiseks ja nii edasi," selgitab EKRE aseesimees Martin Helme.

Samal teemal

Helme sõnul pidi Keskerakond oma sõnu sööma, kuna ei suutnud sotside ja IRL-i ees oma lubadust kaitsta.

"Vastupidiselt Delfi väitele ei ole toetuste eraldamisel ja presidendivalimistel mingit seost," rääkis Helme.

"Presidendivalimiste ajal ei olnud Keskerakond valitsuses ega saanud ka midagi lubada. Kui Keskerakond sai mullu novembris valitsusse, lubasid nad esialgu opositsioonile heldemalt raha erinevate regionaalsete projektide toetamiseks, kui seda oli teinud Reformierakonna varasem valitsus."

Helme sõnul seisid sotsid ja IRL seisid Keskerakonna opositsioonisõbralikkusele vastu. "Nii leppisime keskparteiga kokku, et nad lisavad EKRE-le olulised projektid oma nn katuseraha nimekirja. See oli hea lahendus," selgitas Helme.

"Meie jaoks oli kõige tähtsam, et omavalitsused said koolide, eluliselt vajaliku inventaari või hoonete jaoks raha. Opositsioonierakonnana on sellised kokkulepped meie jaoks ainus võimalus osaleda riigieelarvelise raha jagamisel," on Helme veendunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee