Laulu- ja tantsupidu

Vabaduse väljaku tantsupeo üks korraldajatest: "See näitab, kui patriootlikud on inimesed, kui suur on armastus riigi vastu!" (95)

Merilyn Närep, Gerly Mägi, 1. juuli 2017 15:12
Antero NoorFoto: Merilyn Närep
Rahvaalgatusliku tantsupeo korraldajate abilise Antero sõnul koguneti täna Vabaduse väljakule suurest armastusest tantsimise ja Eesti riigi vastu.

"Me olime väga kurvad, kui saime teada, et teine tantsupeo etendus ära jääb. Mõtlesime, et me ju tahame tantsida!" räägib noormees. "See oli tegelikult "Sõlekeste" tantsugrupi idee."

"Alguses oli mõte, et läheme paari "Sõpruse" rühmaga Kalevi staadioni ette, laseme autost muusikat ja tantsime oma lõbuks. Siis selgus, et soovijaid on rohkem ja tegime avaliku Facebooki event'i," räägib Antero.

"Aga paari tunniga tuli sinna juba 1200 attend'i," selgitab Antero, kuidas osalejate hulk minutitega silmnähtavalt kasvas.

Samal teemal

"Kirjutasin sõbrale, et vajame tehnikat ja ta tõi tehnika. Siis rääkisime linnavalitsusega läbi ja siin me oleme, kõik koos!" rõkkab Antero rõõmust õnnestumise üle. "Meie pidime lihtsalt suunama ja kõik tulid heast tahtest kohale."

Antero on veendunud, et ürituse õnnestumise tingis rahva palav armastus ürituse vastu. "Inimestel on tantsu- ja laulupeo aeg hinges ja inimesed tahtsid end kuskil väljendada, midagi teha – tantsida!"

Noormehe sõnul on Vabaduse väljaku tantsupeol oma tähendus. "See näitab, kui patriootlikud on inimesed, kui suur on armastus riigi vastu! See on imeline – vabast ajast, vabast tahest, vihmase ilmaga ja isegi mitte ametliku programmi raames. See on suur tantsuhing, mis välja paistab!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee