Laulu- ja tantsupidu

Kogu Vabaduse väljaku rahvas laulis koos Ivo Linnaga "Eestlane olen ja eestlaseks jään"

VIDEOD JA FOTOD | Noored trotsisid ilma ja pidasid tantsupeo etenduse Vabaduse väljakul (61)

Gerly Mägi, Katharina Toomemets | Videod ja fotod: Merilyn Närep, Robin Roots, 1. juuli 2017 13:55
Foto: Robin Roots
Tantsupeo korraldajad otsustasid täna kehva ilma tõttu esimese etenduse ära jätta. Noored aga ei saa tantsimata, mistap otsustati omaalgatuslikult kell 14.00 Vabaduse väljakul koguneda.
 

Etenduse ärajäämise uudist kuuldes otsustati kutsuda Facebookis rahvast Vabaduse väljakule kogunema. Ürituse nimeks sai "Tahame tantsida".

Ürituse video jätk:

 

Ühistantsimist alustati üllatusega sünnipäevalastele. Nimelt paluti kõigil sünnipäevalastel endast märku anda. Seejärel laulis terve väljakutäis inimesi neile sünnipäevalaulu.

Hääled lahti lauldud, tantsiti hommikuvõimlemise asemel üheskoos kaerajaani.

Kohale oli tulnud ka politsei, kes tantsijate turvalisusel silma peal hoidis. "Oleme paindlikud ning aitame noortel sekeldusteta õhtuks ilusa ilma tantsida," teatas Põhja prefektuur oma Facebooki lehel.

Tantsuürituse algus viibis pisut, kuna platsile oodati ka tantsupeo peategelast Vanaisa Ivo Linnat. Vahepeal skandeeriti "Ivo! Ivo!". Vanalinnas olevate turistide jaoks oli see igatahes totaalne jackpot!

Tantsijad ei lasknud end tugevast tuulest, mis tüdrukute lahtised juuksed ninna ja silma lennutas, absoluutselt häirida ja tantsisid, näol naeratus ja hinges tõeline tantsurõõm.

Vabaduse väljakul toimuv ei jäänud mitte kuidagi alla Kalevi staadionile etendusele – tantsijad panid täpselt paika, kus pool on Läänetribüün (Kalevi staadioni peatribüün) ja Kellatorn (Kalevi staadionil asub seal suunas orkestri lava).

Tantsupeol oli tants "Heinalised", mida neiduderühmad muidu esitavad rehadega. Kuna rehasid ei õnnestunud nii kiiresti Kalevi staadionilt kohale organiseerida, olid tantsijad loovad – rehade asemel võeti pihku noorte poiste puutoikad, mida nemadki tantsimiseks kasutasid. "Me tantsime vihma ära õhtuks ja päikese välja! Päike meid ei heiduta!" hüüti mikrofoni. Kellele tokke ei jagunud, tantsisid niisama. Ja kui sammud sassi läksid, ei olnud ka hullu! Tants oli oluline!

Rahvariietest nii palju, et komplektidest nägi platsil sadu erinevaid variatsoone – selga pandi täiskomplektid, mõnel oli vaid seelik, teisel vest või pärg. "Uskumatu!" hüüti publikust. "Kas 2. ja 3. klassi lapsed on olemas? Saame teha ühe tantsu? Läheb "Koolitee" tants! Mudilased, minge valmis! Kallis publik, teeme veel rohkem ruumi!"

Tantsupeo peategelased Koit ja Hämarik – Jennifer Marisse Cohen ja Jaagup Tuisk – olid samuti Vabaduse väljakul kohal. Loomulikult ei jõunud kõik 8500 tantsijat kohale, kuid sellegipoolest said tantsud kava järjekorras tehtud – kasvõi paarikümne tantsijaga. See oli hetk, kus uhke olla! Videopildist võib samuti näha, kuidas tantsijad, kes vahepeal teistele kaasa elavad, pisaraid pühivad.

Foto: Robin Roots

Kell 14.25 jõudis Vabaduse väljakule ka Ivo Linna! "Tere, armas rahvas. Vanaisa tuli! Te olete võimsad ja Koit ja Hämarik on minu kõrval siin. Me laulame teile praegu ilma igasuguse saateta. Meid see ei häiri! Ei häiri vihm ega tõusuveed. Me laulame teile päikesest ja see pole ju kusagile kadunud, ta on täna hoiul teie hingedes ja südametes," ütles Ivo.

Ja Ivo Linna laulis – ilma mingi taustata. "Päike, veere ja meie lugu algab," laulis Ivo. Ja Vabaduse väljak koos temaga. 

Sellist ühtsust, nagu Vabaduse väljakul, ei ole vist ammu Maarjamaal nähtud. 

Kell 15.20 lõppesid tantsunumbrid ning Ivo Linna eestvedamisel võeti üles laul "Eestlane olen ja eestlaseks jään". Vabaduse väljak laulis Ivoga üheskoos. Ovatsioonid olid lõppematud!

Samal teemal

01.07.2017
Vabaduse väljaku tantsupeo üks korraldajatest: "See näitab, kui patriootlikud on inimesed, kui suur on armastus riigi vastu!"
01.07.2017
ÕL INTERVJUU | Ivo Linna: see, mis Vabaduse väljakul toimub, on uskumatu ja sellest räägitakse veel aastakümneid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee