Laulu ja tantsupidu - lood

ÕHTULEHE INTERVJUU | Tantsupeo pealavastaja etenduse ärajätmisest: "Kurbus on hinges, aga laste turvalisus on kõige olulisem." (15)

Katharina Toomemets, 1. juuli 2017 13:00
Margus ToomlaFoto: HEIKO KRUUSI
"Kurb on ikka. Palju tööd on tehtud - me oleme kaks ja pool aastat nende kontsertide jaoks ette valmistunud ja kurbus on hinges," tunnistab XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla, kommenteerides otsust jätta ära tänane päevane tantsupeo etendus.

"Kõige olulisem on laste turvalisus ja nende peale mõtlemine. Et lastel oleks hea ja mugav olla, et nad ei peaks külmetama," sõnab Margus, mis oli siiski peamiseks tõukeks. Otsus etendus ära jätta sündis täna varahommikul. "Eile õhtul Kalevi staadionil käisid ka erinevad mõtted peast läbi ja mõtlesime, et vaatame, mis tänane hommik ja päev teevad." Margus ütleb, et eile õhtul ilma vaadates tundus, et see võib isegi veel selgeks minna. "Hommikul välja vaadates nägin, et tormituuled on ikka siin ja puuoksad kõiguvad veel väga tugevalt ning oodata on ka vihma. Seega võtsime täna selle otsuse vastu."

On ju teada, et vihmaga muutub iga muruplats, nii ka Kalevi staadion, mudamülkaks. "Kalevi staadion on praegu heas korras," kinnitab Toomla ja ütleb, et kontserdi ära jätmisega säästetakse ühtlasi ka tantsumuru. "Kindlasti saab seal õhtul tantsida."

Eilne peaproov-etendus ja esimene etendus läksid Toomla sõnul väga hästi. "Joonised on ilusad, lapsed tublid ja selle üle saab ainult rõõmu tunda." 

Viimati jäi tantsupeo etendus ära aastal 2004. Siis otsustati ära jätta ka rongkäik, ent sellest hoolimata kõndisid inimesed omaalgatuslikult ise rongkäigu läbi.

Samal teemal

03.07.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla: see, mida tantsijad Vabaduse väljakul tegid, oli hämmastav!
01.07.2017
Vabaduse väljaku tantsupeo üks korraldajatest: "See näitab, kui patriootlikud on inimesed, kui suur on armastus riigi vastu!"
01.07.2017
ÕL INTERVJUU | Ivo Linna: see, mis Vabaduse väljakul toimub, on uskumatu ja sellest räägitakse veel aastakümneid!
01.07.2017
Laulu- ja tantsupiduliste kõhtu jõuab hiigelkogus suppi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee