Eesti uudised

Amet: seadus ei luba Sitsi tänava elumajas süstlavahetuspunkti avada (19)

Toimetas Kristin Aasma, 30. juuni 2017, 21:05
Süstlavahetuspunkt Sitsi 28 Foto: Robin Roots
Tallinna linnaplaneerimise amet kirjutas vastuses Põhja-Tallinna valitsuse pöördumisele, et tervise arengu instituudil (TAI) ei ole võimalik Sitsi tänav 28 elumajas süstlavahetuspunkti avada, sest selline tegevus ei vastaks ruumide kasutusotstarbele ning oleks seetõttu ebaseaduslik.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Sitsi 28 elumajas asuvate ruumide sihtotstarbeks ärimaa ning kasutamise otstarbeks muu kaubandushoone, kirjutas ERRi uudisteportaal.

"Tervise arengu instituudi kahjude vähendamise keskus, mille eesmärgiks on süstlavahetuse, nõustamise või mõne muu sotsiaalse iseloomuga teenuse osutamine, on selgelt sotsiaalne tegevus. Sotsiaalne tegevus ei ole aga kindlasti kooskõlas Sitsi 28 asuvate ruumide kasutusotstarbega, mistõttu oleks selline tegevus vastuolus seadusega," selgitas Kaljulaid.

Linn teatas, et kui TAI siiski nendes ruumides kasutusotstarvet muutmata nõustamisteenuseid või süstalde vahetamist teostama hakkab, siis on teistel korteriomanikel õigus nõuda kohtult selle lõpetamist ning samuti on Tallinna linnal õigus nõuda tegevuse viimist vastavusse kasutusotstarbega.

Samal teemal

3. september 2017, 22:25
SÜSTIVAD NARKOMAANID VÕI RAHU JA VAIKUS: kuidas mõjutab süstlavahetuspunkt naabreid?
30. august 2017, 12:06
Süstlavahetuspunkt aitab Sitsi asumit turvalisemaks muuta?
16. august 2017, 09:45
Analüüs: süstlavahetuse teenuse alustamine aadressil Sitsi 28 on seaduslik
5. juuni 2017, 18:59
Annika Veimer | Süstlavahetus mitte minu tagahoovis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee