Süstlavahetuspunkt Sitsi 28 Foto: Robin Roots
Toimetas Kristin Aasma 30. juuni 2017 21:05
Tallinna linnaplaneerimise amet kirjutas vastuses Põhja-Tallinna valitsuse pöördumisele, et tervise arengu instituudil (TAI) ei ole võimalik Sitsi tänav 28 elumajas süstlavahetuspunkti avada, sest selline tegevus ei vastaks ruumide kasutusotstarbele ning oleks seetõttu ebaseaduslik.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Sitsi 28 elumajas asuvate ruumide sihtotstarbeks ärimaa ning kasutamise otstarbeks muu kaubandushoone, kirjutas ERRi uudisteportaal.

"Tervise arengu instituudi kahjude vähendamise keskus, mille eesmärgiks on süstlavahetuse, nõustamise või mõne muu sotsiaalse iseloomuga teenuse osutamine, on selgelt sotsiaalne tegevus. Sotsiaalne tegevus ei ole aga kindlasti kooskõlas Sitsi 28 asuvate ruumide kasutusotstarbega, mistõttu oleks selline tegevus vastuolus seadusega," selgitas Kaljulaid.

Linn teatas, et kui TAI siiski nendes ruumides kasutusotstarvet muutmata nõustamisteenuseid või süstalde vahetamist teostama hakkab, siis on teistel korteriomanikel õigus nõuda kohtult selle lõpetamist ning samuti on Tallinna linnal õigus nõuda tegevuse viimist vastavusse kasutusotstarbega.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Noraalne inimene 2. juuli 2017 03:36
...on kodanik, kellest on ühiskonnale kasu, kes ei kuluta ennast jamadele ja kes maksab üldiseks hüvanguks makse.
... 2. juuli 2017 12:52
Ja need jamad on siis millised, millele "normaalne inimene" ennast ei kuluta? :)
Totu Kuult 1. juuli 2017 11:25
Lihtsam oleks ehk narkarid normaalsete inimeste seast isoleerida? Sults tahtis teha kasiinosaare aga selle asemel võiks sinna deporteerida need kahjulikud sõltlased.
to Totu Kuult 1. juuli 2017 19:48
Palun defineeri mõistet "normaalne inimene" ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS