Eesti uudised

Margus Tsahkna lahkus erakonnast võlglasena (28)

ohtuleht.ee, 30. juuni 2017 18:31
Margus TsahknaFoto: Stanislav Moshkov
Isamaa ja Res Publica Liidu ukse pauguga kinni löönud Margus Tsahkna jättis endast parteikassase maha kopsaka võla.

Kui laiemalt on teada keskerakondlaste kohustus valituks osutuna parteikassasse kümnist maksta, siis aumeeste kokkuleppega toetavad ka IRLi riigikogu saadikud ja ministrid piirkonda, kust nad on valitud, 150 euroga kuus.

Intervjuus Õhtulehele tunnistas Tsahkna, et vabatahtlik kokkulepe raha maksta on tõepoolest olemas.

"Ma ei ole meelega Tartu piirkonnale seda raha kandnud," ütles Tsahkna, "vaid ma arveldan oma asjad erakonnale, sest et Tartu piirkond on eriline kaasus. Tartu linn on koht, kus Isamaaliit oli alati kõige tugevam, isegi siis, kui Isamaaliidu reiting oli alla valimiskünnise – see oli 2000ndate alguses – võtsime me kohalikel valimistel 2002. aastal Tartus üle 16 protsendi. See on kõik maha mängitud ja ma arvan, et see on väga pikkade aastate Tartu piirkonna juhtimise tõsine probleem."

Tsahkna sõnul oli eelmiste kohalike valimiste ajal Tartus IRLi kolm konkureerivat linnapeakandidaati ehe näide sellest, kuidas ise asjad nässu keerata. "Ma tegin toona nendes oludes päris hea valimistulemuse, vist kolm ja pool tuhat häält (3260). Ja meil oli reaalne võimalus võtta juhtimine ära ja lõpuks ka Tartu vabastada ühe partei diktaadist, aga kui sul tekib kaks nädalat enne valimisi kolm linnapeakanditaati – [lisaks Tsahknale veel] härra Peeter Laurson ja Rein Kilk, tuntud ärimees –, siis sa ei ole enam tõsiseltvõetav partner. Ma arvan, et nüüd ongi aeg: las Peeter Laurson ja Rein Kilk lähevad ja teevad ise need valimised," ütles Tsahkna.

Kui Tsahkna vastusest võib jääda mulje, et ta on siiski kokkulepet täitnud ja arveldanud erakonna keskkontoriga, siis IRLi peasekretäri Priit Sibula sõnul see siiski nii ei ole. "Oma esimeheks olemise aja jooksul kandis Margus Tsahkna erakonna arvele 800 eurot, mis on viie kuu eest. Viimane ülekanne on temalt 2016. aasta teisest kvartalist. Seega, kui ta oleks aumeeste kokkuleppest kinni pidanud, oleks ta pidanud maksma veel 2800 eurot," tõdeb Sibul.

Samal teemal

28.08.2017
Tartu ärimees Rein Kilk naasis linnavolikokku