Maailm

Soome piirivalve tabas koostöös Europoliga inimsmugeldajate bande Venemaalt (25)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. juuni 2017 17:12
Soome piirivalve. Pilt on illustreeriv. Foto: Reuters / Scanpix
Europol annab pressiteates teada, et Soome piirivalve tabas kolm Venemaa kodanikku, keda kahtlustatakse immigrantide smugeldamises Venemaalt Soome. Illegaalseks inimveoks kasutati tavalist, lõbusõitudeks mõeldud väikelaeva.

12-meetri pikkuse aluse pealt leidis piirivalve 17 inimest. Terve reisi vältel peitsid smugeldajad neid kiivalt rannavalve pilkude eest. Kuid laevale oli kahtluseloor langenud juba mõni aeg varem. Sama teekonda läbis laev juba mitmendat korda, vähemalt neljal korral varem kirjeldasid Soome võimud selle liikumist kui kahtlustäratavat. Kui laev Soome rannikul Lappeenranta lähistele jõudis, pidas piirivalve selle kinni. Laev konfiskeeriti ja laeva kolmepealine meeskond arreteeriti. Nüüd jäävad nad Soomes kohtumõistmist ootama. 

Europol kirjeldab, et sama bande on tõenäoliselt tegutsenud juba 2015. aastast ja organisatsiooni illegaalse immigratsiooniga tegelev keskus on soomlastele uurimise algusest peale abiks olnud. Europolil ja Soome võimudel on nüüd kuhjaga lisainfot teiste sarnaste operatsioonide kohta ja Europol jätkab Soome lahe piirkonna jälgimist.

Samal teemal

31.07.2017
Paadipõgenikud on jõudnud ka Soome lahele! Piirivalve hakkas lauskontrolli tegema
12.05.2017
LIIBÜA SÜÜDISTAB: abiorganisatsioonid rahastavad smugeldajaid!