Laulu ja tantsupidu - meelespea

Politsei aitab noortepeol kaotatud ja leitud asjadel nutikalt omanikeni jõuda 

Toimetas Denes Kattago, 30. juuni 2017 14:34
Foto: TEET MALSROOS
XII noorte laulu- ja tantsupidu toovad nädalalõpul lauluväljakule ja Kalevi staadionile kümneid tuhandeid inimesi. Rahvarohketel üritustel juhtub ikka, et keegi kaotab või leiab rahvasummas mõne kaasavõetud eseme. Väärtuslikumad esemed tuleks noortepeol toimetada politseipunkti, muud asjad aga laulu- ja tantsupeo infotelki.

Korrakaitsjad postitavad tänasest fotosid nendeni jõudnud väärtuslikest esemetest Põhja prefektuuri Facebooki ürituse lehele "Kaotatud ja leitud asjad /// Laulu- ja Tantsupidu 2017" alla. Pildi alla lisatakse, kuhu saab asjale järgi tulla – kas Kalevi staadionile, Lauluväljakule või hiljem juba jaoskonda.

Kui oled laulu- või tantsupeo alal väärtusliku asja või dokumendi kaotanud, siis vajuta „osalen“ ja saad pidevalt infot esemetest, mis jõuavad meieni. Selleks, et saada tagasi esemeid, mille kohta on siin lehel info avaldatud, pöörduge politseinike poole.

„On tavaline, et suurüritustel lähevad asjad kaduma. Selleks, et meile toodud esemed taas omaniku leiaksid, lõime Põhja prefektuuri Facebooki lehele ürituse, kus avaldame pilte meieni jõudnud esemetest. Kui olete laulu- või tantsupeol midagi kaotanud, siis märkige ennast leheküljel osalejaks ja tellige kõik teavitused. Nähes endale kuuluvat nutitelefoni või rahakotti, siis tuleb tulla politseipunkti,“ ütles Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit.

Saarniit aga soovitab, et peost osa võtjad tuleksid kohale vaid asjadega, mis on hädavajalikud. „Liigne vara, mida tegelikult peol vaja ei ole, tuleb koju jätta,“ rääkis politseinik.

Kalevi staadionil saab leitud asjad tuua politseipunkti, mis asub harjutusväljaku ääres. Asju saab tuua reede hommikust laupäeva hilisõhtuni. Lauluväljakul Oru väravate juures saab asju politseinikele üle anda reede hommikust pühapäeva hilisõhtuni. Samades paikades saavad omanikud neile kuuluvad asjad kätte.

Samal teemal

Laulu- ja tantsupeo järel viiakse politseini jõudnud leiud politseijaoskondadesse. Kalevi staadionilt leitud esemete kohta saab infot Kesklinna politseijaoskonna telefoninumbril 612 5476. Lauluväljakul kaotatud esemete kohta saab infot Ida-Harju politseijaoskonna telefoninumbrilt 612 4898.

Ülejäänud kaotatud ja leitud asjad

Ülejäänud leiud nagu riideesemed tuleks viia laulu- ja tantsuväljakul asuvatesse infotelkidesse, kust neid ka kätte saab. Lauluväljaku Oru värava juures asuvasse infotelki saab leitud asju viia alates reedest kuni pühapäevani kell 9.00 – 22.00. Kalevi staadionil võib reedel ja laupäeval riideesemeid tuua platsil asuvasse tantsupeo staapi.

Kaotatud riideesemete ja muu taolise leidmiseks tuleb pärast pidu pöörduda Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poole numbril 627 3120 või kirjutada meiliaadressil laulupidu@laulupidu.ee. Kaotatud esemeid saab kätte Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusest (Pärnu mnt. 10, a-korpus, 4. korrus) kahe nädala jooksul pärast peo lõppu.

Tallinna ühistranspordis kaotatud ja leitud asjad

Kui unustasite oma asjad bussi, palume helistada telefonil 643 4152, kui trammi, siis telefonil 643 4151, kui trolli, siis telefonil 643 4150,  ja kirjeldada võimalikult täpselt kaotamise asjaolusid (liini number, kaotamise aeg jms)  ning kaotatud eset.  Kui lõpp-peatusse jõudes leiab juht ühissõidukit üle kontrollides mahaunustatud esemeid või toob mõni aus sõitja istmele unustatud asjad juhi kätte, kogutakse kaotatud esemed tööpäeva lõpuks kokku.

Sama lähenemist kasutati ka mullusel Weekend festivalil Pärnus ning peolised said leitud asjade kohta kiiresti infot läbi Lääne prefektuuri Facebooki lehe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee