Laulu ja tantsupidu - meelespea

PERH tagab laulu- ja tantsupeolistele vajaliku arstiabi 

Denes Kattago, 30. juuni 2017 13:33
Foto: PERH
Regionaalhaigla osutab XII noorte laulu- ja tantsupeol arstiabi välihaiglates lauluväljakul ja Kalevi keskstaadionil ning kiirabiteenust harjutusväljakutel, staadionil ja lauluväljakul, samuti turvatakse kahe kiirabibrigaadiga laulu- ja tantsupeo rongkäiku.

Kui varasemate pidude ajal on regionaalhaigla meedikud vastutanud välihaiglates meditsiiniteenuse osutamise eest, siis tänavusel peol lisandub ka kiirabiteenus.

Erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaku sõnul on nii laulukaare all kui ka Kalevi staadioni alumises majas sisustatud kümne voodikohaga kaks välihaiglat valmisolekuga 30 minutiga sisustada veel 10+5 täiendavat voodikohta, lisaks on intensiivravi ruumid kahe voodikohaga. Abivajajaid teenindavad arstid, õed ja abilised.

Kalevi staadionil on välihaigla töötanud alates 27. juunist ning Lauluväljakul alustatakse täna, 30 juunil. Nagu eelmistel kordadelgi on lastel põhiprobleemiks kõhuvalud ja väiksed traumad, väänamised, põrutused aga ka marrastused. Kuna tänavu  ilm väga kuum ei ole, siis minestusi ja veepuudusest tingitud probleeme lastel eriti ei  esine.

Küsimusele, kui palju abivajajaid on olnud, vastab tohter: „Statistikanumbrid võtavad hoogu. Kui esimesel päeval oli tosin pöördujat, siis 29. juunil oli abivajajaid juba poolesaja kanti. Õnneks ei ole seni midagi tõsist juhtunud ja loodame, et ka järgnevad päevad mööduvad ilma tõsiste vahejuhtumiteta.“

Peolistel soovitab dr Novak tähelepanu pöörata hügieenile, et lapsed võimalusel ikka usinalt käsi peseksid, vastavalt ilmale riietuksid ning piisavalt jooksid ja sööksid ega unustaks puhkamist.

Dr Novak kiidab ka koostööd vabatahtlike esmaabi osutajatega, kes käivad staadionil ja lauluväljakul ringi esmaabikottidega ning jagavad plaastreid, paratsetamooli ning vajadusel suunavad lapsi, kas kiirabiautosse või välihaiglasse. Vabatahtlike esmaabi osutajate töö ning varustatuse organiseerimise eest tuleb kiita laulu- ja tantsupeo meditsiinijuhti Erik Vellerammi.

Kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popovi sõnul on 27. juunist kiirabibrigaadid tööl olnud nii harjutusväljakute juures kui ka peaproovides Kalevi Staadionil ja Lauluväljakul.

Dr Popov kinnitab: „Anname endast parima, et kõik abivajajad õigeaegselt professionaalset vajalikku arstiabi saaksid.“ Rohkem brigaade on tööl kontsertide ajal, nii on 2. juulil kolm brigaadi ametis Lauluväljakul, lisaks turvatakse kahe brigaadiga rongkäiku. Seega pühapäeval ollakse ametis kogunisti viie kiirabibrigaadiga.

Brigaadide tööd koordineerib kiirabikoordinaator ning keskuse õendusjuht Valeria Volovik, kes teeb tihedat koostööd operatiivstaabiga, vajadusel kaasatakse täiendav kiirabiressurss, konsulteeritakse haigla tohtritega ning patsient hospitaliseeritakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee