Maailm

Kuningakoda neelab brittidelt senisest märksa rohkem raha (4)

Aadu Hiietamm, 30. juuni 2017 04:00
Kuningakoda neelab brittidelt senisest märksa rohkem raha.Foto: Aadu Hiietamm
Suurbritannia valitsus eraldas viimase 12 kuu jooksul riigieelarvest monarhia ülalpidamiseks 42,8 miljonit naela (48,7 miljonit eurot). Järgmise poole aasta jooksul saab kuningakoda riigieelarvest peaaegu kaks korda rohkem raha: agentuuri Reuters andmetel 76,1 miljonit naela ja ajalehe The Guardian teada koguni 82 miljonit eurot.

Niisugune täiendav rahasüst on seotud põhjalike renoveerimistöödega kuninganna Elizabeth II Londoni residentsis Buckinghami palees . Tööde kestuseks on kavandatud kümme aastat ja maksumuseks 369 miljonit naela.

Muu hulgas kuulub väljavahetamisele kogu elektrijuhtmestik, mille kogupikkus on 160 kilomeetrit. Katusele pannakse päiksepaneelid. Kavas on parandada turvameetmeidki.

Kuningakoda neelab brittidelt senisest märksa rohkem raha. Foto: Aadu Hiietamm

Buckinghami palees on 775 ruumi, nende seas 53 magamistuba kuningaperekonnale ja nende külalistele. Kuninganna saab jääda tööde ajaks paleesse elama. Samuti toimuvad seal tavapärased riiklikud vastuvõtud ja muud üritused.

Ka sel suvel ja varasügisel, täpsemalt 22. juulist kuni 1. oktoobrini, on Buckinghami palee avatud kõigile huvilistele, kes lunastavad 23 naela maksva pileti. Seekord saab vaadata erinäitust kuningannale tehtud kingitustestki.