Eesti uudised

Korrusmaja aknast alla kukkunud mehe naaber: "Nägin viienda korruse aknast paljast peput!" (9)

Geidi Raud, 29. juuni 2017, 16:32
PÄÄSTJAPUU: kasel, mis mehe elu päästis, on mõned oksad murdunud ja toht maha koorunud.Foto: Robin Roots
"Appi! Aidake! Mul on lahtine luumurd," kostsid jaanipäeva viimasel tunnil karjed Tallinnas Paldiski maanteel asuva kortermaja ees kasvava kase otsast. Ei, aadamaülikonnas mees ei olnud roninud puu otsa jaanivihta tegema, vaid kask haaras ta enda embusesse, kui ta kaheksanda korruse aknast välja kukkus.

Politsei pressesindaja Barbara Lichtfeldt ütles, et mehe enda ütluste kohaselt kukkus ta aknast välja suitsu tehes. "Hetkel on juhtumi asjaolud veel selgitamisel," kinnitas ta. Kuivõrd õnneliku lõpuga õnnetusest on möödas viis päeva, püüdsin neljapäeval meest ennast kätte saada, kuid tulutult. Tallinna kesklinna lähedal asuvas kortermajas, kus õnnetus 24. juuni hilisõhtul juhtus, valitses pärastlõunal vaikus. Kasepuul, mis mehe elu päästis, on mõned oksad murdunud ja toht maha koorunud. Maja juures koeraga jalutav naisterahvas jääb juhtunut kommenteerides napisõnaliseks: "Jah, nägin viienda korruse aknast paljast peput," naerab ta ja kõnnib minema. 

Trepikojas õnnestus mul siiski juttu teha ühe naisega, kes juhtunust teadlik on. "Minu poeg helistaski kiirabi välja," ütleb ta. "Aga küllap oli hädaabisse helistajaid teisigi, sest see mees röökis puu otsas ikka päris kõvasti. Ta kaebas, et tal on lahtine luumurd ja seda oli täitsa näha, sest tema reis oli puruks ja verd jooksis," kirjeldab ta.

Majaelanik kinnitab, et meest ennast ta varem näinud ei olnud, vaid esimene kohtumine oli siis, kui hädaline ihualasti kasepuu otsas appi karjus. "Ma ise arvan, et tal tulid kukkudes püksid jalast ära, sest need rippusid tema kõrval oksa peal. Aga aluspükse ka tal jalas polnud...Või tulid siis aluspüksid ka koos pükstega jalast?" mõtiskleb naine muiates. "Kõige tähtsam on aga see, et inimene ellu jäi! Mehel vedas, ja ju ta teeb sellest omad järeldused."

Tahtis ise kase otsast alla tulla

Ka teine sama maja üürikorteris elav naine on nõus juhtunut meenutama. "Kui see kõik juhtus, hakkasin ma just magama jääma. Voodis olles kuulsin küll ülevalt korruselt kostvat valjust ja vihast häält. Tundus, et naine ja mees tülitsevad, aga ma eriti sellesse ei süvenenud. Natukese aja pärast kuulsin oma akna taga tugevat mürtsu ja ärevat naishäält, mis lubas kiirabi kutsuda," meenutas anonüümseks jääda soovinud majaelanik. Ka tema kinnitab, et mees hüüdis härda häälega abi järele ning diagnoosis endal lahtise luumurru. 

Peagi saabusid sündmuskohale kiirabi, politsei ja päästjad. Majaelanik kirjeldab, et esmalt tuli mehega rääkima üks päästja, kes proovis teda rahustada ning käskis tal paigal püsida. "Mulle jäi mulje, et see mees kase otsas oli aga natuke purjakil, sest päästjate saabudes lubas ta puu otsast ise alla tulla. Päästja jäi aga rahulikuks, mõõtis pilguga mehe ja asfaldi vahelist maad ja lausus: "Kümme meetrit, siit tulles on sul kael kahekorra"." See väide aga meest ei heidutanud ja ta ei jätnud jonni: "Ma hüppan ikkagi ise alla!" Päästja oli talle nüüd juba karmil toonil vastanud: "Ära hüppa! Ole mees."

Päästjad ronisid tõstukisse ja tõstsid oksarägastikus jauraja korvtõstukisse, misjärel mees haiglasse toimetati.

"See kõik oli lõppkokkuvõttes justkui muinasjutt – kask sirutas oma oksad välja ja haaras mehe oma embusesse," nentis majaelanik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee