Õhtulehe toimetuses valminud eksklusiivne suveniir - Eesti 100 kirjaga puuoks maailmakuulsalt remmelgalt!Foto: Dannar Leitmaa
Ossy Aas 29. juuni 2017 14:02
Arborist Heiki Hanso hinnangul oleks Haabersti hõberemmelgas võinud vastu pidada veel teisegi oma senise eluea, kui saemehed poleks sekkunud. Ent tema hinnangul andis puu kaitsmise kampaaniale negatiivse maigu valeinfo levitamine.

Hansol õnnestus eile Haabersti hõberemmelga tüve vaatamas käia, et hinnata puu seisukorda ja välja arvutada vanus. “Puu ise oli täiesti hea tervise ja kasvu juures, mingit mädanikku polnud. Tegemist oli esimese väärtusklassi puuga. Aastarõngad olid väga mahlased. Mina lugesin kokku 72 aastat ning olen seda tõendanud videote ja fotodega," ütleb ta.

Heiki Hanso arvutas aastarõngaste järgi välja Haabersti hõberemmelga vanuse: 72 aastat.

Hõberemmelga puitmaterjal on praeguseks sorteeritud ja lõigatud juppideks, mis saadetakse sajasse kooli üle Eesti. "Iga kool teeb käsitööna mälestuseseme Eesti Vabariik 100 kampaania raames, mis peaks kasvatama õpilaste ja noorte inimeste teadlikust tekkinud olukorrast," sõnas Hanso.

Hanso on kokkuvõttes pettunud hõberemmelga kaitsmise kampaanias, mida puukaitsjad positiivsena kavandasid. "Valeinfoga ei tasu inimesi eksitada," ütleb arborist. "Välja hõigati 334-aastase remmelga päästmine, sealt algas minu meelest selle kampaania allakäik. Oleks nad spetsialistidega ühendust võtnud ja vähe faktipõhisemalt tegutsenud, oleks kõik see kindlasti parema suuna võtnud."

Eksklusiivne Eesti 100 logoga puuoks Foto: Dannar Leitmaa