Eesti uudised

VIDEO | Puutohter Heiki Hanso luges kokku Haabersti hõberemmelga aastaringid (49)

Õhtuleht.ee, 28. juuni 2017 22:35
LÕPP: Haabersti hõberemmelga viimased hingetõmbed olid eile, mil saemees tema tüve vaatamata looduskaitsjate protestile läbi lõikas.Foto: Teet Malsroos
Lisaks sellele, et täna käis skandaalse Haabersti hõbepaju haual puukaitsja Mati, kelle politsei sealt üsna kiiresti minema toimetas, väisas paju jäänuseid ka arborist Heiki Hanso, kes seal analüüsi teostas.

Hanso teatas Facebookis, et tegemist oli terve ja heas seisus puuga, kel vanust 72 aastat.

Kui arvesse võtta, et keskmise hõberemmelga eluiga on ligi 300 aastat, siis puukaitsjate suure armastuse osaliseks saanud isend oli alles varajases keskeas. Ehk siis inimesena oleks ta ilmselt praegu kahe väikelapse isa ja kodulaenust oleks tal ära makstud kolm kolmekümnendikku.

"Täna sain kokku lugeda Haabersti hõberemmelga aastarõngad ehk kevad- ja sügispuidu moodustatud erineva tihedusega puidu värvid. Lugesin tumedaid triipe, sest need joonistuvad paremini välja," kirjutas Hanso. "Mina sain kokku 72 aastat vanust! Oli terve ja heas seisus puu!"

Haabersti hõberemmelga viimased hingetõmbed olid eile, mil saemees tema tüve vaatamata looduskaitsjate protestile läbi lõikas.

Samal teemal

07.11.2018
Tuntud saarlane Heiki Hanso liitus sotsidega ja kandideerib riigikokku
27.06.2017
VIDEO | Vaata, kuidas Haabersti remmelgast lahti saadi
27.06.2017
Kohalike arvates on Haabersti pajutants arusaamatu etendus
22.06.2017
Haabersti hõberemmelga saatuse üle võib otsustada erikomisjon

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee