Eesti uudised

Vingugaasiandur muutub kohustuslikuks: kui gaasikatel on vannitoas, sinna tavaline andur ei sobi (4)

Maarit Stepanov, 29. juuni 2017 04:00
ABIMEES: Vannituppa vingugaasiandurit valides tuleks tähele panna, et see oleks niiskuskindel. Pildil üks sobilikest variantidest. Foto: Martin Ahven

Määrus, mis muutis vingugaasiandurid gaasiseadmetega kodudes kohustuslikuks, on tekitanud anduriostubuumi. Millisel juhul ja millist vingugaasiandurit valida?

Mullu rabas avalikkust mitu lastega juhtunud õnnetust, mille põhjustas gaasiboilerist vannitubade õhku sattunud vingugaas. Juhtumid sundisid poliitikuid tegudele ja sündis määrus, mis muutis vingugaasiandurid gaasi kasutavate seadeldistega kodudes kohustuslikuks.

Tehnilise järelevalve ameti avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma selgitab, et vingugaasianduri kohustus sõltub sellest, kas suitsulõõri ühendatud gaasiseadme suitsugaasid võivad sattuda kergesti ruumiõhku. "Ehk kõik gaasiveesoojendid ja sellised keskkütteseadmed, mis võtavad põlemisõhu ruumist," ütleb Võlma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.10.2017
SALAKAVAL VINGUGAAS RÜNDAB TAAS: viimaste nädalate jooksul on gaasiboileritega korteritest haiglasse viidud seitse inimest
19.05.2016
Seisukoht | Riiklik imerohi gaasisurmade vastu
19.05.2016
Õnnetuste süü on gaasiseadmete vale kasutamine
18.05.2016
Selgus kaks last vingumürgitusega haiglasse viinud gaasiõnnetuse põhjus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee