Ansambel Union astub täna taas lavale

Evelin SIMON 11. veebruar 1999 00:00
Unioni taastamise mõte tekkis Mait Metsamaal ühel ilusal talvisel päeval. Esialgu ei võtnud keegi asja eriti tõsiselt. "Otsisin siis telefoninumbrid välja ja kutsusin poisid kokku," meenutab endine abilinnapea.

Kohtuti Linnahalli stuudios. Imekombel õnnestus juba esimesel korral vanast ajast paari lugu meenutada. Lauljaks kutsuti Riho Kuub.

Stuudios käidi koos kolm-neli korda, seejärel koliti hoopis Maidu garaazhi harjutama. "Asi hakkas kõigile meeldima. Aparaadid seati üles ja jäi üle vaid nupule vajutada," selgitab Mait kodugaraazhi mugavusi, millele lisandus väike

barbeque

veiniga.

Suve lõpus tuldi esimest korda garaazhist välja: "Naabrimees lubas politsei kutsuda, kui me kohe ei lõpeta. Osutasime vapralt vastupanu, sest tegime oma lärmi ikkagi enne ühtteist ära."

Järgmisena esineti korra ka restorani Carina õuel, kuid rahva kokkukutsumise aeg jäi liiga lühikeseks ning asi ise seetõttu poolikuks. See-eest Tartu Atlantises jäid esinemisega rahule nii tegijad kui publik. Ja täna tahetakse lavale astuda Tallinnas Guitar Safaris. "Loodame parimat," on Mait optimistlik.

Ansambel Union sündis 70. aastate alguses. Rühma hingeks oli ja on Elmo Värk, kelleta teised liikmed hakkama ei saa. Unioni esimene ja teine koosseis lõpetasid veel enne 80ndate saabumist.

Mängitakse

hard-rocki

stiilis muusikat. Lugusid laenatakse Led Zeppelinilt, Uriah Heep´ilt, Black Sabbathilt - teisisõnu rokiklassikuilt, kes olid populaarsed ning ühtlasi Unioni repertuaaris juba minevikus.

Algul plaaniti esineda tosina looga, kuid klubi reeglid nõuavad oma ja kava sai täismõõdus pikkuse - kolm korda 40 minutit. Mait Metsamaa lubab, et kindlasti ei jää tänaõhtune kontsert viimaseks: "Põhiline, et me esineme enda jaoks ja teeme seda, mis meile meeldib."

Uusi hitte ja sülti Unionilt oodata ei tasu.