Eesti uudised

SIMSON: Keskerakonnaga eraldi konkureerivat nimekirja ei ole olemas (33)

Daniel Veinbergs, 28. juuni 2017 19:21
Kadri Simson.Foto: Teet Malsroos
Keskerakonna aseesimees Kadri Simson leiab, et tänane pressikonverents pigem kinnitas ühise nimekirja leidmise soove.Kuidas võib Savisaare samm mõjutada Keskerakonna edu eelkõige tulevastel pealinna valimistel? Tänasest pressikonverentsist jäi ennekõike kõlama asjaolu, et mingit eraldi nimekirja, mis konkureerib Keskerakonnaga, ei ole tulemas. Viimased reitingud kinnitavad, et Keskerakonnal on pealinnas ülimalt tugev positsioon ning me oleme liikumas valimisvõidu suunas. Kui erakond läheb ühtsena valimistele vastu, saavutame kindlasti parima võimaliku tulemuse. Seega on täna kõlama jäänud otsus tervitatav.

Kas Te üritasite viimaste nädalate jooksul kolmikut Toom-Loone-Ivanova ümber mõtlema veenda? Ja kuidas? 

Samal teemal

Eks isiklikku suhtlust tuli ikka ette, kuid mingisugust veenmist toimunud pole. See on iga inimese enda otsus, kas ja kuidas valimistel osaletakse, kuid pean õigeks, et erakonna sees minnakse valimistele vastu ikka ühtse nimekirjana.

Kas selle neliku lahkumine võib muuta ka Keskerakonna retoorikat vene valijate ees? 

Keskerakonna eesmärk on aastakümneid olnud eesti ja vene kogukondade lõimumine, et lõppeks ära rahvuspõhine konfliktide otsimine ja lõhestamine, millele nii mõnigi teine erakond on oma kampaaniaid aastaid üles ehitanud. Olen kindel, et Keskerakonna poliitikutel on endiselt sama eesmärk. Peaminister Jüri Ratas on juba teada andnud, et tema hinnangul andis tänane pressikonverents pigem märku, et mingit eraldi nimekirja tulemas ei ole ning Keskerakond läheb ühtsena edasi.

Kas eraldi nimekirja tegemine tähendab ka Keskerakonna fraktsiooni lagunemist Riigikogus või püsib Keskerakond vähemalt Riigikogus ühtsena? Kui lisaks Toomile ja Loonele peaksid fraktsioonist veel lahkujaid olema, kas see võib maksma minna ka valitsuse?

Ma ei pea seesugust spekuleerimist õigeks, eriti oludes, kus Yana Toom teatas, et täna otsitakse kompromissi ja ühist nimekirja, selmet erakonnast lahku lüüa. See on positiivne uudis. Lisaks kinnitasid nii Yana Toom kui ka Olga Ivanova paar päeva tagasi intervjuud andes, et valitsuskoalitsiooni nende sammud ei mõjuta ja mingit lõhet sellel tasandil lööma ei hakata.

Kui palju võib olla Savisaare nimekirjaga liitujaid praegustest keskerakondlastest?

Täna ei ole seesugune nimekiri aktuaalne. Nimekirjad kinnitatakse septembris ja siis selgub, kes kuskil nimekirjas kandideerib. Olen kindel, et Keskerakond läheb kohalikel valimistel välja kõige tugevama nimekirjaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee