Helir-Valdor SeederFoto: Aldo Luud
Geidi Raud 28. juuni 2017 17:33
IRL-i juht Helir-Valdor Seeder tunnistas, et ta pole kursis Keskerakonna sisemiste arengutega, kuid lisas kindlameelselt, et valitsus praegusel kujul töötab. 

Kui Õhtuleht uuris Seederi seisukohta selle kohta, et 93 keskerakondlast on end kirja pannud nö Savisaare nimekirja, mis vajadusel Keskerakonnast lahku lööb, jäi IRL-i juhi kommentaar napiks. "Need küsimused on Keskerakonnale, sest ma ei ole kursis nende sisemiste arengutega. Valitsus töötab ja IRL-i ministrid panustavad selle töösse, näiteks algamas on EL Nõukogu eesistumine," sõnas Seeder.

Teisipäeval sahistati tagatubades, et Savisaar tuleb kolmapäeval välja oma valimisnimekirjaga ning ilmselt jäävad seetõttu hõredaks ka Keskerakonna read riigikogus. Vabaerakonna juht Artur Talvik ütles täna Õhtulehele, et Ratas oli temalt eile koostöövõimaluste kohta uurinud, kartes ilmselt erakondlaste liikumist Savisaare ja Toomi leeri.

Täna korraldas savisaarlane Yana Toom pressikonverentsi, kus teatas, et Keskerakonna lõhki ajamine pole kellegi eesmärk ning hetkel käivad erakonnas läbirääkimised.

Kui saavutatakse ühised kokkulepped, siis eraldi valimisnimekirja Toomi sõnul ei tule. "Teeme viimase katse ja üritame Keskerakonna sees asjad korda ajada. Läbirääkimised kestavad. Loodan, et nädalaga jõuame järeldusele, kas suudame edaspidi olla ühtne erakond või lähme välja oma nimekirjaga," ütles Toom.

Peaminister Ratas märkis, et need, kes tahavad teha valimisnimekirju, soovivad erakonda lõhkuda. "Minu tunnetus on täna see, et seda valimisliitu sellisel kujul ei teki," ütles ta aga Vikerraadiole.