Eesti uudised

Turvafirma Meeskond hoiatab: me ei ole festivali Into The Valley turvapartner! 

Toimetas Katharina Toomemets, 28. juuni 2017 15:45
Foto: facebook.com/meeskond
Homme algab Rummu karjääris muusikafestival Into The Valley ja nagu ühel festivalil ikka, peab ka seal olema kohal turvameeskond. Meeskond Security OÜ teatab aga oma Facebooki lehel, et nemad ei ole festivali turvapartner. 

"Festivali rootslastest korraldajad ei täitnud omapoolseid kohustusi oma koostööpartneri ees. Kinni pole peetud maksetingimustest ega muudest kokkulepetest. Sellest tulenevalt lõpetas Meeskond Security OÜ festivali korraldajatega koostöö ja ei osuta festivalil turvateenust," teatab Meeskond. 

Samal teemal

"29.06-01.07.2017 toimub Rummu karjääris elektroonilise tantsumuusika festival Into the Valley. Festivali korraldajad alustasid meiega läbirääkimisi koostöö osas mai kuus. Meeskond Security OÜ aitas neil ürituse kooskõlastada, koostades vajalikud skeemid ja joonised, kohtudes ja esindades neid koosolekutel erinevate ametkondadega. Festival sai avaliku ürituse loa ja tööde ning ettevalmistustega liiguti edasi. Kahjuks oli festivaliala korralduses ja kelleaaegades endiselt palju määramatust," kirjutatakse Facebookis. Lisaks lükanud festivali korraldajad edasi ka teenuse osutamiseks vajaliku turvalepingu sõlmimist. "Festival aga muudkui lähenes ja selliselt ei saanud enam asjad jääda. Korraldajate poolsed prognoosid oodatava publikuarvu suhtes muutusid pidevalt, samuti müüdud piletite arv. Sellise olulise info puudumisel ei saa üritusele mõistlikku ja adekvaatset turvakontseptsiooni koostada."

Lõpuks tunnistas festivali korraldaja, et raha teenuse eest maksmiseks pole. "Turvaettevõtja jaoks oli nii turvarisk kui ka majanduslik risk liiga suur. Tulenevalt sellest soovitasime korraldajatel leida endale teine partner, kes on nõus koos nendega sellele avantüürile minema ja äririski võtma. Meeskond Security lõpetas koostöö ja teavitas korraldajaid ning vastavaid ametkondi sellest, et me ei osuta nimetatud üritusel turvateenuseid."

„Sellistel tingimustel oli võimatu koostööd jätkata, kus festivalikorraldaja pole usaldusväärne partner, kokkulepped ei pea ning pole kindlust, et teenuse eest ka tasu makstakse“ lisab Meeskond Security OÜ juhatuse liige Eigo Sõster.

Samal teemal

26.06.2018
Rummu karjääris toimuma pidanud elektroonilise tantsumuusika festival jääb ära
03.06.2017
PILDID | Elektroonilise tantsumuusika festival Rummu karjääris - see ei ole mingi tablapidu!