Vabaerakonna juht Artur Talvik (Teet Malsroos)

Kuigi Savisaare nimekiri pole veel avalik ning võib vaid oletada, kas ja kui hõredaks jäävad seetõttu Keskerakonna read riigikogus, siis Jüri Ratas juba tegutseb – eile kohtus ta Vabaerakonna juhi Artur Talvikuga ja uuris, kas nendevaheline koostöö oleks vajadusel võimalik.

Artur Talviku sõnul kohtus ta eile Ratasega põgusalt. Viimane oli temalt uurinud, kas Vabaerakonna ja Keskerakonna koostöö oleks täielikult välistatud, sest on ju Talviku juhitud partei jõuliselt kritiseerinud maksupaketi muudatusi ja Rail Balticu rajamist. "Ma vastasin, et täielikult välistatud ei ole. Siiski me niimoodi õnnelikult ratsutades kohe valitsusse minna ei taha, sest seal on palju asju, mis meid häirivad," märkis Talvik. "Eks me arutame homme asja erakonnasiseselt ja võtame selle situatsiooni pulkadeks."

Talvik usub, et kui Ratase leeri ja savisaarlaste vahel peaks toimuma konkreetsemad arengud, siis tuleb peaminister tema juurde juba kindlama pakkumisega. "Eks see juhtub siis, kui tal inimesi enam pole." 

Talviku hinnangul oleks aga kõige õigem korraldada Eestis erakorralised valimised, et ka Reformierakond uue võimaluse saaks. Kuid Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eelistumise eel tekitaks erakorralised valimised väga suure segaduse.  

Keskerakonnal on praegu riigikogus 27 kohta, Vabaerakonnal 8, EKRE-l 7, IRL-il 14, sotsidel 15 ja Reformierakonnal 30.

Jaga artiklit

44 kommentaari

R
reede  /   20:53, 4. sept 2017
Ei maksa paanitseda Kohalikud valimised näitavad millistel poliitilistel jõududel tasub veel punnitada Erakondi on Eestis nagu kirjuid koeri ja igaühe programm on kirju nagu Kihnu naise seelik
K
kusti  /   18:56, 28. juuni 2017
Huvitav, kumb on tähtsam, kas mingi eesistumine, mis neelab hulga raha, või meie inimesed, kes selle raha teenivad?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis